Zavrieť

Porady

RZD za rok 2012

poprosim o radu (som v tomto este lajk)

rocne zuctovanie dane FO zo zavislej cinnosti...to je vlastne danove priznanie FO, spracovane na zaklade ziadosti zamestnanca poslednemu zamestnavatelovi(do 15.2) a ten je povinny na zaklade potrvrdeni o mzde (aj viacerych) vyhotovoit DP za rok 2012.
rozumiem tomu spravne?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    martinco8 Pozri príspevok
    cize to plati pre kazdeho zamestnanca...ak este nejaky prijem, musi mi dorucit od toho potvrdenie o prijme.
    RZD ma vlastné tlačivo?
    termín podania je ako DP?
    ďakujem
    Žiadosť o vykonanie RZD predkladá zamestnanec do 15.2. na tomto tlačive

    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...dost_38_39.pdf

    Ak má príjem od viacerých zamestnavatelov, musí to uviesť v žiadosti a priložiť Potvrdenie o zdanitelnom príjme.
    V žiadosti môže požiadať o doplatenie DB, aj uplatnenie NČZD na manžela/ku

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martinco8 Pozri príspevok
    stale nerozumiem, ked zamestnanec poberal prijmy len zo zavislej cinnosti, ci staci, ked za neho zamestnavatel poda RZD alebo musi aj DP

    kde v ziadosti zamestnanec uvedie, ze mal prijem aj od ineho zamestnavatela?
    AK požiada o RZD, DP už nepodáva. To, že mal aj iné príjmy zo ZČ uvedie v II. a., uvedie počet zamestnáv.

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    martinco8 Pozri príspevok
    cize RZD sa potom normalne poda na prislusny DU, ano?
    na daňový úrad sa podávajú len daňové priznania.
    Ročné zúčtovanie dane vykoná zamestnávateľ, výsledok = preplatok alebo nedoplatok vyplatí / zrazí zamestnancovi z mzdy.
    Zrazená alebo vyplatená daň sa objaví v prehľade (ktorý treba podať na DÚ).
    Zamestnávateľ vlastne za zamestnanca uhradí daň, príp. dostane od daňového úradu daň za zamestnanca.
    Preto zamestnanec nemusí podávať daňové priznanie.

    Polopatickejšie som to už nevedela vysvetliť, ak to nestačilo, odporúčam kontaktovať sa so skúsenejšou mzdovou účtovníčkou, ktorá ti to vysvetlí. Takto písomne sa to ťažko vysvetľuje.
    kn-alka vďaka za bodík Paula
    Paula

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martinco8 Pozri príspevok
    poprosim o radu (som v tomto este lajk)

    rocne zuctovanie dane FO zo zavislej cinnosti...to je vlastne danove priznanie FO, spracovane na zaklade ziadosti zamestnanca poslednemu zamestnavatelovi(do 15.2) a ten je povinny na zaklade potrvrdeni o mzde (aj viacerych) vyhotovoit DP za rok 2012.
    rozumiem tomu spravne?

    Dakujem
    RZD z príjmov zo ZČ nie je DP. Zamestnáv. ho robí na základe žiadosti zamestnanca. Takže nie je to DP. DP podáva daňovník sám.

    martinco8 je offline (nepripojený) martinco8

    martinco8
    Rzd teda robim na zaklade ziadosti zamestnanca, potom vystavim potvrdenie o zdanitelnej mzde a na zaklade toho dp?
    kn-alka nie

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    martinco8 Pozri príspevok
    poprosim o radu (som v tomto este lajk)

    rocne zuctovanie dane FO zo zavislej cinnosti...to je vlastne danove priznanie FO, spracovane na zaklade ziadosti zamestnanca poslednemu zamestnavatelovi(do 15.2) a ten je povinny na zaklade potrvrdeni o mzde (aj viacerych) vyhotovoit DP za rok 2012.
    rozumiem tomu spravne?

    Dakujem
    Správne si to pochopila, len sa to nevolá DP. Ročné zúčtovanie dane sa robí na žiadosť zamestnanca, ktorý potom nemusí podávať daňové priznanie.
    Zamestnávateľ nerobí za zamestnanca daňové priznanie ale ročné zúčtovanie dane.

    Vždy sa robí buď jedno, alebo druhé (vo výnimočných prípadoch, ak zamestnanec niečo zabudol oznámiť zamestnávateľovi, musí po ročnom zúčtovaní podať ešte aj DP)

    martinco8 je offline (nepripojený) martinco8

    martinco8
    cize to plati pre kazdeho zamestnanca...ak este nejaky prijem, musi mi dorucit od toho potvrdenie o prijme.
    RZD ma vlastné tlačivo?
    termín podania je ako DP?
    ďakujem

    martinco8 je offline (nepripojený) martinco8

    martinco8
    stale nerozumiem, ked zamestnanec poberal prijmy len zo zavislej cinnosti, ci staci, ked za neho zamestnavatel poda RZD alebo musi aj DP

    kde v ziadosti zamestnanec uvedie, ze mal prijem aj od ineho zamestnavatela?

    martinco8 je offline (nepripojený) martinco8

    martinco8
    s tym, ze aj ked mal zamestnanec ine prijmy zo zav. cinnosti, uvediem do rzd, spravne?

    ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    martinco8 Pozri príspevok
    cize RZD sa potom normalne poda na prislusny DU, ano?
    Prepáč, musím reagovať - v profile máš samostatný účtovník ?

    Čítal(a) si aspoň Zákon o dani z príjmov ?

    http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...2013-a.html#38

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.