Zavrieť

Porady

Omega-prechod na Eur a centové rozdiely

Ahojte,
po prechode do r 2009 Omega vypočita centové rozdiely z prechodu na Eur zo sumy neuhradených faktúr z roku 2008, to znamená, že neuhradená suma faktúr je totožná so sumou centových rozdielov. Nestretli ste sa niekto s tým, sú to vysoké čísla a je to proti logike.
Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Ja teraz tlačím DP k DPH v novej verzii a v zdaňovacom období 1. mesiac mi vyplní aj kvartál !! Nedá sa nechať tá kolonka Q prázdna
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

gita Pozri príspevok
Ja teraz tlačím DP k DPH v novej verzii a v zdaňovacom období 1. mesiac mi vyplní aj kvartál !! Nedá sa nechať tá kolonka Q prázdna
Dáš tlač Daňové priznanie 1.strana a zaklikni export
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
ivako Pozri príspevok
Máte niekto niečo nové ohľadom centových rozdielov. Dnes od rána volám do Krosu a stále čakám na prepojenie. Asi majú veľa hovorov.
Ja som sa vcera dovolala, dnes prisla pani, nieco poklikala, trvalo jej to dost dlho, povedala, ze mam zle zauctovane zahr.faktury z minuleho roka, podla jej navodu som to opravila a ked som potom pozrela vysledok, dozvedela som sa, ze kurzove rozdiely do 563 uctuje ale 663 ani cent a pritom rozdiel bol min. 6000 Eur. Lenze kym som to pozrela, pani uz bola prec, predtym kym prisla ku nam, sa zdrzala asi tri hodiny u ineho zakaznika a na nas uz nemala cas. Som z toho dost rozladena.
Naposledy upravil durisovad : 26.02.09 at 20:16
0 0
seflera seflera

seflera je offline (nepripojený) seflera

Kurzové rozdiely vo verzii 2.10 boli naoko fajn a vo verzii 2.11 už nemám žiadne.
Rok 2008 mám uzavretý, prechod do roku 2009 urobený a na účtoch 563 a 663 ani trt.

Babo raď!
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

tak to je "super" ze na druhy den si spravia dalsiu verziu... az teraz cumim ako puk ... a uz aj stahujem...

uz mam iba 311 dakych 300 eur... a stale sa mi to ani nehne... uvidime co to spravi teraz
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

tak som prisla nato ze saldo 311 nebolo v poriadku... nerozumiem preco, vsak uhrady vzdy taham zo salda, nerobim ich sama od seba... ale budis...

a centovy rozdiel v 2009 mam vo vyske 0,09 EUR .. paraaaada!
0 0
skill skill

skill je offline (nepripojený) skill

Mne zase urobilo pri prechode hausnumerá na centových rozdieloch 022 a 082- poradte čo s tým
0 0
Reina Reina

Reina je offline (nepripojený) Reina

ja som ja o:)
skill Pozri príspevok
Mne zase urobilo pri prechode hausnumerá na centových rozdieloch 022 a 082- poradte čo s tým

skús si pozrieť majetok v evidencii, či máš pri pohybe zaradenie správny účet 022 a v záložke účtovné odpisy si pozri, či máš zadaný účet oprávok.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

skill: a mas porobene uzavierky dlhodobeho majetku? (firma / uzavierky / dlhodoby majetok.... celkom ich ma byt 13... 12xuctovna a 1x danova)
0 0
skill skill

skill je offline (nepripojený) skill

Ano, mám všetky 12 + 1 daňová
0 0
AdrianaA AdrianaA

AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

ivako Pozri príspevok
Prosím ťa, ako si urobila prechod? Robila si nanovo všetky uzávierky a mala si urobenú aj závierku pri prechode?
Ja som všetky uzávierky porušila a urobila nanovo v novej verzii, urobila som závierku, nový prechod, ale centové rozdiely mám naďalej strašné Už neviem, čo mám robiť ďalej.
Len som si otvorila rok 2008 a samozrejme v roku 2009 som musela zrušiť závierku DPH a nechala znova preniesť rok do 2009. Chvála bohu mi všetko sadlo. Mala som problémy aj s 315 a 325 lebo ju vediem saldokontne - účtujem tam zádržné. Všetko je však OK.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Tak po prechode do r. 2009 mám takýto stav:
1. Hodnoty účtov v HK k 31.12.08 sú po prepočte presne na cent rovnaké ako sú sumy v HK po prechode k 1.1.2009.

2. Účty v ID, ktorý vytvorila Omega s červeným príznakom sedia presne na cent s účtami v HK k 1.1.09

3. Omega vytvorila ešte jeden ID s červeným príznakom, kde sú hausnumerá, dokonca je tam účet 111.100, ktorý sa v r. 2008 vôbec nepoužíval

Čo s tým... ?
Naposledy upravil Manual : 03.03.09 at 08:35
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Treba vynulovať a tak uložiť, pokiaľ nejde vymazať. Myslím, že sa jedná o chybu, ktorú odstránia novou verziou.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

OK, snáď to tak bude, ale už to malo byť funkčné v 12.11 verzii
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Ďakujem LubeneK za vyriešenie problému s centovými rozdielmi
0 0
RenataK RenataK

RenataK je offline (nepripojený) RenataK

Manual Pozri príspevok
Ďakujem LubeneK za vyriešenie problému s centovými rozdielmi
Manual a ako ste to vlastne vyriešili?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

RenataK Pozri príspevok
Manual a ako ste to vlastne vyriešili?
V mojom prípade v niektorých skladových kartách bol omylom zadaný účet 111.100. Tak som ho opravil za 112.100 (účtujem spôsobom B). Zmazal som všetky uzávierky vykonané v r. 2008 k 31.12.08 okrem B a D (pre DPH) a bolo to. Ale to špatné ID (viď obrázok hore) som musel v r. 2009 natvrdo zmazať, lebo aj pri prechode tam zostávalo aj keď bez červeného príznaku. Pri opakovanom prechode už sa tam neobjavil a bol tam už len ten správny ID.
0 0
RenataK RenataK

RenataK je offline (nepripojený) RenataK

Manual Pozri príspevok
V mojom prípade v niektorých skladových kartách bol omylom zadaný účet 111.100. Tak som ho opravil za 112.100 (účtujem spôsobom B). Zmazal som všetky uzávierky vykonané v r. 2008 k 31.12.08 okrem B a D (pre DPH) a bolo to. Ale to špatné ID (viď obrázok hore) som musel v r. 2009 natvrdo zmazať, lebo aj pri prechode tam zostávalo aj keď bez červeného príznaku. Pri opakovanom prechode už sa tam neobjavil a bol tam už len ten správny ID.
Mne to robí na 031 tak budem musieť pohľadať kde je chyba
Naposledy upravil RenataK : 03.03.09 at 14:17 Dôvod: doplnenie
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Braňo Pozri príspevok
Treba vynulovať a tak uložiť, pokiaľ nejde vymazať. Myslím, že sa jedná o chybu, ktorú odstránia novou verziou.
Vie niekto, kolko este bude opravnych verzii?
0 0
dodo777 dodo777

dodo777 je offline (nepripojený) dodo777

Ja som včera bola na školení k uzávierke v Omege a tam nehovorili nič o ďalšej verzii, Mne HK rok 2008 a HK rok 2009 nesedí presne na cent je tam rozdiel za desatinou čiarkou niekde 2 inde až 5 centov, školiteľka povedala že je to tak ok. Ale to sa mi nezda. Vám sedi HK.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať