Zavrieť

Porady

Súvaha

sara sara

sara je offline (nepripojený) sara

Prosím Vás, keď s.r.o. vznikla len v r.2005, do súvahy do stĺpca za predchádzajúce obdobie píšem čo? Nič, alebo údaje z počiatočnej súvahy ku dňu vzniku?
Ešte by ma zaujímalo, do daň.priznania do riadku "osoba oprávnená na podanie daň. priznania" sa píše kto? Konateľ napr.?
ďakujem za odpovede.
Usporiadat
Jarino Jarino

Jarino je offline (nepripojený) Jarino

oprávnená osoba je konateľ. Do súvahy do stĺpca predchádzajúceho obdobia, ak ste vznikli v r. 2005 by sa mali dať údaje z otváracej súvahy - aspoň tak som to čítala v nejakom príspevku, ktorý sa týkal zostavenia účtovnej závierky.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
skús:
http://www.porada.sk/t10702-zaloenie...cia-svaha.html
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jarino
oprávnená osoba je konateľ. Do súvahy do stĺpca predchádzajúceho obdobia, ak ste vznikli v r. 2005 by sa mali dať údaje z otváracej súvahy - aspoň tak som to čítala v nejakom príspevku, ktorý sa týkal zostavenia účtovnej závierky.
Do súvahy predchádzajúceho obdobia, t.j. v tomto prípade r. 2004 sa nepíše nič. Firma neexistovala v roku 2004 tak nemôže tam mať žiadne údaje.
Naposledy upravil evina : 01.03.06 at 18:33
0 0
Jarino Jarino

Jarino je offline (nepripojený) Jarino

Aj ja som tak vedela, a je to logické, že v predchádzajúcom období sa neuvádza nič, ale zmiatol ma príspevok v mesačníku Dane a účtovníctvo na str. 38, kde sa píše: "Pri zostavovaní prvej účtovnej závierky po vzniku účtovnej jednotky sa v súvahe v stĺpcoch 4 a 6 vykazujú údaje z otváracej súvahy."
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jarino
Aj ja som tak vedela, a je to logické, že v predchádzajúcom období sa neuvádza nič, ale zmiatol ma príspevok v mesačníku Dane a účtovníctvo na str. 38, kde sa píše: "Pri zostavovaní prvej účtovnej závierky po vzniku účtovnej jednotky sa v súvahe v stĺpcoch 4 a 6 vykazujú údaje z otváracej súvahy."
Jarino môžeš mi prosím Ťa napísať číslo toho časopisu. Ja ho odoberám a rada by som sa pozrela, kto a prečo to tam tak píše.Ďakujem
0 0
Jarino Jarino

Jarino je offline (nepripojený) Jarino

Dane a účtovníctvo, číslo 1/2006, str. 38 - dole.
Evi pozri to, a vyjadri sa prosím ťa, lebo aj ja mám tento problém.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jarino
Dane a účtovníctvo, číslo 1/2006, str. 38 - dole.
Evi pozri to, a vyjadri sa prosím ťa, lebo aj ja mám tento problém.
Dík, pozriem to
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

Aj ja mám zlé skúsenosti, konkrétne s publikáciami Verlag Dashofer, nakoľko tam uvádzajú napr. o províziach, že sú dań. výdavkom až vtedy, keď sú FO aj PO uhradené.
Ale §19 hovorí, len o FO. Samozrejme, že sa odvolávajú na starý zákon a dokonca tvrdia, že provízie môžu byť len vtedy daň. uznané, keď sú vyfakturované. Teda na základe faktúry.
Myslím, že už od r. 2004 toto neplatí /ak to aj kedysi platilo/.

Vždy, keď od nich čosi čítam, tak ma až oblieva pot, nakoľko ma výborne dokážu dopliesť. Ešte že mám vždy poruke novely zákonov.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jarino
Dane a účtovníctvo, číslo 1/2006, str. 38 - dole.
Evi pozri to, a vyjadri sa prosím ťa, lebo aj ja mám tento problém.
Jarino máš pravdu je tam napísané, že sa majú v týchto stĺpcoch vykázať údaje z otváracej súvahy. Ja osobne to považujem aj z hľadiska účtovného aj z hľadiska daňového a aj z každého hľladiska za nesprávne. Prečo?

Bezprostredne predchádzajúce obdobie je predsa z hľadiska účtovného celý predchádzajúci rok /kalendárny alebo hospodársky/ rok. Neviem komu by slúžilo porovnanie založenia firmy s celkovým hospodárením v bežnom roku.
Tieto údaje o.i. porovnáva aj štatistika s minulým obdobím a tam predsa tiež nebolo nič minulý rok, tak nemajú čo porovnávať. Ja osobne som už odovzdávala tri firmy, ktoré začínali /r. 1996, 2000, 2004/ a nikdy som tam tie údaje neuviedla a bolo to o.k. Už za úplný nezmysel považujem tvrdenie , že v súvahe sa vykazuje v predchádzajúcom období otváracia súvaha a vo V ZaS sa nevykazuje nič. Moje doporučenie teda je nevypĺňať-rozhodnutie samozrejme na každom osobne..



http://www.porada.sk/t6866-otvaracia-suvaha.html
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

evina
Jarino máš pravdu je tam napísané, že sa majú v týchto stĺpcoch vykázať údaje z otváracej súvahy. Ja osobne to považujem aj z hľadiska účtovného aj z hľadiska daňového a aj z každého hľladiska za nesprávne. Prečo?

Bezprostredne predchádzajúce obdobie je predsa z hľadiska účtovného celý predchádzajúci rok /kalendárny alebo hospodársky/ rok. Neviem komu by slúžilo porovnanie založenia firmy s celkovým hospodárením v bežnom roku.
Tieto údaje o.i. porovnáva aj štatistika s minulým obdobím a tam predsa tiež nebolo nič minulý rok, tak nemajú čo porovnávať. Ja osobne som už odovzdávala tri firmy, ktoré začínali /r. 1996, 2000, 2004/ a nikdy som tam tie údaje neuviedla a bolo to o.k. Už za úplný nezmysel považujem tvrdenie , že v súvahe sa vykazuje v predchádzajúcom období otváracia súvaha a vo V ZaS sa nevykazuje nič. Moje doporučenie teda je nevypĺňať-rozhodnutie samozrejme na každom osobne..



http://www.porada.sk/t6866-otvaracia-suvaha.html
Uvádzanie týchto údajov je stanovené v Opatrení MF SR, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o usporiadní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek individuálnej účtovnej závierky .... pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva. - § 2 ods. 2.: pri zostavení prvej účtovnej závierky po vzniku účtovnej jednotky sa v súvahe v stĺpcoch 4 a 6 vykazujú údaje z otváracej súvahy. Vo výkaze ziskov a strát sa údaje v stĺpci 2 nevykazujú.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Mirkaska
Uvádzanie týchto údajov je stanovené v Opatrení MF SR, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o usporiadní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek individuálnej účtovnej závierky .... pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva. - § 2 ods. 2.: pri zostavení prvej účtovnej závierky po vzniku účtovnej jednotky sa v súvahe v stĺpcoch 4 a 6 vykazujú údaje z otváracej súvahy. Vo výkaze ziskov a strát sa údaje v stĺpci 2 nevykazujú.
Môžeš mi povedať prosím presné číslo, lebo ja to tam nevidím v tom /myslím si platnom znení
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

č. 4455/2003-92 z 31.3.2003 (FS 10/03), v znení OP č. 25167/2003-92 FS 20/2003, OP č. MF/10069/2004-74 FS 14/2004 + zmena aj v r. 05 - ale len §2 ods. 5 - vykazovanie zostatkov účtov 346,347.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Mirkaska
č. 4455/2003-92 z 31.3.2003 (FS 10/03), v znení OP č. 25167/2003-92 FS 20/2003, OP č. MF/10069/2004-74 FS 14/2004 + zmena aj v r. 05 - ale len §2 ods. 5 - vykazovanie zostatkov účtov 346,347.

Ten §,. čo Ty uvádzaš sa priznám, že som si neuvedomila a ani vôbec nepamätala, ale je pre mňa zarážajúce, že to nikdy pri žiadnej uzávierke nikomu nechýbalo ani štatistike ani DÚ ani nikomu a podľa súhlasov vyššie je vidno, že tak postupuje dosť ľudí....

Stále sa len presviedčam, že z 24 hodinového dňa musíme asi 10 čítať a 7 robiť a ostatné neviem kde je
Naposledy upravil evina : 03.03.06 at 07:47
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

Stále sa len presviedčam, že z 24 hodinového dňa musíme asi 10 čítať a 7 robiť a ostatné neviem kde je[/quote]
Ani ja... Inak našla som to len nahodou, prvykrat som teraz robila uzavierky v PU (a dokonca auditovanych novo vzniknutych firmach), tak som si precitala cele opatrenie a nasla som toto...
Naposledy upravil Mirkaska : 03.03.06 at 08:07
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Mirkaska teraz som si to vytlačila, aby som Ti vedela povedať, že kde to hľadať , a to je Opatrenie pre zdravotné poisťovne, už mi asi hrabe prepáč, ja to vymažem z môjho príspevku a vymažme aj tieto nasledujúce, aby som nevyvolala paniku
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

Uuufff - to mi odľahlo. ..
0 0
Jarino Jarino

Jarino je offline (nepripojený) Jarino

To opatrenie, ktoré napísala Mirkaska je pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva, nie pre zdravotné poisťovne.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jarino
To opatrenie, ktoré napísala Mirkaska je pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva, nie pre zdravotné poisťovne.
Jarino ona napísala pre PÚ, ale ja som omylom uviedla pre ZP, a to sme vymazali, aby sme nemiatli nikoho
0 0
Jarino Jarino

Jarino je offline (nepripojený) Jarino

Evina, tak ako je to prosím ťa? Opatrenie platí, § 2 ods. 2 hovorí, že v súvahe v prvej účtovnej závierke po vzniku sa uvádzajú údaje z otváracej súvahy. Viem že nikto to nerobí, ale predsa, má sa to tam uviesť?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Jarino
Opatrenie platí, § 2 ods. 2 hovorí, že v súvahe v prvej účtovnej závierke po vzniku sa uvádzajú údaje z otváracej súvahy. Viem že nikto to nerobí, ale predsa, má sa to tam uviesť?
Áno .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať