Zavrieť

Porady

Omega-prechod na Eur a centové rozdiely

Ahojte,
po prechode do r 2009 Omega vypočita centové rozdiely z prechodu na Eur zo sumy neuhradených faktúr z roku 2008, to znamená, že neuhradená suma faktúr je totožná so sumou centových rozdielov. Nestretli ste sa niekto s tým, sú to vysoké čísla a je to proti logike.
Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
kaupke kaupke

kaupke je offline (nepripojený) kaupke

Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac
anina Pozri príspevok
Treba ísť na modul DM - karty majetku a skontrolovať aké účty máte zadané pri pohybe Zaradenie v evidencii DM. Skontrolovať zostavu ,,DM-účtovné odpisy podrobne, zvoliť Zoskupenie podľa :zaradenie MD analytika" a Vypočítaj súčet za skupinu .
Ano pozerala som to, to bude ta zrada. Na karte zaradenie mam len účet 022.000, ale kedze som neučtovala "automaticky o zaradení" / šlo o minulé obdobia/,nevenovala som tomu, ake sú prednastavene účty vobec žiadnu pozornosť. Teraz budem musieť:
1.zrušiť všetky uzávierky aj na DM, a opraviť tam analytiky
2. alebo zrušiť len závierku a "A" opraviť analytiku v počiat.stavoch na 022.000, čo bude asi jednoduchšie..

Dakujem ti krásne, si šikovná, že centové rozdiely majú súvis s takýmto niečim by ma ani vo sne nenapadlo.
Treba zrušiť uzávierku A , ale aj uzávierku DM - lebo ináč sa nedajú opraviť na kartách majetku účty zaradenia .
0 0
anina anina

anina je offline (nepripojený) anina

kaupke Pozri príspevok
Treba zrušiť uzávierku A , ale aj uzávierku DM - lebo ináč sa nedajú opraviť na kartách majetku účty zaradenia .
Ano viem, ale šla som tou alternatívou 2, je to teraz OK, ešte raz vrelá vďaka. Ešte keby mi tak niekto vedel poradiť s tými 324
0 0
anina anina

anina je offline (nepripojený) anina

Dakujem Kaupke,AndreiS a Libe2 za pomoc pri OMEGE.
Možno ma niekto podobný problém ako ja, takže riešenie bolo:
Pri vyčíslení nereálnych centových rozdielov na nesaldokontných účtoch záväzkov 324,379... či pohľadávok 314,315...musia byť tieto účty ako nesaldokontné nastavené aj v r.2009. Po systémovom poslednom prechode do nového roku je možné účty nastaviť podľa potrieb užívateľa.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

pripajam obrazky ako vyzera nespravne saldo a spravne saldo:

1. nespravne saldokonto na 314

2. spravne vyrovnane saldokonto na 314

3. spravne vyrovnane saldokonto na 321 (uhradene preddavkom)

- zasadny rozdiel je v tom, ze pri nespravnom mate sice rozdiel taky isty, ale v salde tlaci dane dva doklady oddelene v osobitnych riadkoch, spravne saldo ma jeden doklad v dvoch hned pod sebou nasledujucih riadkoch, bez vyraznych medzier

ps: anina dakujem :-)
nespravne_saldo314.jpg  
spravne_saldo314.jpg  
spravne_saldo321.jpg  
1/1
0 0
danusa111 danusa111

danusa111 je offline (nepripojený) danusa111

Dobrý deň,
Pri prechode do nového roku 2009 mi vznikli nasledové centové rozdiely: 563000/311000 172,62 EUR; 324000/663000 551,03 EUR; 563000/315000 167,56 EUR; Prosím o radu, čo mám kontrolovať, aby bol prechod úspešný. Ďakujem.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

cela tato tema je o tom, staci len citat :-)

vyberam jeden z mnoha prispevkov k tejto temy, rovno od "zdroja" z firmy Kros:

http://www.porada.sk/971920-post62.html
0 0
makika makika

makika je offline (nepripojený) makika

Dobrý deň,
mám podobné problémy s centovými rozdielmi napr.účet 379 zobrazuje mi nesprávne saldo,ale neviem kde mám hladať chybu kedže partner i analytika mi sedia.Jednu suma z tohto účtu mi hádže do cent.rozdielov.mám rozdiel i na účte 474 ktorý som v roku 2008 vôbec nepoužívala ani nemala začiatočný stav a účet 022 bude chyba asi v tom čo sa tu popisuje vyššie ale zaradenia mám ešte v roku 2004 a nedá sa to opraviť musela by som zrušieť všetky uzávierky až do toho roku, neviete mi poradiť?
dakujem
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

makika: k saldu 379 len tolko, ze skus si pozriet, ci mas vsetky analyticke ucty 379 nastavene ako saldokontne t.j. v uctovnej osnove si otvor kazdy jeden ucet 379xxx a pozri ci mas zakvacnute v casti "saldokonto" zavazky.

ta 474 je daka cudna, tomu nerozumiem... 022 rovnako... skor kvoli tymto dvom by som volala priamo kros, pripadne mejlom, aby som mala vyjadrenie od nich pisomne.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

makika Pozri príspevok
Dobrý deň,
mám podobné problémy s centovými rozdielmi napr.účet 379 zobrazuje mi nesprávne saldo,ale neviem kde mám hladať chybu kedže partner i analytika mi sedia.Jednu suma z tohto účtu mi hádže do cent.rozdielov.mám rozdiel i na účte 474 ktorý som v roku 2008 vôbec nepoužívala ani nemala začiatočný stav a účet 022 bude chyba asi v tom čo sa tu popisuje vyššie ale zaradenia mám ešte v roku 2004 a nedá sa to opraviť musela by som zrušieť všetky uzávierky až do toho roku, neviete mi poradiť?
dakujem
Ja som opravovala 022 a k tomu treba zrušiť uzávierky DM takto:
Evidencia-DDmajetok vojdi, hľadaj hore Info-Upresni, klikni a sú tam 2 riadky:
Nezobrazuj uzávierky - tak tu odstráň X a uvidíš všetky uzávierky ako si ich robila, nastavíš sa na riadok a klikni ZRUŠ. Ak potrebuješ opraviť r. 2002, musíš zrušiť všetky ktoré si robila neskôr teda 2007-2002. Opravíš si čo treba a opäť uzavrieš, avšak už ti neumožní uzavrieť rok po roku, ale naraz všetky roky (asi k 31.12.2008).
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

makika Pozri príspevok
Dobrý deň,
mám podobné problémy s centovými rozdielmi napr.účet 379 zobrazuje mi nesprávne saldo,ale neviem kde mám hladať chybu kedže partner i analytika mi sedia.Jednu suma z tohto účtu mi hádže do cent.rozdielov.mám rozdiel i na účte 474 ktorý som v roku 2008 vôbec nepoužívala ani nemala začiatočný stav a účet 022 bude chyba asi v tom čo sa tu popisuje vyššie ale zaradenia mám ešte v roku 2004 a nedá sa to opraviť musela by som zrušieť všetky uzávierky až do toho roku, neviete mi poradiť?
dakujem
K účtu 379:
partner a analyt. nie sú rozhodujúce; asi nemáš dobre vypárované saldo - pozri v zostave saldokonto v stĺpci "rozdiel" tam nesmieš mať sumu dokladu zapísanú v 2 riadkoch napr. +2000 a -2000 , čo síce spolu dáva nulu, ale ak bol záväzok uhradený a správne vypárovaný, potom v danom riadku v stĺpci "rozdiel" nebude uvedené žiadne číslo, resp. ten doklad zo salda celkom vypadne.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

liba: aj keby saldo bolo zle vyparovane, tak vysledna suma sa tak ci tak rovna zostatku na 379. Skor jej do salda asi nezahrna niektore analytiky, lebo nemusia mat priznak saldokonta "zavazky" .

Aj 321 aj 311 sedi saldokonto so zostatkom na ucte, rozdiel je v tom, ze tie doklady sa tam zobrazia prave 2x (raz + raz -) ked su nespravne vyparovane. Ale vysledny sucet saldokonta to neovplyvni.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

makika Pozri príspevok
Dobrý deň,
mám podobné problémy s centovými rozdielmi napr.účet 379 zobrazuje mi nesprávne saldo,ale neviem kde mám hladať chybu kedže partner i analytika mi sedia.Jednu suma z tohto účtu mi hádže do cent.rozdielov.mám rozdiel i na účte 474 ktorý som v roku 2008 vôbec nepoužívala ani nemala začiatočný stav a účet 022 bude chyba asi v tom čo sa tu popisuje vyššie ale zaradenia mám ešte v roku 2004 a nedá sa to opraviť musela by som zrušieť všetky uzávierky až do toho roku, neviete mi poradiť?
dakujem
ešte k účtu 379: prečítaj pozorne príspevky č. 104, 105, 109 - možno tam nájdeš riešenie, lebo my do tvojich výstupov nevidíme , iba ti želám aby si to našla rýchlo.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Ahojte, ja sa chcem opýtať, či je správne, že mi v omege rozdiel čo vznikol pri prepočte ZI účtovaného v roku 2008 v EUR zaúčtoval program na účet 379? Alebo to potom preúčtujem z tej 379? Ďakujem.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

KvetkaK Pozri príspevok
Ahojte, ja sa chcem opýtať, či je správne, že mi v omege rozdiel čo vznikol pri prepočte ZI účtovaného v roku 2008 v EUR zaúčtoval program na účet 379? Alebo to potom preúčtujem z tej 379? Ďakujem.
Máš ZI v eurách pri založení s.r.o.?
Na účte 379 máš poč. zostatok a centový rozdiel a konečný zostatok ?
Informovala si sa v Krose ?
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

A odpisy vám dobre prepočítalo? Ja mám rozdiel 90 centov oproti tomu ako by mali byť čo síce nie je veľa ale aj tak je to divné.
0 0
makika makika

makika je offline (nepripojený) makika

ďakujem,
majetok už je opravený, 379 som zadala ako nesaldokontnú a tak mi to neráta centové rozdiely,dúfam,že to tak môžem spraviť mala
som cez ten účet iba ID a ich úhrady,ale aj tak neviem kde som mala chybu zobrazovalo mi nesprávne vypárované raz plus raz mínus ale všetko som si kontrolovala aj úhrady,účty atd.
Musím pozrieť ešte tú 474 a aj 314
0 0
makika makika

makika je offline (nepripojený) makika

tak teraz už neviem otvorilo som rok 2007 aby som zrušila tú 474
a miesto toho mi zas spravilo centový rozdiel velký na 321.100
ktoré som tam predtým nemala a všetko mám v poriadku aj saldo
nemôžu sa urobiť tie centové rozdiely ručne?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

liba2 Pozri príspevok
Máš ZI v eurách pri založení s.r.o.?
Na účte 379 máš poč. zostatok a centový rozdiel a konečný zostatok ?
Informovala si sa v Krose ?
Áno mám ZI pri založení s.r.o. v eurách. A na účte 379 mám PS centový rozdiel, ktorý nesedí úplne na cent ale približne.
Zatiaľ som sa v Krose neinformovala. Ale ten účet 379 je asi nesprávne, že?
0 0
Ežor Ežor

Ežor je offline (nepripojený) Ežor

Prosím pomoc! Na účtoch 082, 081 mi vykazuje po prechode na EUR vysoké centové rozdiely. V roku 2008 sme mali prerušené daňové odpisy. Už som niekoľko krát volala do KROSU, vždy mi niečo poradili ako to opraviť, ale nič nefungovalo. Mohol by sa mi ozvať niekto z Čadce, kto účtuje v OMEGE, a bol by ochotný sa so mnou osobne stretnúť a prebrať to so mnou priamo pri počítači? Som z toho úž zúfalá, lebo neviem, či som správne zaúčtovala na 081, 082 výšku odpisov. Ďakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Ežor Pozri príspevok
Prosím pomoc! Na účtoch 082, 081 mi vykazuje po prechode na EUR vysoké centové rozdiely. V roku 2008 sme mali prerušené daňové odpisy. Už som niekoľko krát volala do KROSU, vždy mi niečo poradili ako to opraviť, ale nič nefungovalo. Mohol by sa mi ozvať niekto z Čadce, kto účtuje v OMEGE, a bol by ochotný sa so mnou osobne stretnúť a prebrať to so mnou priamo pri počítači? Som z toho úž zúfalá, lebo neviem, či som správne zaúčtovala na 081, 082 výšku odpisov. Ďakujem
Treba preveriť v Evidencia-dlhodobý majetok... účtovné zápisy v predchádzajúcich rokoch, či sú správne účty a na správnych stranách. Ak nie, treba zrušiť uzávierky DM a všetko opraviť. Ak chýbajú, treba doplniť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať