Zavrieť

Porady

Kúpa časti nehnuteľnosti

Som spolu s manželkou vlastníkom
5/6 (slovom päť šestín) bytu + pomerná časť pozemku + nebytové priestory . Majiteľ 1/6 mi túto
časť odmieta predať a má v úmysle mi ju prenajímať . Je možné v rámci našej legislatívy vynútiť si
odpredaj tejto časti ? Samozrejme na základe znaleckého posudku či trhovej ceny so zohľadnením
nákladov , ktoré som vynaložil na kompletnú rekonštrukciu bytu čiastočne svojpomocne a čiastočne
prostredníctvom rôznych firiem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Advokát pôsobiaci od roku 1991 najmä v oblasti obchodného, občianskeho, pracovného, medicínskeho a farmaceutického práva ako aj v iných oblastiach práva v SR. ...viac JUDr. Pavol Kollár
    Vo vašom prípade môžete podať súdny návrh na na zrušenie a vyporiadanie podielového spoluvlastníctva prikázaním veci za náhradu v súlade s ust. § 142 ods. 1 Občianskeho zákonníka. V takomto prípade budete na 100% úspešní, pretože súd je povinný postupovať podľa § 142 ods. 1 Občianskeho zákonníka: „Ak nedôjde k dohode, zruší spoluvlastníctvo a vykoná vyporiadanie na návrh niektorého spoluvlastníka súd. Prihliadne pritom na veľkosť podielov a na účelné využitie veci. Ak nie je rozdelenie veci dobre možné, prikáže súd vec za primeranú náhradu jednému alebo viacerým spoluvlastníkom.

    Kúpa časti nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.