Zavrieť

Porady

dodavka s miestom dodania v inom clenskom state

Zdravím Vás ekonómovia, chcela by som sa poradiť. Došla FA od rakúskej spoločnosti, kt. fakturuje pre IC DPH: DE......., odberateľom je slovenska spoločnosť so slovenským IC DPH. Miestom dodania tovaru je Nemecko. Chápem správne tomu, že DPH by mala byť odvedená v Nemecku a my to zaúčtujeme ako vstup ale bez DPH?Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...myslíš trojstranný obchod? Z toho, čo tu píšeš, sa inak vymotať neviem....

    Ekonomka-SR je offline (nepripojený) Ekonomka-SR

    Ekonomka-SR
    tictac7 Pozri príspevok
    ...myslíš trojstranný obchod? Z toho, čo tu píšeš, sa inak vymotať neviem....
    Ahoj, nie nejde o trojstranny obchod, tovar bol dodany z Rakuska do Nemecka a faktura isla z Rakuska na Slovenskeho odberatela. Asi som sa aj zle vyjadrila v otazke. Faktura je od Rakusana, kt. fakturuje pod IC DPH : DE. Tovar bol dodany v Nemecku. Faktura prisla od Rak. dodavatela k Slovenskemu platcovi DPH.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a čo dostane slovenská firma okrem faktúry?

    Ekonomka-SR je offline (nepripojený) Ekonomka-SR

    Ekonomka-SR
    KEJKA Pozri príspevok
    a čo dostane slovenská firma okrem faktúry?
    Slovenska firma len zaplatí za tovar. Tovar skončí v Nemecku, preto sa domievam, že aj dan by mala byť odvedená v Nemecku. Ale ako to zaúčtujem ja, to ani srnka netuší.

    Ekonomka-SR je offline (nepripojený) Ekonomka-SR

    Ekonomka-SR
    KEJKA Pozri príspevok
    a čo bude protihodnota platby?
    ja to účtujem, nemam ponatie o obchode. Asi tiež nevieš sa s tým pohnuť, je to záľudne.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    účtovať môžeš až potom, ked budeš poznať podstatu obchodu.
    účtovanie nie je klikanie MD a Dal.
    slov. firma predsa nebude platiť za niečo, čo nebude jej vlastníctvom...........ak ten tovar v Nemecku je jej, pravdepodobne sa mala registrovať tam a zaplatiť DPH tam.
    a ak iba platí, tak to daj na pohľadávky............tiež však musíš zistiť voči komu.

    Ekonomka-SR je offline (nepripojený) Ekonomka-SR

    Ekonomka-SR
    KEJKA Pozri príspevok
    účtovať môžeš až potom, ked budeš poznať podstatu obchodu.
    účtovanie nie je klikanie MD a Dal.
    slov. firma predsa nebude platiť za niečo, čo nebude jej vlastníctvom...........ak ten tovar v Nemecku je jej, pravdepodobne sa mala registrovať tam a zaplatiť DPH tam.
    a ak iba platí, tak to daj na pohľadávky............tiež však musíš zistiť voči komu.
    to je pravda a úplne s Tebou súhlasím, len nie vždy sa to dá zistiť. KEJKA a aký máš názor na to, že Ti dôjde FA-intrakomunitárne nadobudnutie z EU. Len na Faktúre dodávateľ uviedol chybne IC DPH odberatela. T.z. Rakusan nam fakturoval za dodavku tovaru, ktora bola vyskladnena v Polsku. Mal uviest IC DPH: PL, ale on omylom uviedol IC DPH: SK. Totizto spoločnost na Slov. ma reg. aj v PL. Spravna FA mala byt vystavena na odberatela s IC DPH : PL. V PL bol vyskladneny aj tovar. Moj nadriadeny mi nariadil, aby som kontaktovala dodavatela na storno FA. Lenze je to spravny postup.? Robím úcto aj pre spol. reg. pre PL a ked vystornujem FA, opravna mi pride cca mozno aj za 2-3 mesiace a tym porusim §20 a neskoro odvediem dan. Dakujem

    dodavka s miestom dodania v inom clenskom state

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.