Zavrieť

Porady

platit dan z MV za auto za 13mesiacov?

Dobrý deň,

živnostníčka si písala do 2.7.2012 cesťáky na svoje súkromné auto a od 3.7.2012 je auto predané na živnosť.
mám do daňového priznania k dani z MV toto auto rozpísať do 2 stĺpcov:
1. stĺpec /odst.1písm.c/ 7 mesiacov /za obdobie 1.1.-2.7.2012/ a 2
.stĺpec /odst.1 písm.a/ 6 mesiacov za obdobie od 3.7.-31.12.2012/?

zoberú mi na daňovom úrade priznanie, kde je jedno a to isté auto napísané v dvoch stĺpcoch? ešte som taký prípad nemala, ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    macicka Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    živnostníčka si písala do 2.7.2012 cesťáky na svoje súkromné auto a od 3.7.2012 je auto predané na živnosť.
    mám do daňového priznania k dani z MV toto auto rozpísať do 2 stĺpcov:
    1. stĺpec /odst.1písm.c/ 7 mesiacov /za obdobie 1.1.-2.7.2012/ a 2
    .stĺpec /odst.1 písm.a/ 6 mesiacov za obdobie od 3.7.-31.12.2012/?

    zoberú mi na daňovom úrade priznanie, kde je jedno a to isté auto napísané v dvoch stĺpcoch? ešte som taký prípad nemala, ďakujem za radu.
    Podá DP za celý rok používania.

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    Podľa mňa je to stále to isté auto, či už ho používala ako súkromné auto na služobné účely, alebo ho zaradila do majetku firmy. Dala by som ho do DP pod jednou položkou na 12 mesiacov. V podstate bude auto figurovať v účtovníctve jednej FO.

    macicka je offline (nepripojený) macicka

    macicka
    ide mi to, ze v danovom priznani MV sa v oddieli III riadok 7 uvadza, podla ktoreho odst. § 85 sa to podava
    a tym, ze si do 2.7. pisala cestaky, tak to je podla 1c a od 3.7. co je auto na zivnost prepisane tak to je zase podla 1a.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    macicka Pozri príspevok
    ide mi to, ze v danovom priznani MV sa v oddieli III riadok 7 uvadza, podla ktoreho odst. § 85 sa to podava
    a tym, ze si do 2.7. pisala cestaky, tak to je podla 1c a od 3.7. co je auto na zivnost prepisane tak to je zase podla 1a.
    A komu predala auto , sama sebe ?

    Inak stále je to 12 mesiacov. Nemôže za jedno a to isté vozidlo platiť 2x daň z MV .

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    macicka Pozri príspevok
    ide mi to, ze v danovom priznani MV sa v oddieli III riadok 7 uvadza, podla ktoreho odst. § 85 sa to podava
    a tym, ze si do 2.7. pisala cestaky, tak to je podla 1c a od 3.7. co je auto na zivnost prepisane tak to je zase podla 1a.
    Mýliš sa, stále je to §85 odst.1. písmeno a.

    macicka je offline (nepripojený) macicka

    macicka
    ale predsa § 85 odst. 1 pismeno a hovori:
    "a) je ako držiteľ vozidla zapísaná v osvedčení o evidencii časť I a osvedčení o
    evidencii časť II45aa) vozidla; 42) ak ide o prenájom vozidla bez predkupného
    práva, daňovníkom je osoba, ktorá je zapísaná v osvedčení o evidencii časť I a
    osvedčení o evidencii časť II45aa) ako vlastník"
    lenze ona je zapisana ako majitel/zivnostnik/ az od 3.7.2012, dovtedy to auto mala na seba, ale na sukromnu osobu - nepodnikatela - a tie cestovne nahrady si uctuje v zivnosti

    platit dan z MV za auto za 13mesiacov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.