Zavrieť

Porady

viazané živnosti - výkon špecializovaných činností v oblasti telesnej kultúry

cca 10 rokov som žila v zahraničí, z toho 8 rokov v Nemecku - Frankfurt. Venovala som sa joge, po dvoch rokoch som získala certifikát a začala som vyučovať jogu v materskej škole. Vrátila som sa späť na Slovensko s tým, že si založím živnosť a začnem pracovať v štúdiu u mojej priateľky. Na na živnostenskom úrade mi ale odmietli certifikát (odborná spôsobilosť) získaný v Nemecku aj po preložení a overení notárom.
Podľa nich si musím urobiť nový certifikát na Slovensku, čo je podľa mňa nelogické, veď Nemecko je členským štátom únie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    podla ust par.12 odsek 4 zakona c. 288/1997 akreditacne vzdelavacie zariadenie moze na vasu ziadost uznat odbornu sposobilost ziskanu v zahranici a vydat vam slovenske osvedcenie, ktore prilozite k ohlaseniu viazanej zivnosti.
    na uznanie teda nemate pravny narok - ide o odb. sposobilost pri regulovanych, pri ktorych plati narodny princip - ale zrejme za pokus to stoji, najma ked uz mate k dispozicii uradne preklady vasich nemeckych osvedceni.
    pekny den

    viazané živnosti - výkon špecializovaných činností v oblasti telesnej kultúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.