Zavrieť

Porady

Lecitín - prečistenie ciev.

Dobrý deň.Potreboval by som radu - najlepšie od odborníka. Moja 80-ročná babka má usadeniny v cievach. To isté ma aj môj 60 - ročný otec. Dopočul som sa o lecitíne - užívanie vo väčšom množstve prečisťuje cievy od nánosov tuku a kalcifikácie. Je vhodné, v prípade starej mamy a otca, aby ho užívali v podobe prášku, pridávaním do potravy (polievky,...)??? Nemôže to mať nejaké vedľajšie účinky, v podobe utrhnutia sa cievného nánosu a nebodaj spôsobiť väčšiu galibu. Dočítal som sa, že je to bezpečné, ale chcem sa utvrdiť, aby som našim skôr nepoškodil. Preferujú skôr prírodnú liečbu, resp. výživovými doplnkami - oproti medikamentóznej liečbe. Za rady Vám vopred veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Môžu kľudne užívať. Moja mamička 95 r. užíva 2x denne. Má problém s krátkodobou papaťou, či pomáha neviem, ale snáď neublíži. Užíva to už asi 2 roky. Na letáčiku je napísané čo a ako.

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Veľmi dobrý prípravok, užíva ho dosť ľudí, ktorých poznám:
    http://eshop.finclub.sk/vyzivove-doplnky/fin-fosfotabs

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Cievy nie sú vodovodné potrubie, je to živý systém. "Prečistiť ich od nánosov" nepôjde.

    Ale lecitín je výborný aby zabránil zhoršovaniu ich poškodenia ciev a prispel zlepšeniu funkčnosti. Nezvyšoval by som ale dávku nad odporúčanú. A doplnil by som pohár kvalitného červeného vína navečer k tomu (ak teda nie je dôvod prečo by človek nesmel piť alkohol). Tiež by som ale nezvyšoval dávku.

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    Ja beriem Lecitín preventívne 1 tabletku (1200mg) denne proti zvýšenému cholesterolu v krvi, no a dávkovanie je asi max 2 tabletky denne. Pre starých ľudí asi skôr nejakú infúziu na prečistenie ciev...

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    na vyčistenie čriev je dobrá golden yacca,ona ozaj tie črevá čistí,to je jej primárna funkcia.
    http://www.goldenyacca.sk/
    vema Ciev a nie čriev.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    kopretinka Pozri príspevok
    na vyčistenie čriev je dobrá golden yacca,ona ozaj tie črevá čistí,to je jej primárna funkcia.
    http://www.goldenyacca.sk/
    ale tu sa jedná o cievy nie o črevá...

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    možno skôr nejaký wobenzym
    kaivorus tak s týmto nesúhlasím, skôr kvalitnejšiu stravu s vysokým množstvom živých enzýmov

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    lujza.j Pozri príspevok
    ale tu sa jedná o cievy nie o črevá...
    ach,nevidím už pre oči............ale golden yacca čistí celý organizmus,začína sa to v črevách.Je to dobré na všeličo,treba si od nich vyžiadať leták,alebo pozrieť na stránku a tam stiahnuť ( mne to nejde,chýba mi nejaký zásuvný modul)Ja mám od nich aj takú brožúru.

    kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

    radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac kaivorus
    ak čistíme cievy, tepny, žily, lymfy, musíme dať pozornosť regenerácii očistených vnútorných plôch. Je potrebné zabezpečiť dodávku popri lecitíne aj Q10, vitamín E, a omega 3. Popri tom však je potrebné zabezpečiť v metabolizme bezporuchovú tvorbu elastínu,..., ak čistíme cievy, sťahujeme nánosový cholesterol - prípadné prasklinky je potrebné zabezpečovať bioflavonoidmi.
    V takom vysokom veku by som nepočúvol problém riešiť yuccou. Je to síce výborný saponín, ataktiež ju možno použiť na optimalizáciu cukru v krvi, nezabezpečí však ochrániť cievy pred všetkými rizikami.

    deane7 je offline (nepripojený) deane7

    deane7
    Najúčinnejšie na prečistenie ciev môžu byť práve tie najjednoduchšie a najlacnejšie recepty. (posledný link od Lujzy) Len asi by bolo potrebné použiť cesnak a nie tú čínsku napodobeninu z Lidla. A z osobnej skúsenosti nekúpiť si veľké citróny s hrubou kôrou, skôr menšie a šťavnaté.
    Tie drahé výživové doplnky môžu prečistiť viac našu peňaženku. A samozrejme upraviť životosprávu. Ako zdroj omega3 používam niečo ako Budwigovej diétu, len som si ju upravil. A čístí to aj tie omylom spomenuté črevá. Je k tomu treba panenský ľanový olej, ľanové semeno a tučný tvaroh. Po rozmixovaní sa to riedi, tak ja si zarábam rovno z kýšky alebo acidka, cca pol litra acidka, lyžicu ľanového semena a dve lyžice ľanového oleja cca minútu mixujem tyčkovým mixérom a ráno vypijem. Robím si to každé ráno a docela mi to aj chutí. Len ten olej nesmie byť zoxidovaný, taký čo predávajú uložený na regáloch je k ničomu. Objednávam si čerstvo lisovaný a uchovávam ho v mrazničke. A odborníci píšu že to prospieva aj krvnému riečišťu.

    kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

    radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac kaivorus
    Nánosy na cievach sú podnecované rôznymi príčinami: životným štýlom, následne plesne , homocysteín, cholesterol- tuk, ktorý prekrýva život mikroorganizmov...

    Andy, tepny , cievy, žily, lymfové cievy sa od nánosov dajú prečistiť. Mám s tým veľmi veľa životných skúseností. Ak by som ich nemal, neposkytol som predchádzajúci príspevok len tak pre nič za nič. Je to o systéme zistenia príčinnosti...

    S tým lecitínom , ak ho používame pre čistenie ciev , by som neodporúčal používať vôbec alkohol, ani červené víno. Štiepenie alkoholu : vznik ťažkých toxínov, a ťažkorozpustných tukov atď, .....

    karner je offline (nepripojený) karner

    karner
    Ak sa chcete babky zbaviť je to výborná metóda. Pri rozpúšťaní usadenín sa odtrhne väčší kúsok a upchá v srdci alebo mozgu cievu a nepomôže jej ani sv Peter.
    miguel.santoro Lecitín nefunguje tak, že niečo odtrhuje ... lecitín postupne rozpúšťa plaky na cievach

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.