Zavrieť

Porady

Omega-prechod na Eur a centové rozdiely

Ahojte,
po prechode do r 2009 Omega vypočita centové rozdiely z prechodu na Eur zo sumy neuhradených faktúr z roku 2008, to znamená, že neuhradená suma faktúr je totožná so sumou centových rozdielov. Nestretli ste sa niekto s tým, sú to vysoké čísla a je to proti logike.
Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

aj mne to robi... zrejme to bude jedna z chyb programu pri prechode na euro... coskoro bude nova verzia... dufajme, ze to opravia...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
macte macte

macte je offline (nepripojený) macte

Ja som si urobila prechod do roku 2009 (2008 ešte nemám uzatvorený).
vyskytol sa mi nasledovný problém.
V roku 2008 sme dostali 2 dobropisy. Obidva boli riadne uhradené. V saldokonte som nemala žiadne rozdiely.
Po prechode do nového roku mi vyhodilo rozdiel v obidvoch dobropisoch 0,01 eur. Čo s tým???
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

macte Pozri príspevok
Po prechode do nového roku mi vyhodilo rozdiel v obidvoch dobropisoch 0,01 eur. Čo s tým???
Počkať až Kros po prehajdákaní peňazí na nezmyselnú reklamnú kampaň ako sú pripravený na prechod na euro našetrí dosť peňazí aby urobil program ktorý zvládne prechod na euro bez problému.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

keby len to... ale napr. co bola koncom roka akcia 50% zlava, tak mi prislo postou 3x!!! o tom oznamenie... navyse aj do mejlu... teraz je dalsia akcia, tak znova 3x... zrejme ma maju nahranu v databaze 3x.. dost zaujimave...
0 0
seflera seflera

seflera je offline (nepripojený) seflera

Aj ja sa teším na novú verziu po pár hodinách skúmania, kde som urobila chybu. Neviem ako je to s náhradou strateného času Krosom .....
0 0
poisonkatka poisonkatka

poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

mne tie centove rozdiely tiez urobilo rovnako ako vam :-(
0 0
anina anina

anina je offline (nepripojený) anina

Presne, dnes som nad tými centovými rozdielmi strávila celý deň.
Nechápala som, čo sú to za čísla, mne to robí tisíce EUR. Na to, že sú to celé neuhradené faktúry som vôbec neprišla, neviem totiž, kde sú nejaké výstupy alebo popis.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
U mna to robi desattisice EUR. Uz som zvedava na tu novu verziu, dufam, ze to bude dobre.
0 0
poisonkatka poisonkatka

poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

na krose pisu, ze 20.2. vyjde upgrade...uz opraveny..tak dufam ze to bude ok...

inak mam iny problem..my sme zacali s omegou v roku 2007, takze neuhradene pohlad. a zavazky som nahadzovala ale neuctovala na zac.roka 2007...v priebehu roka 2007, 2008 boli uhradene..tie ktore boli uhradene v 2008 mi vsak prenieslo do roku 2009, proste ich nesparovalo s uhradami-staci ked tie faktury oznacim, ze neprenasat?
0 0
AdrianaA AdrianaA

AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

No Vám poviem, včera som bola na infarkt. V pondelok sa mi krásne preklopil rok z 08 do 09. Centové rozdiely boli len 0,03 na 563101 a 0,04 na 663101.
Dohodila som január 2009. Spokojná, že všetko sedí. Musela som ale ešte vstúpiť do roku 2009 a urobiť jeden interný a dala som preklopiť rok. Idem skontrolovať preklopenie v 09 a zostala som zamrznutá. Odrazu som mala centové rozdiely vo výške takmer 50.000,- EUR. Hľadala som to pol dňa. Slzy na krajíčku. Potom som sa išla von ukľudniť a keď som sa vrátila, tak som znova začala pátrať po rozdieloch a zistila som, že tie "centové rodiely" sú vlastne zostatky obratov 321 a 311 faktúr a úhrad nahodených v januári 2009. Takže Kros má zrejme niekde chybu a to poriadnu. Poslala som im aj email, takže čakám na odpoveď. Len tie nervy a ten stres mi už nikdo nenahradí.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
DETTO
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
a to ja mám zajtra klientovi odovzdať výsledovku za január ..... a už je netrpezlivý. takže bude musieť počkať do piatku. Snád ma neprerazí.... aj ked to nebude moja vina.
0 0
dodo777 dodo777

dodo777 je offline (nepripojený) dodo777

Aj ja mám podobný problém a ešte k tomu čakám auditora, ktorý chce výsledky. Tak som dnes volala do KROSU čo je s novou verziou, ktorá mala byť ešte 16.2. odpoveď bola , že na tom pracuju a bude to okolo 25.2.2009. Takže bomba KROS softver pripravenýna EURO.
0 0
albabb albabb

albabb je offline (nepripojený) albabb

Ahojte, chcem sa Vám všetkým poďakovať, že ste tu začali písať o tom, aké vysoké centové rozdiely máte aj vy - keby že som si to tu neprečítala tak už mám infarkt na 100%. Chcem sa opýtať, či to je jediná chyba, ktorú ste objavili po prechode do nového roka alebo aj niečo iné - lebo mne napríklad úplne blbo prenieslo saldo 314 - v roku 2008 ho mam v poriadku ale v novom roku je iné - sedí síce výsledná suma - rozdiel - ale v jednotlivých riadkoch - to z čoho sa skladá sú úplne iné sumy - ako je to možné? Stretli ste sa už s niečím podobným?
Vopred ďakujem za odpoveď - v omege som nováčik - je možné, že som niečo urobila nesprávne aj ja, ale keď v roku 2008 je saldo v poriadku - tak tomu nerozumiem....
0 0
dodo777 dodo777

dodo777 je offline (nepripojený) dodo777

Máš pravdu 314 aj mne celkom rozhadzalo jednotlivé riadky, aj keď celková suma sedí. To iste urobilo aj v roku 2007. Po konzultácii s KROSom a posielani si databaz hore dole, kros aj tak nič nevyriešil. Tak ťa čaká pracne hľadanie. Ja som v roku 2008 rozhádzala celu 314 na jednotlivé analytiky. To mi poradili v krose minulý rok.
0 0
albabb albabb

albabb je offline (nepripojený) albabb

ďakujem za takú rýchlu odpoveď - hoci som z tohto trošku sklamaná - ak to už robilo aj minulý rok a nedokázali to za rok vyriešiť... Pekný deň
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Tragédi z Krosu pred chvíľou uvoľnili novú verziu ale žeby sa upravili centové rozdiely sa nedá povedať. Ako je to u vás?
0 0
Lubica3 Lubica3

Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

Tiež som to išla okamžite stiahnuť a preklopiť, žiadna pozitívna zmena, ráta to kurzové rozdiely hlava nehlava, keby sa to dalo aspoň manuálne opraviť, ale nechápem z čoho to ťahá také nezmysly....šlak ma ide trafiť, dúfala som tiež, že to doriešia....
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

Urobila som prechod v novej verzii a máte pravdu, žiadna zmena. Centové rozdiely v tis.EUR. Už je to na zúfanie.....
0 0
dodo777 dodo777

dodo777 je offline (nepripojený) dodo777

Tak je to KROS horor, práve som volala do Krosu. Nesedia mi centové rozdiely už tam mám "hausnumero" . Pani Janičková z Krosu mi povedala nech pošlem databázu, že sa na to pozru. hahaha je to na zufanie. Asi sa nám treba spojiť a zasypať kros emailami nech sa tam už konečne zobudia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať