Zavrieť

Porady

Účtovníctvo

Mám živnostníka, ktorý podniká na základe § 7 a má aj príjmy z prenájmu. Musím na základe toho viesť 2 účtovníctva? Všetky príjmy mu chodia na 1 účet.
Ď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Gong
    Mám živnostníka, ktorý podniká na základe § 7 a má aj príjmy z prenájmu. Musím na základe toho viesť 2 účtovníctva? Všetky príjmy mu chodia na 1 účet.
    Ď
    Vedieš mu jedno účtovníctvo, ide o jednu FO. Rozdelenie týchto príjmov je zohľadnené v samotnom DP, ale podkladom je samozrejme jeden peˇňažný denník a iné pomocné knihy...

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Gong
    Mám živnostníka, ktorý podniká na základe § 7 a má aj príjmy z prenájmu. Musím na základe toho viesť 2 účtovníctva? Všetky príjmy mu chodia na 1 účet.
    Ď
    Trocha iná odpoveď ako od Eviny:
    Živnostník podniká na základe § 6 . Ak má príjmy z prenájmu nehnuteľnosti, ktorú vlastní ako občan, neúčtuje o tom v účtovníctve podnikateľa, vedie samostatnú evidenciu.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Johanka
    Trocha iná odpoveď ako od Eviny:
    Živnostník podniká na základe § 6 . Ak má príjmy z prenájmu nehnuteľnosti, ktorú vlastní ako občan, neúčtuje o tom v účtovníctve podnikateľa, vedie samostatnú evidenciu.
    Áno Johanka, ak nehnuteľnosť vlastní ako občan. Mne však z otázky toto jednoznačne nevyplynulo, nehnuteľnosť môže byť aj v majetku FO ako podnikateľa. Potom si treba spôsob vybrať.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Myslím,že je to v otázke napísané jasne- má príjmy zo živnosti a aj z prenájmu. Dôležité je , že sme mu pomohli ( dúfam) .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Babenky , dala som Vám všetkým súhlas , pretože pravda je na každej strane bez rozdielu .

    Aj ja som minule reagovala na nesprávne zadanú tému a potom sa to začalo točiť , presne situácia z tohto prípadu ako ušitá .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.