Zavrieť

Porady

Rovnaké ičo pri SZČ a SHR

Zdravím, chcem sa zaregistrovať ako SHR a už nejaký čas som SZČO. Chcem mať ROVNAKÉ ičo dič, mám túto moju požiadavku nahlásiť na ŽÚ alebo to spravia rovno na Obecnom úrade, kde budem nahlasovať SHR ? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    vladman Pozri príspevok
    Zdravím, chcem sa zaregistrovať ako SHR a už nejaký čas som SZČO. Chcem mať ROVNAKÉ ičo dič, mám túto moju požiadavku nahlásiť na ŽÚ alebo to spravia rovno na Obecnom úrade, kde budem nahlasovať SHR ? Ďakujem
    ak si FO, nemôžeš mať 2 ičo a ani 2 Dič.....
    ak už máš jedno či aj duhé pridelené, iba oznámiš ičo na OÚ (obecný úrad ičo neprideľuje, dáva povolenie na SHR, ičo prideľuje príslušný štatistický úrad)......

    vladman je offline (nepripojený) vladman

    vladman
    Vďaka. Ano som živnostník FO,mám pridelené ičo a dič, takže ak tomu dobre rozumiem, ak sa zaregistrujem na OÚ ako shr, tak automaticky podnikám ďalej pod rovnakým ičo a dič, ano? Nemusím nič dodatočne hlásiť na živnostenskom a daňovom úrade ?ďakujem

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    vladman Pozri príspevok
    Vďaka. Ano som živnostník FO,mám pridelené ičo a dič, takže ak tomu dobre rozumiem, ak sa zaregistrujem na OÚ ako shr, tak automaticky podnikám ďalej pod rovnakým ičo a dič, ano? Nemusím nič dodatočne hlásiť na živnostenskom a daňovom úrade ?ďakujem
    na ŽÚ určite nie , SHR tam nepatria.......ale DÚ určite im oznám, že máš príjem aj podľa § 6 ods. 1 ZDP......

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    SHR je vecou obce akurát to živnostenskému oznámiš podobne je to aj osor pre sro aj tam len oznámiš že súčasťou je aj poľnohospodárska výroba pretože to nie je živnosť

    Rovnaké ičo pri SZČ a SHR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.