Zavrieť

Porady

RZD za rok 2012

Dobrý deň,
prosím Vás o radu:

Máme zamestnanca a ten má dohodu o VP kde mu bola strhnutá daň. Môžem dohodu priložiť k príjmu a urobiť mu RZD?

Ďakujem
Milanko
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

zk24 Pozri príspevok
aha. Ale ostáva povinnosťou zamestnanca predložiť doklad o nedoplatku RZZP ak si ho chce uplatniť, ano?
Kedze ja sama nie som zamestnávateľ a ani nejaky mzdar, tak neviem že ako to bolo tento rok. Ci vlastne poistovne posielali vysledky RZZP a teda už nemusi zamestnanec nic dokladovať, alebo stale musí ak to chce mať uplatnene.
Zuzka pýtala som sa akým spôsobom ste doplácali nedoplatok....ak samy (sami) tak potrebuješ minimálne doklad o zaplatení nedoplatku......
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Mila123 Pozri príspevok
Zuzka pýtala som sa akým spôsobom ste doplácali nedoplatok....ak samy (sami) tak potrebuješ minimálne doklad o zaplatení nedoplatku......

Aha, jasne sami sme platili, prevodom. To sa dalo aj nejako inač hradiť? Trebars strhnutím zo mzdy, či? Ja sama som uhradzala bankovym prevodom.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

zk24 Pozri príspevok
Aha, jasne sami sme platili, prevodom. To sa dalo aj nejako inač hradiť? Trebars strhnutím zo mzdy, či? Ja sama som uhradzala bankovym prevodom.
ja by som to na základe požiadania ZC zrazila zo mzdy......
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

tiez som sa stretla len so strhnutim zo mzdy, pozeram aj teraz na vykaze nedoplatkov, ktore zasielala poistovna..

dokonca na vykaze nedoplatkov je napisane:
....na zaklade ktoreho je platitel poistneho povinny uhradit ....

na druhej strane je rozpis zamestnancov a nedoplatku s rozdelenim:
vysledok RZ zamestnavatel,
vysledok RZ zamestnanec


zamestnavatel uhradil celu sumu z rzzp poistovni a vysledky z RZ zamestnanec strhol zamestnancom zo mzdy...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Fuha, tak to sa musim pozrieť že či som to teda nezaplatila dvakrat

Mne dosiel domov vypocet s udajmi na úhradu. Tak som to uhradila
0 0
jana1972 jana1972

jana1972 je offline (nepripojený) jana1972

Ahoj poraďáci, vie mi niekto poradiť, ak robím RZD zamestnancovi, ktorý už u nás nepracuje a vznikne mu preplatok, ten mu vyplatím - mám ho niekde aj prihlasovať? (SP, ZP) Toto neviem nikde nájsť.
Ďakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

jana1972 Pozri príspevok
Ahoj poraďáci, vie mi niekto poradiť, ak robím RZD zamestnancovi, ktorý už u nás nepracuje a vznikne mu preplatok, ten mu vyplatím - mám ho niekde aj prihlasovať? (SP, ZP) Toto neviem nikde nájsť.
Ďakujem
čo si!!!!! nie nikam ho neprihlasuješ......
0 0
zuza 74 zuza 74

zuza 74 je offline (nepripojený) zuza 74

Dobrý deň, ja mám zamestnankyňu, ktorá je od júla 2012 na materskej. Idem jej vystaviť potvrdenie o príjme, ale neviem konkrétne r. 6 - nezdaniteľná časť. Od januára do júna mala vyplácanú mzdu. Potom išla na MD a zamestnávateľ jej v októbri vyplatil odmenu. Aj v tomto mesiaci mala uplatnenú nezd. čiastku. Akú sumu uvediem na r. 6? 2126,04 EUR alebo 3664,64? Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuza 74 Pozri príspevok
Dobrý deň, ja mám zamestnankyňu, ktorá je od júla 2012 na materskej. Idem jej vystaviť potvrdenie o príjme, ale neviem konkrétne r. 6 - nezdaniteľná časť. Od januára do júna mala vyplácanú mzdu. Potom išla na MD a zamestnávateľ jej v októbri vyplatil odmenu. Aj v tomto mesiaci mala uplatnenú nezd. čiastku. Akú sumu uvediem na r. 6? 2126,04 EUR alebo 3664,64? Ďakujem.
Len tú, ktorá bola uplatňovaná pri mzde. Takže len mesiace 1.-6., a potom 10.. Takže prvá suma je správna.
1 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Do potvrdenia vypisuješ tak, ako bola u zamestnávateľa naozaj uplatnená.
Zamestnankyňa si v DP uplatní aj tak celú NČZD.
0 0
zuza 74 zuza 74

zuza 74 je offline (nepripojený) zuza 74

Ďakujem.
0 0
romy16 romy16

romy16 je offline (nepripojený) romy16

Dobrý deň,
prosím Vás, k RZD treba vždy predložiť originálne Potvrdenie o príjmoch ak mal zamestnanec v minulom roku aj iného zamestnávateľa, alebo môže byť aj kópia? Zamestnanec totiž dal originálne Potvrdenie o príjmoch svojej manželke aby si mohla nanho uplatniť NČZD na manžela. Tak teraz neviem, či mu môžem vykonať RZD alebo žiadať originálne Potvrdenie o jeho príjme, ktorý mal u iného zamestnávateľa.
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Robím výplaty za 02/2013 a chcem tam zúčtovať RZD 2012, to ešte robila stará účtovníčka - zamestnanec celý rok, nepostupovalo sa podľa § 36 ods. 5 ZDP, na RZD vyšiel nedoplatok 0,03 eur na r. 15, ale aj na r. 18, hoci podľa § 38 ods. 7 ZDP nedoplatok do 3,32 eur sa nerieši. Mám jej dať prerobiť tlačivo?
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Kristina27 Pozri príspevok
Robím výplaty za 02/2013 a chcem tam zúčtovať RZD 2012, to ešte robila stará účtovníčka - zamestnanec celý rok, nepostupovalo sa podľa § 36 ods. 5 ZDP, na RZD vyšiel nedoplatok 0,03 eur na r. 15, ale aj na r. 18, hoci podľa § 38 ods. 7 ZDP nedoplatok do 3,32 eur sa nerieši. Mám jej dať prerobiť tlačivo?
Dopĺňam, že nevenuje ani 2% z dane ani mu nebol doplatený DB pri vykonaní RZD.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať