Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie dane

Do 30.9.2012 som pracoval ako zamestnanec vo firme, od 16.9.2012 som bol v nemocnici a potom na PN až do konca roku 2012. 2.1.2013 som ukončenú PN odovzdal vtedy už bývalému zamestnávateľovi, ktorý mi až vtedy mohol dať zápočtový list a ukončiť pracovný pomer. Požiadal som teraz o ročné zúčtovanie dane a ekonómka mi odkázala, že ona mi to už nemôže vypočítať, lebo údajne od 1.9.2012 firma už neexistuje aj keď zamestnávateľ naďalej pokračuje už ale sám v tej istej činnosti. Pýtam sa či postupuje ekonómka (manželka bývalého zamestnávateľa) správne, príp. ako mám postupovať ja. Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak ti firma poslala Potvrdenie o zdanitelných príjmoch, podaj si sám DP typu A. Akým spôsobom bol s tebou ukončený prac.pomer ?

    masliak1 je offline (nepripojený) masliak1

    masliak1
    pracovný pomer bol ukončený pre nadbytočnosť. V dokladoch mám uvedené, že som ukončil prac. pomer až 31.12.2012 (lebo dovtedy som bol PN) a ona tvrdí, že už od 1.10.2012 kedy boli prepustení rovnako všetci 9 zamestnanci už firma neexistuje. Mne je najsmiešnejšie ale to, že ona tvrdí, že prípadný preplatok dane mi nemá z akých peňazí vyplatiť. Ja si ale ako laik myslím, že sú to peniaze, ktoré vracia štát prostredníctvom daňového úradu či?
    Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch mi už dala vtedy v 2.1.2012.

    wirgi je offline (nepripojený) wirgi

    wirgi
    Preplatok vypláca zamestnávateľ, potom môže požiadať D.Ú. o vrátenie ,alebo si to odráta od svojej daňovej povinnosti. Kedže firma zanikla ,
    tak ako ti radila veronikasad podaj si DP a daňový úrad ti prípadný preplatok vráti.

    ročné zúčtovanie dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.