Zavrieť

Porady

Omega-prechod na Eur a centové rozdiely

Ahojte,
po prechode do r 2009 Omega vypočita centové rozdiely z prechodu na Eur zo sumy neuhradených faktúr z roku 2008, to znamená, že neuhradená suma faktúr je totožná so sumou centových rozdielov. Nestretli ste sa niekto s tým, sú to vysoké čísla a je to proti logike.
Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

a vsimli ste si, ze to neni v obdobi "otvorenie" ale az "januar"?

my sme teraz s kolegynou prepocitavali zostatky 2008 ci sedia s pociatocnymi stavmi 2009 a oni sedia... lenze tam neberie do uvahy tie "centove rozdiely" lebo tie su az v januari a nie v otvoreni...

strasna haluz...

dnes-zajtra idem do krosu po aktualizaciu, tak sa nato rovno opytam, ze co to je ... ci to pripadne nerobi aj im... a ak ano, tak nech laskavo vyvesia daku informaciu o tom na nete....
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

bludim ich strankou a zaujalo ma skolenie, na kt. sa zrejme dozvieme ako si prekontrolovat tie slavne centove rozdiely... poplatok je cca 1500 Sk/osobu... "paraaaaada"... akysi zacinaju byt chamtivy...

a vazne zacinam uvazovat o inom softe...
0 0
dodo777 dodo777

dodo777 je offline (nepripojený) dodo777

andreaS Pozri príspevok
a vsimli ste si, ze to neni v obdobi "otvorenie" ale az "januar"?

my sme teraz s kolegynou prepocitavali zostatky 2008 ci sedia s pociatocnymi stavmi 2009 a oni sedia... lenze tam neberie do uvahy tie "centove rozdiely" lebo tie su az v januari a nie v otvoreni...

strasna haluz...

dnes-zajtra idem do krosu po aktualizaciu, tak sa nato rovno opytam, ze co to je ... ci to pripadne nerobi aj im... a ak ano, tak nech laskavo vyvesia daku informaciu o tom na nete....
AndreaS, je možné vytlačiť hlavnu knihu a saldo v roku 2009, tak aby boli SK aj EUR, lebo nám na školeni ešte v roku 2008 tvrdili že sa to bude dať. Ale ako hľadam .... tak nič.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Keď si vyberieš zostavu na obrazovku, tak ešte predtým máš dole tlačidlo "možnosti" (asi) , klikni na to, tam je možnosť výberu v Sk alebo eur.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

dodo: na skoleni som nebola... ale pozeram skusam, aj v 2009 aj v 2008 a ziadna taka tlacova zostava tam veru nie je...

fakt ma kros dost sklamal tymto ich nevydarenym prechodom na euro... doteraz som nemala jednu vaznu vyhradu... kazdemu novemu klientovi som doporucila omegu, nejedneho som im tam dohodila... a teraz taketo sklamanie...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mam to...

v 2009 si daj tlacit knihu zavazkov a v okienku tlacovej zostavy vyber tu, kt. chces a dole je "nastavenie" tak tam si klikni a daj dualna tlac - v mene SKK a urobi knihu zavazkov v oboch menach
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

Dostala som odpoveď z Krosu: pred prechodom je potrebné vypočítať kurzové rozdiely v roku 2008, spraviť všetky uzávierky a závierku a potom spraviť opakovaný prechod do roku 2009. Potom by to už malo byť v poriadku.
Urobila som všetko tak, ako to má byť a centové rozdiely sú zase bludné čísla.
Idem znova písať. Nemáte to už náhodou niekto v poriadku?
0 0
dodo777 dodo777

dodo777 je offline (nepripojený) dodo777

andreaS Pozri príspevok
mam to...

v 2009 si daj tlacit knihu zavazkov a v okienku tlacovej zostavy vyber tu, kt. chces a dole je "nastavenie" tak tam si klikni a daj dualna tlac - v mene SKK a urobi knihu zavazkov v oboch menach
Super si šikulka, skúšala som to dasa tlačiť aj HK a saldo, no chvála aspoň niečo, idem kontrolovať.
0 0
dodo777 dodo777

dodo777 je offline (nepripojený) dodo777

Dievčata, hurá asi to mám Centové rozdiely vyšli 64,42,- EUR. Ako som na to išla. Tak, v roku 2008 som zrušila všetky uzávierky, Kurzové rozdiely PD, BV,Kurzové rozdiely saldo, DPH, sklad, dlhodoby majetok, tak som ich urobila nanovo. A potom prechod do roku 2009, a ked pozriem na ID tak mám centove rozdiely 64,42 EUR. Ale ešte to idem cele preluskať.
0 0
Sabinka Sabinka

Sabinka je offline (nepripojený) Sabinka

mám podobný problém - zatiaľ bez riešenia.
0 0
Sabinka Sabinka

Sabinka je offline (nepripojený) Sabinka

A spravila si to po stiahnutí až nového up datu? Lebo ja som uzávierky rušila niekoľko krát a stále mi vycházdali blúdnejšie a blúdnejšie čísla.
0 0
Lubica3 Lubica3

Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

Mne nesprávne rátalo aj kurzové rozdiely vo valut.pokladniach, všetko som opravovala ručne, vypočítalo vám to správne?
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

Kurzové rozdiely v pokladniach mi vypočítalo správne
0 0
AdrianaA AdrianaA

AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

Takže včerajšia verzia 12,10 zo dňa 23.02.09 je aspoň podľa prvých kontrôl zatiaľ OK. Obratovka k 31.12.2008 a k 01.01.2009 sedí na halier a kurzové sú len 0,04 EUR.
0 0
Sabinka Sabinka

Sabinka je offline (nepripojený) Sabinka

Aj ja som mala ten problém, ale potom keď som to opravila ručne - tak mi nesedeli následne prepočty na EUR v roku 2009. Bolo to len o pár centov, ale bolo. Tak som našla na začiatku roku 2008 uzávierkový doklad ešte z roku 2007 z pokladne a zaklikla neprenášať do budúceho roku. Potom mi to už sadlo.
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

AdrianaA Pozri príspevok
Takže včerajšia verzia 12,10 zo dňa 23.02.09 je aspoň podľa prvých kontrôl zatiaľ OK. Obratovka k 31.12.2008 a k 01.01.2009 sedí na halier a kurzové sú len 0,04 EUR.
Prosím ťa, ako si urobila prechod? Robila si nanovo všetky uzávierky a mala si urobenú aj závierku pri prechode?
Ja som všetky uzávierky porušila a urobila nanovo v novej verzii, urobila som závierku, nový prechod, ale centové rozdiely mám naďalej strašné Už neviem, čo mám robiť ďalej.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

dodo777 Pozri príspevok
Dievčata, hurá asi to mám Centové rozdiely vyšli 64,42,- EUR. Ako som na to išla. Tak, v roku 2008 som zrušila všetky uzávierky, Kurzové rozdiely PD, BV,Kurzové rozdiely saldo, DPH, sklad, dlhodoby majetok, tak som ich urobila nanovo. A potom prechod do roku 2009, a ked pozriem na ID tak mám centove rozdiely 64,42 EUR. Ale ešte to idem cele preluskať.
To si rušila aj uzávierky na dph? O chvíľu tu pribudne návod zrušiť celé účto a nanovo nahodiť
0 0
dodo777 dodo777

dodo777 je offline (nepripojený) dodo777

Bepo a tebe to prešlo ok. Tak povedz ako, rada sa podučim. Nie nezrušila som všetky uzavierky na DPH len za 12. mesiac. Ale kľudne ostať pri svojom postupe ja som len povedala svoju skúsenosť.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

No práveže mne to nešlo bez problémov, si prečítaj čo som písal. Už som písal do Krosu ako to manuálne opraviť. Sú to fakt tragédi, chváliť sa eurosoftvérom a na konci februára nemať softvér ktorý korektne pracuje.
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

Máte niekto niečo nové ohľadom centových rozdielov. Dnes od rána volám do Krosu a stále čakám na prepojenie. Asi majú veľa hovorov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať