Zavrieť

Porady

RZD za rok 2012

Dobrý deň,
prosím Vás o radu:

Máme zamestnanca a ten má dohodu o VP kde mu bola strhnutá daň. Môžem dohodu priložiť k príjmu a urobiť mu RZD?

Ďakujem
Milanko
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Príjem z dohody je zdaňovaný preddavkovou daňou. Ak do žiadosti o vykonanie RZD uvedie, že má príjem od ďalšieho 1 zamestnávatela a priloží Potvrdenie o zdanitelných príjmoch, si povinný urobiť mu RZD.
Naposledy upravil veronikasad : 30.01.13 at 18:33
0 0
gary gary

gary je offline (nepripojený) gary

Ďakujem

Milanko
0 0
7lienka 7lienka

7lienka je offline (nepripojený) 7lienka

Prosím Vás môžem podať Žiadosť o RZD v robote, keď tam pracujem len od 15.1.2013?

Veľmi pekne ďakujem
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

7lienka Pozri príspevok
Prosím Vás môžem podať Žiadosť o RZD v robote, keď tam pracujem len od 15.1.2013?

Veľmi pekne ďakujem
nie, o RZD môžeš požiadať zamestnávateľa, u ktorého si robila v roku 2012
0 0
7lienka 7lienka

7lienka je offline (nepripojený) 7lienka

ďakujem,
mám hľadať v zákone o dani z príjmu?
Alebo kde

dík
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
7lienka Pozri príspevok
ďakujem,
mám hľadať v zákone o dani z príjmu?
Alebo kde

dík
Čo chceš hľadať?
Ak si u nového zamestnávateľa nastúpila 15.1.2013, nemôžeš si u neho žiadať o RZD, zodpovedala už ewita888, pre istotu ti prikladám znenie, takže už nemusíš hľadať:

§ 38
Ročné zúčtovanie

1) Zamestnanec, ktorý poberal zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti uvedené v § 5 a nepoberal príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou podľa § 43, pri ktorých uplatnil postup podľa § 43 ods. 7 môže najneskôr do 15. februára roka nasledujúceho po uplynutí zdaňovacieho obdobia písomne požiadať o vykonanie ročného zúčtovania z úhrnnej sumy zdaniteľnej mzdy od všetkých zamestnávateľov, ktorí sú platiteľmi dane,122) posledného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane,122) u ktorého si uplatňoval nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a daňový bonus.

(2) Ročné zúčtovanie vykonáva zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122)na žiadosť zamestnanca uvedeného v odseku 1. Ak zamestnanec v zdaňovacom období neuplatňoval nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a daňový bonus u žiadneho zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane,122) môže požiadať o vykonanie ročného zúčtovania ktoréhokoľvek z nich a tento zamestnávateľ na ne prihliadne dodatočne pri ročnom zúčtovaní, ak zamestnanec preukáže, že na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka a na daňový bonus mal nárok.
1 0
7lienka 7lienka

7lienka je offline (nepripojený) 7lienka

no to, že u posledného zamestnávateľa v tom aktuálnom roku.
Pretože mi vrátili žiadosť s tým, že si ju mám uplatniť u posledného zamestnávateľa kde pracujem...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

7lienka Pozri príspevok
no to, že u posledného zamestnávateľa v tom aktuálnom roku.
Pretože mi vrátili žiadosť s tým, že si ju mám uplatniť u posledného zamestnávateľa kde pracujem...
- vykašli sa na nich - a sprav si sama DP A (načo by si si zbytočne tlak zvyšovala - veď to poznáš, keď je niekto ... )
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

7lienka Pozri príspevok
no to, že u posledného zamestnávateľa v tom aktuálnom roku.
Pretože mi vrátili žiadosť s tým, že si ju mám uplatniť u posledného zamestnávateľa kde pracujem...
kto ti ju vrátil, posledný zamestnávateľ z roku 2012?
ročné zúčtovanie sa robí za predchádzajúci rok, číže za rok 2012.. Rozalka ti citovala paragraf zo zákona o dani z príjmov, kde sa hovorí o tom, kto robí ročné zúčtovanie dane.. ak to tvoj predchádzajúci zamestnávateľ nevie, tak ho pouč
0 0
gary gary

gary je offline (nepripojený) gary

Dobrý deň, chcem sa spýtať:
pracovníčka nastúpila do zamestnania 1.12.2012 od 1.1.2012 do 30.11.2012 bola dobrovolne nezamestnaná. Môžem jej urobiť RZD a ak áno, aký doklad musí priložiť?
A ešte &: pracovníčka nastúpila do zamestnania od 1.2.2012 k 31.12.2012 je ešte stále zamestnaná. V 1/2012 poberala opatrovateľský príspevok. Môžem jej urobiť RZD?

Ďakujem Milanko
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

gary Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa spýtať:
pracovníčka nastúpila do zamestnania 1.12.2012 od 1.1.2012 do 30.11.2012 bola dobrovolne nezamestnaná. Môžem jej urobiť RZD a ak áno, aký doklad musí priložiť?
A ešte &: pracovníčka nastúpila do zamestnania od 1.2.2012 k 31.12.2012 je ešte stále zamestnaná. V 1/2012 poberala opatrovateľský príspevok. Môžem jej urobiť RZD?

Ďakujem Milanko
1. musíš, ak požiada, doklady žiadne
2.musíš, ak požiada
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

Vedúci pracovník si musí podávať daňové priznanie, alebo mu môže urobiť mzdárka RZD? Nemá iný príjem, len u jedného zamestnávateľa
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Terezia13 Pozri príspevok
Vedúci pracovník si musí podávať daňové priznanie, alebo mu môže urobiť mzdárka RZD? Nemá iný príjem, len u jedného zamestnávateľa
ako vedúci pracovník je niečo viac ako taká pani upratovačka??????
zaradíš ho medzi ostatných, kt. požiadali o RZD
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

veľká vďaka, robím to tak, len niektoré moje kolegyne práve vedúcim zamestnancom RZD nerobia, tak ma to zmiatlo
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Terezia13 Pozri príspevok
veľká vďaka, robím to tak, len niektoré moje kolegyne práve vedúcim zamestnancom RZD nerobia, tak ma to zmiatlo
A vieš aj na základe čoho nerobia? Môže to byť iba z týchto dôvodov: buď o RZD zamestnanci nepožiadali alebo mali aj iné príjmy, než len tie zo ZČ.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,

chcela by som sa spýtať, či neviete či zdravotné poisťovne pri spravení RZZP posielali aj zamestnávateľovi nejaký údaj o tom aký mal zamestnanec nedoplatok / preplatok?

chcela by som vedieť, či môj zamestnávateľ vie o tom že som mala nedoplatok na RZZP alebo ked chcem aby ho započítal pri RZD, či mu ho musím odovzdať sama.

Dakujem,

Zuzana
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

zk24 Pozri príspevok
Ahojte,

chcela by som sa spýtať, či neviete či zdravotné poisťovne pri spravení RZZP posielali aj zamestnávateľovi nejaký údaj o tom aký mal zamestnanec nedoplatok / preplatok?

chcela by som vedieť, či môj zamestnávateľ vie o tom že som mala nedoplatok na RZZP alebo ked chcem aby ho započítal pri RZD, či mu ho musím odovzdať sama.

Dakujem,

Zuzana
nedoplatky , s nimi som sa nestretla pri ZC a ZĽ....
ale stretla som sa s preplatkami.....jedno oznámenie dostala ZC a jedno ZĽ a z toho sa dá vyčítať, koľko preplatkov a v akej výške zaplatí ZP ZĽ, a koľko ZC-ovi.......

Zuzka, ale ak chceš oponovať mzdárke, že dostal podnik doklad, koľko máš nedoplatok (ako si nedoplatok uhrádzala?) musíš jej doložiť doklady.....
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Mila123 Pozri príspevok
nedoplatky , s nimi som sa nestretla pri ZC a ZĽ....
ale stretla som sa s preplatkami.....jedno oznámenie dostala ZC a jedno ZĽ a z toho sa dá vyčítať, koľko preplatkov a v akej výške zaplatí ZP ZĽ, a koľko ZC-ovi.......

Zuzka, ale ak chceš oponovať mzdárke, že dostal podnik doklad, koľko máš nedoplatok (ako si nedoplatok uhrádzala?) musíš jej doložiť doklady.....
Ja nechcem nikomu oponovať Ja si budem robiť DPFO sama, a tam si RZZP zahrniem, ale neviem že či kolegyne ktore mali tiež nedoplatok, že či to mali priložiť k žiadosti o vykonanie RZD alebo o tom zamestnávateľ vie, o tom aky mali vysledok RZZP
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

zk24 Pozri príspevok
Ahojte,

chcela by som sa spýtať, či neviete či zdravotné poisťovne pri spravení RZZP posielali aj zamestnávateľovi nejaký údaj o tom aký mal zamestnanec nedoplatok / preplatok?

chcela by som vedieť, či môj zamestnávateľ vie o tom že som mala nedoplatok na RZZP alebo ked chcem aby ho započítal pri RZD, či mu ho musím odovzdať sama.

Dakujem,

Zuzana
zuzka, existuje - napr. vo všzp - možnosť zobraziť v ep prehľad saldokonta ročného zúčtovania s rozpisom podľa rodných čísiel
Naposledy upravil srska : 08.02.13 at 13:22
rzzp.jpg  
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

aha. Ale ostáva povinnosťou zamestnanca predložiť doklad o nedoplatku RZZP ak si ho chce uplatniť, ano?
Kedze ja sama nie som zamestnávateľ a ani nejaky mzdar, tak neviem že ako to bolo tento rok. Ci vlastne poistovne posielali vysledky RZZP a teda už nemusi zamestnanec nic dokladovať, alebo stale musí ak to chce mať uplatnene.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať