Zavrieť

Porady

zmluva o spolupráci

Dobrý deň,

Prosím Vás môžete mi poradiť? Mám uzatvorenú zmluvu o spolupráci kde je uvedené, že mi budú platiť paušálne ročne 200€. Chcem sa spýtať, či je potrebné fakturovať túto sumu keď som ako fyzická osoba a nie živnostník, alebo len cez Výdavkové pokladničné doklady. Je to brigáda popri zamestnaní.

Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mak je offline (nepripojený) mak

    učtovník mak
    Dobrý deň, prosím vie mi niekto poradiť, či môžem urobiť zmluvu o spolupráci medzi živnostníkom a inval. dôchodcom ako jednorázový príjem... do výšky sumy, aby invalidný dôchodca nemusel podávať DP, tuším je to tento rok 1800 €,
    a ešte by mi veľmi pomohol vzor uvedenej zmluvy o spolupráci, hľadám to už kde kade a neviem nájsť.
    ďakujem pekne

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mak Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím vie mi niekto poradiť, či môžem urobiť zmluvu o spolupráci medzi živnostníkom a inval. dôchodcom ako jednorázový príjem... do výšky sumy, aby invalidný dôchodca nemusel podávať DP, tuším je to tento rok 1800 €,
    a ešte by mi veľmi pomohol vzor uvedenej zmluvy o spolupráci, hľadám to už kde kade a neviem nájsť.
    ďakujem pekne
    Na výkon akej práce a za aké obdobie ?

    mak je offline (nepripojený) mak

    učtovník mak
    je to za rok 2012 a je to kontaktovanie klientov a dohodnutie stretnutia, roznáška rekl. letákov o poskytov. služieb živnostníka do schránok v časti Bratislava

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mak Pozri príspevok
    je to za rok 2012 a je to kontaktovanie klientov a dohodnutie stretnutia, roznáška rekl. letákov o poskytov. služieb živnostníka do schránok v časti Bratislava
    Odmena bola vyplácaná priebežne počas roka 2012 (alebo potrebuješ týmto spôsobom znížiť základ dane) ?

    mak je offline (nepripojený) mak

    učtovník mak
    potrebujem znížiť základ dane, chcem klientke nejak pomôcť a trápim sa ako to urobiť aby to bolo OK...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mak Pozri príspevok
    potrebujem znížiť základ dane, chcem klientke nejak pomôcť a trápim sa ako to urobiť aby to bolo OK...
    Takže fiktívne, áno? Je to nelegálne.

    mak je offline (nepripojený) mak

    učtovník mak
    nie, to nie je úplne fiktívne, on to urobil, je to známi a robil to pre to, že si vyplnil čas a klientka prišla na to, že má vyšší daňový základ a tak ju napadlo, že radšej by dala jemu. On od nej nechcel nič. tak hľadáme cestu ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.