Zavrieť

Porady

platba dane na číslo iného daňového subjektu

Dobry den,
chcela by som sa opytat:
Kazdy danovy subjekt ma svoje vlastne cislo na platenie dani. Uctovnicka, ktora ma takychto subjektov viac, pri jednom omylom zadala v programe na generovanie prikazov na uhradu praddavkov cislo uctu ineho danoveho subjektu, ako toho, ktory mal preddavky platit. Cize firma X platila svoje preddavky na danovy ucet firmy Y. Ma niekto s tymto skusenost? Ako mame teraz postupovat? Existuje nejaky pokyn z DRSR? Ked sme volali na DU, tak od kazdej spravkyne sme dostali inu odpoved. Dakujem za kazde info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Farks je offline (nepripojený) Farks

    Farks
    Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že od kedy sú v platnosti nové čísla účtov, tak mne to preúčtovali úplne bez problémov. Dokonca platby sa preúčtovali na úplne iný daňový úrad.

    Farks je offline (nepripojený) Farks

    Farks
    Musím priznať, že mne sa to stalo tiež :-(. Na Daňový úrad som poslala žiadosť o preúčtovanie platieb na správne číslo účtu, samozrejme žiadosti museli byť podpísané konateľom danej spoločnosti.

    anka-s je offline (nepripojený) anka-s

    anka-s
    Chapem spravne, firma, ktora zle uhradila, ziadala DU o preuctovanie? A vyhoveli Vam? Totiz, co spravkyna, to iny postup. Jedna tvrdi, ze ziadne pructovanie sa robit nemoze, ze firma, ktorej nabehli peniaze na ucet (firma Y) ma poziadat o vratenie preplatku a potom ich ma poslat na ucet firmy X !!!!! Druha zas pripusta preuctovanie, ale ze nevie presne ako o to poziadat.
    Clovek je z toho uz magor.

    Farks je offline (nepripojený) Farks

    Farks
    Nie, firma, ktorá mala ,,preplatok,, žiadala o preúčtovanie platieb. Správkyňa nám vyhovela, ja som to s ňou predtým konzultovala a nebol problém. Problém by mohol nastať v tom prípade, keby firma, ktorá má ,, spomínaný preplatok,, by mala nedoplatok na inej dani.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Asi bude rozdiel, či ide o daň z motorových vozidiel(teda VOZD) alebo o daň z príjmov(VNOZ).
    Daň zaplatená za iného daňovníka nie je VOZD.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    anka-s Pozri príspevok
    Chapem spravne, firma, ktora zle uhradila, ziadala DU o preuctovanie? A vyhoveli Vam? Totiz, co spravkyna, to iny postup. Jedna tvrdi, ze ziadne pructovanie sa robit nemoze, ze firma, ktorej nabehli peniaze na ucet (firma Y) ma poziadat o vratenie preplatku a potom ich ma poslat na ucet firmy X !!!!! Druha zas pripusta preuctovanie, ale ze nevie presne ako o to poziadat.
    Clovek je z toho uz magor.
    Nie je možné preúčtovanie na DU. Preplatok si musí vyžiadať firma, ktorá daň "zaplatila". DU nesleduje z akého č.ú. daň prišla.

    platba dane na číslo iného daňového subjektu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.