Zavrieť

Porady

odhlasenie z NBS

Pekný deň.
Chcela by som sa poradiť ako je to so zrušením,resp. odhlásením sa z NBS.
Túto otázku píšem aj v mene svojich kolegov.Pre istú spoločnosť ,pre ktorú sme pracovali sme robili skúšky ako podriadení fin.agenti vo viacerých sektoroch.Problém nastal,keď sme sa po nejakom čase rozhodli spoločnosť opustiť a riaditeľka spoločnosti nás odmieta vyhlásiť z NBS aj keď dostala písomné výpovede.Takže defakto aj keď už dávno pre ňu nepracujeme,nemôžme sa hlásiť na UPSVaR,pretože nie sme vyhlásení z NBS(samy sa vyhlasiť nemôžme-len ona) a tak platíme odvody aj keď nič nezarobíme.Po nejakých 2 mesiacoch max.ignoracie z riaditeľ.strany nám zaslala faktúry ,že nás vyhlási až keď jej zaplatíme zrazu za skúšky +poplatky za prihlas. a odhlas. z NBS...Chcem sa opýtať či ma na to nárok,žiadať od nás poplatky za prihlas . a vyhlas. z NBS nakoľko je to čisto len v jej kompetencií,my sa nemôžme samy ani odhlásiť ani prihlásiť-iba ona ako náš zamestnávateľ,čiže sú to jej poplatky.
Predtým som pracovala aj pod inou spoločnosťou,mala licenciu v NBS,spoloč. ma ako aj iných prihlásila aj odhlásila bez poplatkov a komplikácií.
Chcem vedieť či ma vôbec právo si na to nárokovať,keďže nikde inde -v žiadnej spoločnosti sme sa s tým nikto (ani kolegovia) nestretli.
Je pravdou ,že v podstate sa jej spoločnosť rozpadla...ostala sama...ale príde nám to nefér,pretože všetci sme pod jej vedením viac prerobili ako zarobili a teraz od nás žiada ešte poplatky za prihl. vyhlas. z NBS. s čím sme sa v žiadnej inej spoločnosti nestretli.
Chceme vedieť ako to je ?
Pretože ak jej tie "vymyslené" faktury nezaplatíme..nevyhlasí nás a my musíme naďalej platiť odvody v podstate za nič.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.