Zavrieť

Porady

Predaj odhlaseneho vozidla z DU

Dobry vecer,

chcela by som sa poradit s nasledujucim problemom. Konatel firmy sa spatne rozhodol, ze jedno vozidlo uz vyuzivat na podnikanie nebude, chce ho odhlasit ku 31.12.2012 (este to do 30 dni stihame), a nasledne predat, ale zatial s kupcom nie je dohodnuty a moze to este trvat isty cas...avsak ja uz mam podane DP k DzMV, kde som s tymto vozidlom pocitala aj pri predpokladanej dani na rok 2013. Je potrebne podavat opravne DP? A je mozne predat auto odhlasene z DU? Ci najprv predat a tak odhlasit...Nejak sa to nemozem nikde docitat, ci existuje aj taka moznost...

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    kludne podanie DP DMV môžeš nechať tak.
    Platia sa preddavky? ak áno, môžeš požiadať správcu dane o ich zníženie, ak ti to stojí za to, alebo budeš platiť preddavky tak ako je uvedené.
    Samozrejme, že je možné predať auto po odhlásení na DU.

    majenka1 je offline (nepripojený) majenka1

    majenka1
    Ano, preddavky sa platia, prave preto som nad tym spekulovala, hoci prinajhorsom by sme mali danovy preplatok, nie?
    Dakujem za odpoved, pomohli ste mi. Stale nejake pochybnosti najdem, ale asi je to len preto, ze mam malo skusenosti

    cuzka je offline (nepripojený) cuzka

    cuzka
    Tak ako hovoríš, prinajhoršom by ste mali preplatok. A čo ak sa počas roka konateľ predsa len rozhodne kúpiť auto a používať ho na služobné účely.
    A to, že predpokladaná daň nebude sedieť, vôbec nevadí veď život prináša zmeny a podnikanie tiež auto ste predali a hotovo

    Predaj odhlaseneho vozidla z DU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.