Zavrieť

Porady

Preúčtovanie zásob

Začínam v PÚ a potrebujem poradiť. S.r.o. účtuje spôsobom B. Má obchodnú činnosť a výrobnú činnosť. Pri nákupe niektorých druhov zásob nevie určiť, či to bude pre jej výrobu alebo na predaj v nezmenenom stave. To znamená, že si určí ako to bude účtovať pri nákupe - buď materiál alebo tovar. Ako to však preúčtovať ak napr. tovar použije pre výrobu. Potrebujem medzi účtami 501 a 504 niejaký medziúčet?

Ak firma v roku 2005 účtovala spôsobom A, čo musím urobiť ak v roku 2005 účtuje spôsobm B. Zatiaľ som preúčtovala iba zostatok účtu 132 na 504. Firma nemala zostatok iných zásob.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Keď potrebuješ materiál alebo tovar preúčtovať medzi účtami 501 a 504 stačí ak to urobíš interným dokladom.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Alebo aj zápisom na tej istej strane -504 MD a 501 MD. Osobne radsej účtujem takto, lebo to účtovanie nákladov na strane D a výnosov na strane MD sa mi prieči.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Ja všetko účtujem do tovaru. V priebehu zákazky si presúvam na sklade tovary na jednotlivé zákazky a pri vystavení faktúry a vytlačení výdajky k tejto faktúre sumu výdajky preúčtujem rovno medzi účtami 501 a 504. tým znížim tovar a zvýšim materiál.
    Ak niečo kupujeme vyslovene ako materiál, účtujem to hneď na 501, potom v sklade priamo na zákazku, tie si vytlačím ako výdajku zvlášť a tie už pri fakturácii nepreúčtovávam.

    Topas je offline (nepripojený) Topas

    Topas
    Fany, myslela som preúčtovanie na začiatku roka, ak prechádza firma z účtovanie A na B. (504/132) Ešte k tým zásobam, pri spôsobe B vediem skladové karty iba na tovar, na materiál nie. Je to dobré?
    Naposledy upravil Topas : 02.03.06 at 12:50

    Preúčtovanie zásob

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.