Zavrieť

Porady

Daňové priznanie FO za r.2012-otázočka

Dobrý deň Poraďáci,
mám menší problém s daňovým priznaním pre fyzické osoby za rok 2012. Ide o to, že jeden mesiac, január som pracoval ešte ako zamestnanec, v tom istom čase až do júna ešte na brigádu, no a od februára toho istého roka ako živnostník. Ako živnostník som vo februári začal, v auguste som skončil. Z toho vyplýva že som ešte žiadne odvody do sociálnej poisťovne neodvádzal.
Moja otázka je: Ako to mám v daňovom priznaní sformulovať, porátať?
1 mesiac zamestnanec, 5 mesiacov na dohodu, a zároveň 5 mesiacov na živnosť?
Vopred vám ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    MarekPP2 Pozri príspevok
    Dobrý deň Poraďáci,
    mám menší problém s daňovým priznaním pre fyzické osoby za rok 2012. Ide o to, že jeden mesiac, január som pracoval ešte ako zamestnanec, v tom istom čase až do júna ešte na brigádu, no a od februára toho istého roka ako živnostník. Ako živnostník som vo februári začal, v auguste som skončil. Z toho vyplýva že som ešte žiadne odvody do sociálnej poisťovne neodvádzal.
    Moja otázka je: Ako to mám v daňovom priznaní sformulovať, porátať?
    1 mesiac zamestnanec, 5 mesiacov na dohodu, a zároveň 5 mesiacov na živnosť?
    Vopred vám ďakujem.
    Použiješ DP typu B v ktorom rozčleníš príjmy, výdaje zo živnosti a príjmy zo Závislej Činnosti-zo zamestnannia.

    MarekPP2 je offline (nepripojený) MarekPP2

    MarekPP2
    Takže v tom DP je to takto rozdelené? Super, to som si nikdy nevšimol. Ďakujem Ti. A ešte, keď si budem chcieť uplatniť paušálne výdavky, bude to možné a ako?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    MarekPP2 Pozri príspevok
    Takže v tom DP je to takto rozdelené? Super, to som si nikdy nevšimol. Ďakujem Ti. A ešte, keď si budem chcieť uplatniť paušálne výdavky, bude to možné a ako?
    Paušál si môžeš uplatniť priamo v DP ale len k príjmom z podnikania.

    MarekPP2 je offline (nepripojený) MarekPP2

    MarekPP2
    Tak už mi to je jasné. Keď si to zhrniem, tak bude to asi takto: brigáda+zamestnanec bude jedna položka, živnosť zas druhá osobitná. A ako identifikačné číslo použijem IČO, nie rodné číslo?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    MarekPP2 Pozri príspevok
    Tak už mi to je jasné. Keď si to zhrniem, tak bude to asi takto: brigáda+zamestnanec bude jedna položka, živnosť zas druhá osobitná. A ako identifikačné číslo použijem IČO, nie rodné číslo?
    na DP sa používa DIČ

    Daňové priznanie FO za r.2012-otázočka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.