Zavrieť

Porady

Mzdový list a sumy oslobodené od dane

Ahojte, potrebovala by som poradiť čo musím uvádzať do mzdového listu v kolonke sumy oslobodené od dane - robím ho ručne na kúpenom tlačive.
Ja tam davam daňový bonus a náhradu príjmu pri PN za prvých 10 dní. Je potrebné tam uvádzať aj príspevok na stravu zo soc.fondu????

A taktiež neviem, či vam softver na spracovanie miezd dáva do mzdoveho listu aj poistné odvody platené zamestnávateľom, lebo na tlačive, ktoré vypĺňam mám len kolonku na poistné odvody zamestnanca.

A ešte prosím skúsenejšie: vyplácame zamestnancom mzdu v hotovosti. Ale jeden zamestnanec si požiadal časť mzdy posielať na jeho účet t. j. na účet mu pošlem 100 EUR a zvyšok sa vyplatí v hotovosti. Mám to evidovať ako zrážku????? Alebo to nie je zrážka ????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wirgi je offline (nepripojený) wirgi

    wirgi
    Mne softver dáva DB, PN každé do osobitnej kolonky.Odvody zamestnávateľa sú zahrnuté v položke celková cena práce. Na výplatnom lístku sa uvedie : Na osobný účet - čo posielaš na účet , ( to nie je žrážka ale mzda vypl. na účet)
    K výplate - čo dostane v hotovosti

    Mzdový list a sumy oslobodené od dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.