Zavrieť

Porady

Krádež

Dobrý deň,

našej spoločnoti ukradli jeden stroj ktorý máme zaevidovaný v majetku spoločnosti. Bola privolaná polícia, máme protokol o nahlásení krádeži.
Ako to máme dať von s učtovníctva? Máme tu zostatkovu sumu s odpisovaného majetku, túto sumu máme dodaniť alebo ako to mám urobiť aby to bolo v poriadku ?


Dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marianna je offline (nepripojený) marianna

    marianna
    Ak si platca DPH a odpočítala si DPH pri kúpe stroja, musíš odviesť odpočítanú daň v tom mesiaci, v ktorom bola zistená krádež. Daň ale odpíšeš tak ako keď robíš dopisy stroja. potom musíš počkať na Uznesenie od polície, že páchateľ je neznámy, a tak môžeš stroj odpísať v zostatkovej cene a vyradiť. Podľa nového zákona o DP to bude pre teba náklad v tomto roku.

    marianna je offline (nepripojený) marianna

    marianna
    No ono by to malo vyjsť v podstate takisto. Ja som to ale robila tak, že som odpísala daň zvlášť, presne tak ako keď odpisuješ majetok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.