Zavrieť

Porady

Výška podpory v nezamestnanosti.

Dobrý deň,
momentálne som na materskej a finančne nám to nevychádza.Preto uvažujem o tom,že materská prejde na manžela a ja sa vrátim do práce.Ale tam mi povedali,že moje miesto zrušili.Čiže budem nezamestnaná.Neviem však ako a či vôbec mi vypočítajú podporu.Môj hrubý príjem pred nástupom na MD bol 582 e. Ak mi dajú výpoveď s odstupným počíta sa aj to do výpočtu podpory???U zamestnávateľa som pracovala viac ako 5 rokov.ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mocarabia Pozri príspevok
    Dovolenku som si vyčerpala za rok 2011,MD 2.11.2011 do 2.5.2012 a odvtedy som na rodičovskom
    spočítaj si pracovné dni, vrátane sviatkov od 3.5.-31.12.2012.
    Dovolenka sa ti bude krátiť za prvých 100 prac.dní o 1/12, za každých celých 21 prac.dní o 1/12 ročného nároku.
    MD trvala viac ako 60 dní, vznikol ti nárok na dovolenku za kal.rok, ktorá bude krátená z titulu RD.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ak nebudeš po RD čerpať ani jeden deň D, popr. § a nebudeš mať vyplatené odstupné, bude sa ti do nároku na podporu v nezamestnanosti počítať príjem pred MD:.....(i keby to bolo viac ako 3 roky)
    máš ešte nevyčerpanú riadnu dovolenku?

    mocarabia je offline (nepripojený) mocarabia

    mocarabia
    Nie,dali mi celú vyčerpať,ale MD mi tamdáke dni rátenímurčite vznili.A odstupné mi myslím vyplatia.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    mocarabia Pozri príspevok
    Nie,dali mi celú vyčerpať,ale MD mi tamdáke dni rátenímurčite vznili.A odstupné mi myslím vyplatia.
    tak potom máš návod ako dostať max. dávku v nezamestnanosti.......i keď teraz od 01 01 2013 "iba" 786 € mesačne.......

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    ty si im oznámila listom, že chceš nastúpiť do práce? si na materskej, či rodičovskej?

    mocarabia je offline (nepripojený) mocarabia

    mocarabia
    Nie,ale personalistka je kamoška.Mila 123,teraz somv tom už mimo.tak ak budem mať dovolenku a odstupné je to lepšie???A zvýši sa mi ten vymeriavací základ???
    Mila123 áno

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mocarabia Pozri príspevok
    Nie,dali mi celú vyčerpať,ale MD mi tamdáke dni rátenímurčite vznili.A odstupné mi myslím vyplatia.
    uveď obdobie materskej a rodičovskej dovolenky a za ktorý rok si si dovolenku vyčerpala.

    mocarabia je offline (nepripojený) mocarabia

    mocarabia
    Dovolenku som si vyčerpala za rok 2011,MD 2.11.2011 do 2.5.2012 a odvtedy som na rodičovskom

    Výška podpory v nezamestnanosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.