Zavrieť

Porady

Torrent

Zdravím,
v poslednom čase sa organizácia ACTA stále viac a viac snaží ukontrolovanie internetu a každým dňom miznú internetové servery , kde si bolo možné "pirátsky" stiahnúť akékoľvek súbory. Pred rokom to začalo Megauploadom a pokračuje dodnes....
Dopočul som sa, vraj sa v poslednom čase začína útočiť aj na torrenty. Po pridaní torrentu do zoznamu sťahovaných súborov cez torrent, sa do troch hodín podarí nadriadeným vás vystopovať, a udeliť vám poriadnú pokutu.
http://tech.sme.sk/c/6259581/pravnik...ty-uz-nie.html

Chcel by som, aby ste sem napísali , čo o tom viete vy a aké sú názory na to...
... je free sťahovanie cez torrent ešte bezpečné?
Usporiadat
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

torrent je uz z jeho principu lahko stopovatelny, vlastne nieje problem ziskat zoznamy vsetkych IP adries ktore su na dany torrent "pripojene", a ked sa jedna o nelegalny obsah je kamen urazu v tom ze pri stahovani torrentu zaroven aj odosielas dalsim ludom to co uz mas stiahnute, co uz nie je legalne
ked nutne chces pouzivat torrenty a relativne bezbecne tak jedine cez nejaky proxy server
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Otázka je nesprávna. Má znieť. ...je free sťahovanie cez torrent zákonné?

Odpoveď je jenoznačná - NIE!
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

sthruska Pozri príspevok
Otázka je nesprávna. Má znieť. ...je free sťahovanie cez torrent zákonné?

Odpoveď je jenoznačná - NIE!
trosku pozor, cez torrent niesu sirene len "nelegalne" veci
dolezity je obsah
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Si presvedčený žeby si s týmto argumentom uspel na súde? Ja nie.
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

a ked si stiahnem cez torrenty napr instalacku linuxu tak to je nelegalne?
ked mas volne siritelnu vec, tak takemuto sposobu nic nebrani
0 0
Harendil Harendil

Harendil je offline (nepripojený) Harendil

čo napríklad stránky ako :
http://tracker.cztorrent.net
http://thepiratebay.se
... a mnoho iných.

a celkovo ako sa dá rozlíšiť legálny obsah od nelegálneho? teoreticky potom by 99.9% všetkých torrentov bolo nelegálnych... keď nie aj rovno 100%...

v podstate , torrenty som sťahoval vždy, a nikdy som nemal nijaké problémy - s nikým a ničím...
ale teraz vraj sa to zmenilo.
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

rozlisenie o aky obsah sa jedna je uz na tebe, ako pri vsetkom na internete

zmenilo sa len to, ze majitelia prav zacali hladat "siritelov" aj tu, technologicky sa nic nezmenilo
uz existuju nake navrhy ako "vyriesit" to aby sa nedali jednotlivi ludia tak lahko vypatrat, ale chvilu to potrva...
0 0
Harendil Harendil

Harendil je offline (nepripojený) Harendil

mecky, myslíš že, www.thepiratebay.se je ešte hodná toho aby sa riskovalo sťahovanie z nej?? už len ten názov.... www.the"PIRATE"bay.se....
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

je jedno z akej stranky torrent ziskas, princip stahovania/odosielania daneho suboru je rovnaky, vzdy bude pri stahovani nelegalneho obsahu hrozit ze pridu aj na teba
0 0
Harendil Harendil

Harendil je offline (nepripojený) Harendil

takze, ak by si si Ty chcel stiahnúť niečo, použil by si torrent??
0 0
Onko Onko

Onko je offline (nepripojený) Onko

Harendil Pozri príspevok
Chcel by som, aby ste sem napísali , čo o tom viete vy a aké sú názory na to...
... je free sťahovanie cez torrent ešte bezpečné?
Na Slovensku sťahovanie z internetu nie je nelegálne, nelegálne je šírenie obsahu, na ktorý nemáš práva. Takže ak v torrentovej aplikácii, cez ktorú sťahuješ, zakážeš odosielanie, teda nebudeš stiahnutý obsah ďalej šíriť, na 100% nebudeš robiť nič nelegálne.
0 0
Harendil Harendil

Harendil je offline (nepripojený) Harendil

kde sa dá zakázať odosielanie dát cez torrent?
používam uTorrent
0 0
Onko Onko

Onko je offline (nepripojený) Onko

Harendil Pozri príspevok
kde sa dá zakázať odosielanie dát cez torrent?
používam uTorrent
Neviem spoľahlivo potvrdiť, či to bude fungovať, lebo ja to tak nerobím, ale skúsil by som:
Nastavenia - Možnosti - Rýchlosti - Počet odosielacích slotov na torrent: 0 a vypnúť možnosť pod tým,
alebo
Nastavenia - Možnosti - Dátový limit FUP - Povoliť a nastaviť 0 na odosielanie.
1 0
Harendil Harendil

Harendil je offline (nepripojený) Harendil

akosi som sa v tom už stratil....
aké pakety? a kde?
0 0
Vakos_SK Vakos_SK

Vakos_SK je offline (nepripojený) Vakos_SK

Za sťahovanie nelegálneho obsahu nie si právne zodpovedný ty ale šíriteľ preto keď zakážeš odosielanie cez torrent tak za to niesi zodpovedný ty.
Myslím že zakázať odosielanie z utorrentu nieje možné lebo už z princípu je na to stavaný ale keď dosťahuješ nejakú tú vec tak stačí na ňu kliknúť a potom kliknúť na tlačidlo stop potom nebude na torrente napísané Seedovanie ale napíše ti Dokončené. Dúfam že informácie pomohli.
0 0
Harendil Harendil

Harendil je offline (nepripojený) Harendil

Áno, avšak ide o to, že riziko je počas sťahovania. Jeden môj známi "údajne" dostal pokutu za to odosielanie a neviemčoešte čo torrent robí. Tak riziko hrozí a ja veľmi nemám chuť dostať pokutu aj ja... lebo už ako som sa od vás všetkých milo dozvedel, na torrente sú prakticky šíriteľmi všetci.
0 0
newmi newmi

newmi je offline (nepripojený) newmi

cez torrent sa tahaju aj legal veci. By ste sa cudovali poniektori :-) Minule som odtial tahal instalacku World of Tanks, pretoze to cez torrent islo proste rychlejsie ;-)
0 0
Dubak2000 Dubak2000

Dubak2000 je offline (nepripojený) Dubak2000

dnes je bezpecnejsie stahovat trebars z uloz.to kde clovek nic neodosiela. Ale zalezi co, nemam prilis prehlad co vsetko sa tam da najst.
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

http://www.aktuality.sk/clanok/21827...me-spoplatnia/


ak niečo stiahneš cez torrent alebo cez niečo iné, nič sa nikomu nestane... jedna kopia pre vlastnu potrebu je povolena... oni chytaju len "priekupnikov" co to predavaju dalej. ak si stiahnes napr. 50 filmov, z kazdeho urobis po 50 kópií a budes ich predavat na nete tak si Ta najdu časom...
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

jahoszmsk Pozri príspevok

ak niečo stiahneš cez torrent alebo cez niečo iné, nič sa nikomu nestane..
to je samozrejme volovina, dolezite je tam prave to cez co to stiahnes, cez torrent si automaticky siritelom, co je tresne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať