Zavrieť

Porady

vyhlásenie na zdanenie príjmov

Ahojte,

ZĽ mi dal podpísať vyhlásenie na zdanenie príjmov za rok 2013, ale oddiel III je už plný, vraj to mám len dopísať pod to...je to správne? Nemali by so mnou spísať nové vyhlásenie? Taktiež nemám vyplnený oddiel IV o prevzatí potvrdení a ročnom zúčtovaní dane za minulé roky, nezdá sa mi to....čo vy nato?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pendulum Pozri príspevok
Ahojte,

ZĽ mi dal podpísať vyhlásenie na zdanenie príjmov za rok 2013, ale oddiel III je už plný, vraj to mám len dopísať pod to...je to správne? Nemali by so mnou spísať nové vyhlásenie? Taktiež nemám vyplnený oddiel IV o prevzatí potvrdení a ročnom zúčtovaní dane za minulé roky, nezdá sa mi to....čo vy nato?
Nie, nové Vyhlásenie podpisuješ len pri vstupe do PP. Potom už len podpisuješ za každý rok, aj prevzatie potvrdení.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

mala by dať nové tlačivá, sú dokonca nové a taktiež dávam podpisovať na poslednej strane odd.VI.
0 0
Pendulum Pendulum

Pendulum je offline (nepripojený) Pendulum

tak teraz neviem, na jednej strane chápem, že nové podpisujem pri vstupe do PP....ale zasa na strane druhej keď tam už nie je miesto...veď aj v oddieli VI na šiesty zápis nie je miesto....tak kde by mi potvrdili prevzatie?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Tweety Pozri príspevok
Nie, nové Vyhlásenie podpisuješ len pri vstupe do PP. Potom už len podpisuješ za každý rok, aj prevzatie potvrdení.
Majka, ja osobne dávam každý 5-ty rok nové.
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pendulum Pozri príspevok
tak teraz neviem, na jednej strane chápem, že nové podpisujem pri vstupe do PP....ale zasa na strane druhej keď tam už nie je miesto...veď aj v oddieli VI na šiesty zápis nie je miesto....tak kde by mi potvrdili prevzatie?
AK už nie je miesto na starých, tak treba dať nové.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Pendulum Pozri príspevok
tak teraz neviem, na jednej strane chápem, že nové podpisujem pri vstupe do PP....ale zasa na strane druhej keď tam už nie je miesto...veď aj v oddieli VI na šiesty zápis nie je miesto....tak kde by mi potvrdili prevzatie?
jasne, že treba dať nové.
0 0
Pendulum Pendulum

Pendulum je offline (nepripojený) Pendulum

chcem sa ešte opýtať keď medzitým vyšlo nové tlačivo pre rok 2013 a ZC majú vypísané staršie ale oddiel III u nich ešte nie plný tak im nemusíme vypisovať nové tlačivo 2013? To vypíšeme len tým ZC, ktorí majú oddiel III už zaplnený a to že je medzitým vydané nové tlačivo 2013 je v pohode...alebo?
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Pendulum Pozri príspevok
chcem sa ešte opýtať keď medzitým vyšlo nové tlačivo pre rok 2013 a ZC majú vypísané staršie ale oddiel III u nich ešte nie plný tak im nemusíme vypisovať nové tlačivo 2013? To vypíšeme len tým ZC, ktorí majú oddiel III už zaplnený a to že je medzitým vydané nové tlačivo 2013 je v pohode...alebo?
to by aj mňa zaujímalo, nevie niekto?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pendulum Pozri príspevok
chcem sa ešte opýtať keď medzitým vyšlo nové tlačivo pre rok 2013 a ZC majú vypísané staršie ale oddiel III u nich ešte nie plný tak im nemusíme vypisovať nové tlačivo 2013? To vypíšeme len tým ZC, ktorí majú oddiel III už zaplnený a to že je medzitým vydané nové tlačivo 2013 je v pohode...alebo?
Áno, tým, ktorí v ňom majú ešte dosť miesta, nedávaš nové. Ale ak nastúpi nový zamestnanec, tomu už dáš na podpis nové tlačivo.
1 0
Lucia Lafkova Lucia Lafkova

Lucia Lafkova je offline (nepripojený) Lucia Lafkova

Ministerstvo financií SR odporúča zamestnávateľom, kt. sú platiteľmi dane používať od uverejnenie tohto oznámenia nové tlačivo:

Dňa 07.12.12 bolo vydané "Oznámenie Ministerstva financií SR o uverejnení vzorov odporúčaných tlačív v súvislosti s príjmami zo závislej činnosti podľa § 5 zákona č. 595/2003 Z.z. o Dz príjmov v znení neskorších predpisov
Číslo: MF/023096/2012-72 zo dňa 07.12.12

citujem: Vyhlásenie na zdanenie príjmov zo závislejčinnosti podľa § 36 ods. 6 zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov - zároveň sa použitie vzoru tlačiva vyhlásenia na zdanie príjmov zo závislej činnosti, kt. je prílohou oznámenia Ministerstva financií SR č. MF/028670/2011-72 zo dňa 06.12.11, akceptuje aj po uverejnení tohto oznámenia.
1 0
Gonka Gonka

Gonka je offline (nepripojený) Gonka

Zaujímalo by ma či niekde nájdem poučenie na vyplnenie vyhlásenia na zdanenie príjmov
Na tretej strane vyhlásenia pod zmenami zamestnanec každý rok do konca januára podpisuje vyhlásenie
Čo vlastne znamená toto každoročné podpísanie? Že nenastali žiadne zmeny alebo to znamená, aby som na základe toho podpísania uplatňovala zamestnancovi mesačne nezdaniteľnú časť?
Ďakujem
0 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

No to znamená že nenastali žiadne zmeny, ak zamestnanec nejaké neuvedie a uplatňuje si naďalej nezadaniteľnú časť, prípadne daňový bonus
0 0
Lilien 15 Lilien 15

Lilien 15 je offline (nepripojený) Lilien 15

prosím Vás na tej tretej strane kde sa podpisuje za zdanovacie obdobie,dátum,podpis.... dám dátum teraz do konca januára 2013 a rok je 2012 alebo 2013?
0 0
VÍNO NITRA VÍNO NITRA

VÍNO NITRA je offline (nepripojený) VÍNO NITRA

Na zdaňovacie obdobie: r. 2013, Dátum: najneskôr 31.1. 2013
2 0
Lilien 15 Lilien 15

Lilien 15 je offline (nepripojený) Lilien 15

VÍNO NITRA Pozri príspevok
Na zdaňovacie obdobie: r. 2013, Dátum: najneskôr 31.1. 2013
ďakujem
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Prosim Vas potrebujem dat podpisat novemu zamestnancovi vyhlasenie platne od r. 2013.
Nemozem ho rychlo najst.

Dakujem
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Sorry, uz ho mam na stranke DR, asi som bola slepa, alebo ma pomylilo nadpis: vzor tlaciv - r. 2012
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Ešte otázka:
Keď zamestnankyňa bude ešte poberať Rod. príspevok, môže podpísať vo vyhlásení, že si na seba uplatňuje NČZD ? V dotazníku zaškrtla, že nie ...

vďaka
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

emily 2 Pozri príspevok
Ešte otázka:
Keď zamestnankyňa bude ešte poberať Rod. príspevok, môže podpísať vo vyhlásení, že si na seba uplatňuje NČZD ? V dotazníku zaškrtla, že nie ...

vďaka
Možno má na to dôvod - počas poberania RP pracuje na dohodu u iného zamestnávatela, kde si uplatňuje mesačnú NČZD
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Ok - opýtam sa jej pre istotu pri nástupe

ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať