Zavrieť

Porady

Daň z MV-príves

Príves nákladný-kategória O1-hmotnosť 400 kg-platí sa Daň z MV? nenašla som takú kategóriu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Základné ustanovenia
    1. Úžitkovým vozidlom sa rozumie vozidlo kategórie M2, M3, N1 až N3 a O1 až O4
    a) kategória M – motorové vozidlá najmenej so štyrmi kolesami určené na prepravu osôb
    b) kategória N – nákladné vozidlo najmenej so štyrmi kolesami určené na prepravu nákladov
    c) kategória O prípojné nemotorové vozidlo.


    Predmet dane
    1. Predmetom dane z motorových vozidiel je motorové vozidlo a prípojné vozidlo kategórie M, N, a O (ďalej len „vozidlo“), ktoré je evidované v Slovenskej republike a používa sa na podnikanie alebo na činnosti, z ktorých plynúce príjmy sú predmetom dane z príjmov („ďalej len podnikanie“).

    Sadzba dane je uvedená mene v euro (€).

    a) Ročná sadzba dane pre osobné automobily podľa zdvihového objemu motora

    b) Ročná sadzba dane pre úžitkové vozidlá a autobusy a pre návesové jazdné

    súpravy podľa celkovej hmotnosti a počtu náprav.


    Príves patrí medzi úžitkové vozidlá, kategória do 1 tony.

    mimi je offline (nepripojený) mimi

    mimi
    kn-alka...ďakujem akurát som hľadala info ohľadom prívesu.

    Mám ale ešte otázku. Ťahač tiež patrí pod úžitkové vozidlá?
    kn-alka áno - návesové jazdné súpravy - ťahač a náves

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    POZOR!
    Ročná sadzba dane pre vozidlá v rámci návesovej jazdnej súpravy (ťahač a náves) sa určí v zmysle § 88 ods. 2 písm. c) Zákona č. 582/2004 Z. z. v znení neskorších zmien a doplnkov podľa hmotnosti a počtu náprav uvedených v osvedčení o evidencii časť I. a osvedčení o evidencii časť II, osobitne pre ťahač a osobitne pre náves; vozidlo sa z hľadiska určenia sadzby dane zaradí do najbližšej nižšej daňovej skupiny podľa Hl. II. čl. III. písm. b), než do akej by patrilo podľa hmotnosti uvedenej v osvedčení o evidencii časť I. a osvedčení o evidencii časť II, osobitne ťahač a osobitne náves. Sadzba dane pre náves a prípojné nemotorové vozidlo v súprave sa určí z emisnej triedy pre ťahač.
    mimi Ďakujem pekne.

    mimi je offline (nepripojený) mimi

    mimi
    ďakujem za informáciu.

    V technickom na ťahač mám emisie ES/EHK 2005/55*2006/81C ( EURO4) - ale pre Bratislavu pri nahadzovaní do eDane v riadku 9 mi neuviedlo žiadnu zmenu - sadzbu. Bratislava toto nemá?

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ty musíš kliknúť na štvorček a sama si ju vybrať, tak ako aj v r.8

    Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

    Lotarka
    Ako je to so sadzbou DzMV za náves, ktorý je v majetku firmy sám bez ťahača? Ten si firma objednáva od inej firmy. Tiež sa zaraďuje do najbližšej nižšej skupiny?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.