Zavrieť

Porady

zápal pľúc

Dá sa zistiť zápal pľúc pri návšteve pohotovosti?
Môj otec (57) bol v sobotu na pohotovosti, pár dní mal vysoké horúčky, kašeľ, bol oslabený, nejedol . Dostal ATB a poslali ho domov. V nedeľu sme volali pohotovosť, odmietli sa na neho prísť pozrieť, vraj bol včera vyšetrený, dostal ATB, ... V pondelok bol u svojej obvodnej lekárky, ani sa na neho nepozrela, nepopočúvala, vypísala papier na rontgen. (robila popoludní). V utorok ráno bol na rtg, poobede išla mama pre snímky, vraj okamžite do nemocnice (Veľký Krtíš). Vraj sa tu s takým stavom ešte nestretli, bol podozrivý na prasaciu chrípku. V stredu bol prevezený na infekčné odd v Lučenci, jiska. Má obojstranný zápal pľúc, veľmi vážny stav. Dostáva kyslík cez hadičku, ked sa mu zhorší dýchanie, dostane masku s kyslíkom. Prasacia sa nepotvrdila. Veľmi sa o neho bojíme.
Mohli na pohotovosti odhaliť zápal skôr a tým sa aj skôr mohla začať liečba a nemusel byť v takom vážnom stave?
ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    ..už len čakajte čo bude...

    Ak má silný organizmus tak to prežije

    ak nie....

    palica77 je offline (nepripojený) palica77

    palica77
    no pomaličky sa to zlepšuje, ale ešte nie je za vodou, stále je na jiske, veľmi vážny stav, veríme, že sa z toho dostane
    Ďakujem za odpovede.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Teraz sú hovadsky zmutované vírusy...

    Aj ja som jednemu takému cez Vianoce podľahol...

    Chrípka ako bič... 39.8°C ..za 4 dni som ležal v posteli ako snop... liečba len Ibalgin 400 a čaj...

    potom doliečovanie, denne Full Spectrum multivitamin+vtamin C 500 mg+antioxidanty , Q 10, a iné
    kašeľ mi podal až po 3 týždňoch , všetky možné pastilky som vyskúšal od Anticol cez Strepsils až po Halls...

    tom_i je offline (nepripojený) tom_i

    tom_i
    zápal pľúc väčšinou odhalí až RTG, my sme ho mali bez akýchkoľvek iných symptómov - len silný dusivý kašeľ cez deň, stetoskopom nič, horúčky - nič, takže po 2 týždňoch snímok a potom silné ATB za 2 dni prišlo k úľave, u doktorky sme boli jak na hodinách klavíra
    Naposledy upravil tom_i : 04.02.13 at 12:21

    tom_i je offline (nepripojený) tom_i

    tom_i
    palica77 Pozri príspevok
    Dá sa zistiť zápal pľúc pri návšteve pohotovosti?
    Môj otec (57) bol v sobotu na pohotovosti, pár dní mal vysoké horúčky, kašeľ, bol oslabený, nejedol . la popoludní).
    Mohli na pohotovosti odhaliť zápal skôr a tým sa aj skôr mohla začať liečba a nemusel byť v takom vážnom stave?
    ďakujem za odpovede.
    a ešte nič v zlom, samozrejme prajem skoré uzdravenie, ale nemohol aj ocino ísť k lekárovi skôr, keď sa mu zdravotný stav zhoršoval? prečo čakať na víkend a preplnenú pohotovosť?

    palica77 je offline (nepripojený) palica77

    palica77
    Pracoval v zahraničí, jeho stav nebol taký vážny, myslel, že obyčajná chrípka, horúčky nemal vysoké. Pricestoval v piatok večer. Ale máš pravdu, mohol ísť k lekárovi aj tam.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    palica77 Pozri príspevok
    Dá sa zistiť zápal pľúc pri návšteve pohotovosti?
    Môj otec (57) bol v sobotu na pohotovosti, pár dní mal vysoké horúčky, kašeľ, bol oslabený, nejedol . Dostal ATB a poslali ho domov. V nedeľu sme volali pohotovosť, odmietli sa na neho prísť pozrieť, vraj bol včera vyšetrený, dostal ATB, ... V pondelok bol u svojej obvodnej lekárky, ani sa na neho nepozrela, nepopočúvala, vypísala papier na rontgen. (robila popoludní). V utorok ráno bol na rtg, poobede išla mama pre snímky, vraj okamžite do nemocnice (Veľký Krtíš). Vraj sa tu s takým stavom ešte nestretli, bol podozrivý na prasaciu chrípku. V stredu bol prevezený na infekčné odd v Lučenci, jiska. Má obojstranný zápal pľúc, veľmi vážny stav. Dostáva kyslík cez hadičku, ked sa mu zhorší dýchanie, dostane masku s kyslíkom. Prasacia sa nepotvrdila. Veľmi sa o neho bojíme.
    Mohli na pohotovosti odhaliť zápal skôr
    NIE
    a tým sa aj skôr mohla začať liečba a nemusel byť v takom vážnom stave?
    ďakujem za odpovede.
    ...zvyšok je adekvátny k stavu .........

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Zápal pľúc MOHLI odhaliť na pohotovosti, ale pozor, nemýliť si to so slovom MUSELI...

    Môj ťažký zápal pľúc po týždennej samoliečbe a dvojtýždennej liečbe 3-mi druhmi veľmi silných antibiotík po vyšetrení obvoďáka /stará ježibaba/ odhalila až na pohotovosti detská lekárka klasickým počúvaním stetoskopom.
    Bol som okamžite prijatý a po niekoľkých týždňoch infúzií ma dali dokopy.
    Takže obvoďáčka čo ma počúvala tristo krát nič nezistila a detská lekárka na pohotovosti to počula stetoskopom a bola si takmer istá /začula to vzadu na chrbáte niekde nad obličkou. Bolo ešte podozrenie na TBC, čo sa chválabohu vylúčilo...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    palica77 Pozri príspevok
    Dá sa zistiť zápal pľúc pri návšteve pohotovosti?
    Môj otec (57) bol v sobotu na pohotovosti, pár dní mal vysoké horúčky, kašeľ, bol oslabený, nejedol . Dostal ATB a poslali ho domov.
    Nandrolon Pozri príspevok
    Zápal pľúc MOHLI odhaliť na pohotovosti, ale pozor, nemýliť si to so slovom MUSELI...
    Môj ťažký zápal pľúc po týždennej samoliečbe a dvojtýždennej liečbe 3-mi druhmi veľmi silných antibiotík po vyšetrení obvoďáka /stará ježibaba/ odhalila až na pohotovosti detská lekárka klasickým počúvaním stetoskopom.
    ...hehehe......to bola už iná káva ....
    " Pil " som ju tiež , po troch týždňoch domáceho liečenia ma majáky odviezli.....v špitáli antibiotiká mi rovno do žily púšťali , už len voda do pľúc chýbala...tri týždne som mal " leháro "...
    Potom hajde na liečenie do Novej Polianky ...

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Mne už išli teploty cez 40 st. a nič nezaberalo, zinat, klacid a podobné sračky, samozrejme predtým ešte som si "samonaordinoval" ampicilin....

    Mne už ani nedávali striekačkou do žily antibiotiká /v injekcii/ ale rovno mi to pichli do infúzie, aby to malo ešte rýchlejší nástup.
    To bolo vo roku 2001, odvtedy ráno pokašliavam /zrejme trošku poškodené pľúca/...
    Pamätám si že na základe snímku nazývali ako "zmnožená kresba"....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Nandrolon Pozri príspevok
    Mne už išli teploty cez 40 st. a nič nezaberalo, zinat, klacid a podobné sračky, samozrejme predtým ešte som si "samonaordinoval" ampicilin....

    Mne už ani nedávali striekačkou do žily antibiotiká /v injekcii/ ale rovno mi to pichli do infúzie, aby to malo ešte rýchlejší nástup.
    To bolo vo roku 2001, odvtedy ráno pokašliavam /zrejme trošku poškodené pľúca/...
    Pamätám si že na základe snímku nazývali ako "zmnožená kresba"....
    ...bratu .....
    Moja teplota bola v normále ...
    Aplikované antibiotikum bolo Tetracyklín ... vyfarbený všetkými možnými odtieňmi som bol , jak po poriadnej nakladačke ...od tej doby som naň alergický ...

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    - pri tejto teplote som už mával halucinácie a takmer 24 hodín okrem WC som ležal v izbe kuaaaaaaaaaaaa, ja som iný samoliečiteľ :-)))))))))))

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    indeed, na chrípku sa ani nesmú podávať antibiotiká...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.