Zavrieť

Porady

Birmovka ,,narýchlo,,

Dobry den, neter ma o par mesiacov krst (má 7r skor sa nedalo) a ja by som velmi chcela byt krstna.. Nemam vsak birmovku, viem ze sa na to pripravuje niekolko rokov asi aj. Ale neexistuje nejaky rychlejsi proces, nejakych náuk, aby so mto mala rychlejsie??
Vdaka za kazdu odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    anet Pozri príspevok
    Ja tým záležitostiam moc nerozumiem, ale ja som krstná (krst bol v rímokatolíckom kostole) a nemám ani prvé sväté príjmanie ani birmovku.
    ..

    ..áno, väčšinou stačí, ak je budúci krstný rodič pokrstený...
    anet Áno, krstená som rímo, vydávala som sa gréko )

    pinta je offline (nepripojený) pinta

    pinta
    Bola som za krstnú a jediné čo bolo zo strany rímsko-kat.farára bola otázka akej som viery, ale nežiadal odo mňa potvrdenia o krste ani o birmovke.

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Dobrý večer, jedna možnosť by bola. Keď je pokrstený človek v ohrození života a nemal sviatosť birmovania, môže o ňu požiadať kňaza. Ale musí vyslovene požiadať, inak dostane len posledné pomazanie.

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    vratnik Pozri príspevok
    Dobrý večer, jedna možnosť by bola. Keď je pokrstený človek v ohrození života a nemal sviatosť birmovania, môže o ňu požiadať kňaza. Ale musí vyslovene požiadať, inak dostane len posledné pomazanie.
    Nepoznám presne cirkevné právo, ale pripadá mi to ako blbosť.
    Birmovku môže vykonať len biskup - tak ako by to mohol kňaz ? U krstu však posun dole existuje aj na laika, tiež za stanovených podmienok.
    Aký význam má birmovka pre toho kto prijal posledné pomazanie ? Veď po prijatí pomazania letím do nebíčka, jedine ak by birmovka dávala krídla, ale na to máme Redbula, ktorý s vierou nemá nič spoločné.

    anet je offline (nepripojený) anet

    anet
    Ja tým záležitostiam moc nerozumiem, ale ja som krstná (krst bol v rímokatolíckom kostole) a nemám ani prvé sväté príjmanie ani birmovku.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...krstnou mamou môžeš byť aj bez birmovania...stačí , ak si pokrstená a máš 1.sväté prijímanie...ak kňaz vyžaduje aj sviatosť birmovania,by som povedala, že šikanuje,lebo cirkev neprikazuje vyslovene všetky tri sviatosti, ak ide o krstných rodičov...

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    Viem, že bolo viac zmien pri prívame na prvé sväté prijímanie birmovku, sobáš. Najistejšie by bolo spýtať sa na to kňaza, ktorý bude pripravovať dieťa na birmovku.

    Birmovka ,,narýchlo,,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.