Zavrieť

Porady

do účtovníctva nerozumiem ani "ň"

Ja mam iný problém ... vôbec sa do účtovníctva nerozumiem ani "ň", moje vedomosti sú technicky zamerané a plánujem živnosť ... čo mam teda robiť ? je to účtovníctvo ozaj tak zložité ? koľko krát som tu o tom všade čítal aj sa tomu snažil pochopiť tak som tomu rozumel menej a menej ... poraďte mi prosím kde mam začať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    tomko067 Pozri príspevok
    ide o opravy montáže a možno projektovanie v oblasti elektrotechniky ... kde by som si vedel niečo o vedení evidencii prímov a výdavkov naštudovať ?
    uja google poznáš ?

    http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...,d.Yms&cad=rja

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    zas otázka čo chceš robiť v rámci tej živnosti??? môže ti stačiť viesť evidenciu príjmov a výdajov a to by si mohol aj s technickými vedomosťami zvládnuť...

    tomko067 je offline (nepripojený) tomko067

    tomko067
    ide o opravy montáže a možno projektovanie v oblasti elektrotechniky ... kde by som si vedel niečo o vedení evidencii prímov a výdavkov naštudovať ?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Ice dive Pozri príspevok
    zas otázka čo chceš robiť v rámci tej živnosti??? môže ti stačiť viesť evidenciu príjmov a výdajov a to by si mohol aj s technickými vedomosťami zvládnuť...
    No až takto jednoduché to zase nebude.

    Do firmy prijmú nového zamestnanca a vezme si ho do parády majster: "Tak tu máš metlu, mladý a pôjdeš zametať halu." "Ale ja som inžinier!!!" vraví nový. "Aha...", škriabe sa majster na hlave, "tak ja ti to ukážem."

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    marjankaj Pozri príspevok
    No až takto jednoduché to zase nebude.
    no jasné, že to až také jednoduché nebude, ale určite to je jednoduchšie ako podvojné účtovanie, resp. platca DPH... a ak sa chystá aj projektovať tak myslím, že určitý predpoklad zabehať sa do účtovnej evidencie tu je

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Odkladaj si papiere do 4-och krabíc.

    1., Uhradené faktury /prijem/
    2., Zaplatené faktury
    3.,Prijmové doklady /ak Ti niekto zaplatí v hotovosti/
    4., všetky ostatné Tvoje výdavky /bločky za kancelárske potreby ,za benzín ap./

    Odkladaj VYPISY z učtu /aby si vedel zdokladovať platby za odvody do ZP a SP

    To je všetko.
    marjankaj V tých krabiciach bude tým dokladom naozaj dobre.
    Indeed Tie krabice bude mať na to aby sa mu tie papiere nepotratili, potom si ich podáva do fasciklov

    patre je offline (nepripojený) patre

    patre
    Neviem, ci to bude to prave orechove, no ja som "zdedil" knizku od Evy Vachovej Jednoduche uctovnictvo v praxi. Je to tam velmi nazorne, od zalozenia zivnosti cez priklady jednoduchych zapisov do uctovnych knih. Prilohu to ma pen dennik tiez s prikladmi zapisov uct. operacii.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Len pozor na to, že od 1.1.2013 platia nové Postupy účtovania pre JÚ, tak si treba zaobstarať aktuálny Peňažný denník. Buď kúpiť, alebo urobiť v Exceli, alebo stiahnuť niektorú z demoverzií účtovných programov.
    Dôležité je používať zdravý sedliacky rozum, neveriť agentúre JPP (Jedna pani povedala) a všetko, čo sa týka živnosti, odkladať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.