Zavrieť

Porady

materská dovolenka a práca na dohodu

dobrý deň. Chcem sa spýtať ako to je s prácou na dohodu ked nastupim na matersku dovolenku.
1.3.2013 nastupujem na MD a chcela by som pracovat na dohodu u mojho zamestnavatela.
Dá sa poberať Materská a aj zaroven pracovať na dohodu?

Dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Limit na príjem nie je. Vykonávaná práca by nemala byť tá, čo máte v pracovnej zmluve, ak by ste to tak mali, problém by mohol byť.
    Ak ide o typ dohody - keď to chcete mať úplne bez problémov, majte dohodu s nepravidelným príjmom.
    Ale môžete mať aj dohodu s pravidelným príjmom - pri tejto ak by vám chceli zobrať materskú (nikdy neviete, kto to na pobočke vybavuje), treba sa odvolať, materskú nezoberú.
    Popri materskej máte výhodu, z dohody platíte iba ÚP a zdravotné poistenie.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Môžete robiť na dohodu aj na pravidelný príjem, ale môžete aj na nepravidelný tak, že odmena bude vyplácaná štvrťročne. Len neviem, či tu sa už nebavíme o dohode popri rodičovskej dovolenke.

    zsuctaren je offline (nepripojený) zsuctaren

    zsuctaren
    dakujem . A je nejaky limit kolko možem na dohodu zarobit? Nevezmu mi potom materskú? Alebo nejake iné podmienky. Dakujem

    Sica je offline (nepripojený) Sica

    Sica
    Ja mam podobný "problém". Od 06/02 som na materskej dovolenke. V spoločnosti, kde pracujem, robím mzdy. Zamestnávateľ chce, aby som v tom pokračovala aj popri MD, na dohodu. Môžem to urobiť tak, že si dám odmenu kvartálne, teda nebude to pravidelný príjem?

    Sica je offline (nepripojený) Sica

    Sica
    Ďakujem. U mňa ide určite o MD. Termín pôrodu mám až v marci. Len som sa chcela vyhnúť tomu, aby nastal problém, že som pracovala u zamestnávateľa, z toho príjmu mi bude vyplácané materské a že opäť tam začnem pracovať (i keď dohoda bude iný príjem, z ktorého by bolo platené nemocenské poistenie). Myslím, že nemôžem pokračovať v pôvodnom pracovnom pomere, z ktorého mi plynie nemocenská dávka. Nepravidelným príjmom sa chcem vyhnúť plateniu nemocenského poistenia

    materská dovolenka a práca na dohodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.