Zavrieť

Porady

Prechod z Omega na Pohodu

Ahojte,
potrebujem kupit do firmy uctovny software, cenovo sa mi celkom pozdava Pohoda. Doteraz som robil iba v produktoch od Krossu.

Uz sa paru dni hram s demo verziou Pohody a celkom som sa s nou uz aj naucil robit, avsak mam par otazok este na vas, ktory ju pouzivate.

1, nie je problem s importom z Omegy do Pohody?
2, Zistil som, ze v agende Mzdy neviem robit exporty vykazov pre DU a ZP ak ich chcem posielat elektronicky
3, Robi Pohoda aktualizaciu legislativy tak ako Omega/Olymp

Ak je este nieco na co by som si mal dat pozor, prosim o radu.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    export mesačného prehľadu závislá činnosť z agendy mzdy - mzdy za príslušný mesiac/záznam/odoslanie prehľadu o príjmoch

    poznámka: exportuje sa xml súbor do úložiska na pc, ktorý načítaš cez edane, podpíšeš a odošleš na dú. vo verzii 2013 resp. pre mzdy v 2013 export zatiaľ nefunguje.
    doplnené - od 07.02.13 export funguje
    Naposledy upravil srska : 07.02.13 at 20:51

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    1/ robila som prechod síce z iného programu ako Ty, ale Pohoda to zvláda
    2/ exporty sa dajú robiť aj elektronicky, ja používam len export do ZP a SP, ale isto ide aj pre DÚ
    3/ Pohoda robí aktualizáciu legislatívy, niekedy je to síce na poslednú chvíľu, ale asi to ani ináč nejde
    5/ Rátaj s tým, že Omega bola zrejme komfortnejšia, aj cena tomu nasvedčuje. No ja som s Pohodou vcelku spokojná, som jej užívateľ už 10 rokov.

    Oriešok je offline (nepripojený) Oriešok

    žena Oriešok
    Kros je veľmi pružný a výborný software. Nevymenila by som ho nikdy za Pohodu. Viem, že kolegyňka (pohoďáčka) nikdy nemá tak rýchlo nové informácie, musí veľa vecí striehnúť.
    Zdenka 0705 určite máš pravdu s Krosom, no cena je tiež pre szčo dôležitá

    maartin je offline (nepripojený) maartin

    maartin
    Dakujem Zdenka,
    a vies mi prosim este poradit, kde najdem moznosti pre export do ZP? Usetris mi cas Do ZP som uz nasiel, robim to cez Zaznam/Odoslat v agende mzdy

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    Alebo si myslel export do ZP?
    V tlačových zostavách- mesačný výkaz peddavkov pre ZP - export

    maartin je offline (nepripojený) maartin

    maartin
    Este jednu vec by som sa chcel opytat. Ohladne likvidacie napr vydanych faktur.
    Ak bola faktura uhradena bankov, a ja nahodim bankovy vypis, viem k platbe faktury priradit (resp. uhradit, zlikvidovat) doklad? Lebo zatial som si to vsimol iba opacne - V agende Banka dam Zaznam - Prenos - Likvidacia vyberom a urobi mi zapis v Banke akokeby automaticky (resp. mi predvyplni zaznam v Banke). Dik

    Prechod z Omega na Pohodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.