Zavrieť

Porady

Chceme zobrať dieťa do pestúnskej starostlivosti

Ahojte kto mi vie poradiť kde by som sa mala informovať asi s manželom chceme zobrať dieťa do pestúnskej starostlivosti sme z okr.Prešov a na akom oddelení.Ďakujem za informácie a ak vie niekto že aký je postup veľmi by ma potešilo.Ďakujem
Naposledy upravil arizona : 23.01.13 at 19:31
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Jaanka1983 Pozri príspevok
    Ahojte kto mi vie poradiť kde by som sa mala informovať asi s manželom chceme zobrať dieťa do pestúnskej starostlivosti sme z okr.Prešov a na akom oddelení.Ďakujem za informácie a ak vie niekto že aký je postup veľmi by ma potešilo.Ďakujem
    Je to veľmi vážne rozhodnutie, ktoré zasiahne celú rodinu, súkromie, priestor a city vlastných biologických detí aj náhradných rodičov...
    Ak zvažujete pestúnsku starostivosť, vyskúšajte pocitovú zmenu najskôr ako profesionálna rodina. Ak zistíte, že môžte milovať aj dieťa nie vlastnej krvi, zámerne nehovorím ,,cudzie", pustite sa do boja s veternými mlynmi.
    Pestúnča je z mäska a kostičiek, má dušičku a mnohokrát prežije už vo veľmi útlom detstve toľko, čo niekedy človek neprežije za celý život. Treba sa pripraviť aj na ťažké chvíle, ktoré nedajú na seba dlho čakať. Len čo sa udomácni a pripúta, automaticky vyplávajú napovrch v podvedomí dusené skúsenosti, ktoré možno dieťatko ani nevie vysloviť. Ak môžem poradiť ešte jednu vec, nesnažte sa o pestúnstvo novorodenca, ale tak dieťaťtko od 10 mesiacov najmladšie. Vtedy je už u dieťatka jasné, nie však 100%tne, či netrpí nejakými vrodenými a genetickými vadami.

    NAJDôLEŽITEJŠIE je srdce všetkých doma. Pestúnstvo je poslanie, láska a trpezlivosť, pokora a úcta k ľudskej bytosti.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Jarka 1, Zdenka 0705, alaya1, avalik, gypsynka, hubatá, Dav
    7

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Prosím ťa pekne vymaž tie bodky a daj tam normálne nadpis napr: Pestúnska starostlivosť

    Ved nie si nová členka, musíš poznať ako to tu chodí

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny - tam treba začať.........

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..no ak by ti tak záležalo na odpovedi, stačí google...

    https://www.google.sk/search?q=pest%...a&channel=fflb

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Jaanka1983 Pozri príspevok
    aký je je rozdiel zobrať si dieťa do pestúnskej starostlivosti a ako náhradný rodič ďakujem
    http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...type=1&aid=351

    http://www.upsvarto.sk/os_upsvar_to/...starostlivost/

    ZDROJ : GOOGLE

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ako pozeram, tak nedavno si bola tiez upozornena,aby si svojim temam davala trochu "viachovoriace" nazvy TU : http://www.porada.sk/t207831-a.html

    Dodrzuj prosim pravidla Porady !!!

    http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
    bod.c.4
    Tému nazvem čo najvýstižnejšie, aby bolo už z jej názvu jasné o aký problém sa jedná. Vyvarujem sa názvov ako "Otázka, Poraďte, Súrne,..."
    Naposledy upravil arizona : 23.01.13 at 17:25 Dôvod: doplnenie

    Jaanka1983 je offline (nepripojený) Jaanka1983

    Jaanka1983
    aký je je rozdiel zobrať si dieťa do pestúnskej starostlivosti a ako náhradný rodič ďakujem

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Jaanka1983 Pozri príspevok
    aký je je rozdiel zobrať si dieťa do pestúnskej starostlivosti a ako náhradný rodič ďakujem
    Arizona Ti priložila osožné linky.
    Pestún je defacto náhradný rodič, nie je v tom rozdiel. Dieťa je vychovávané v pestúnskej - náhradnej rodine.
    Určite v Prešove existujú stretnutia náhradných rodičov tak, ako u nás v Košiciach. Informuj sa na ÚPSVaR, alebo v detskom domove, poradia Ti kam ísť.
    Ak môžem doporučiť absolvovanie výchovy k náhradnnému rodičovstvu, resp. profesionálnemu rodičovstvu, tak si vyber Úsmev ako dar a nie ÚPSVaR, vlastná skúsenosť...
    Ak oslovíš pani nika.prokopova@gmail.com , poradí Ti na koho sa obrátiť v Prešove, čo sa týka výchovy k náhradnému rodičovstvu, bez toho to nejde... Pri nej som absolvovala aj ja výchovu profi rodiča, ktorá bola súčasne aj výchovou pestúna, len rozšírená o viac hodín pre profirodičovstvo a školila nás v tom čase aj práve jedna pani psychologička z Prešova. Manžel absolvoval pestúnsku prípravu na ÚPSVaR a nedá sa porovnať príprava s Úsmevom...

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Jaanka1983 Pozri príspevok
    zaleži mi na odpovedi a túto stránku som si už skôr prečítala
    O príspevok nižšie Ti bolo odpovedané toto:
    Pestún je defacto náhradný rodič, nie je v tom rozdiel. Dieťa je vychovávané v pestúnskej - náhradnej rodine.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.