Zavrieť

Porady

pokladničné doklady

Chcela by som poprosit o radu : Živnostnik, platca DPH účtujúci v jednoduchom účtovníctve vystavuje pokladničné doklady - príjmové = tržba z registračnej pokladne a výdavkové = nákup tovaru, réžia a podobne. Musí byť na pokladničnom doklade rozpis - základ, dph, celkom? alebo stačí len celkom suma vydaná, prijatá?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

    Kačena I.
    Podľa mňa, keď doklad spacuješ v účtovnom programe, kde všetko rozúčtuješ podľa priložených dokladov, nemusí byť na VPD rozpisaná každá suma. Ja to osobne nerobím.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Gabca
    Chcela by som poprosit o radu : Živnostnik, platca DPH účtujúci v jednoduchom účtovníctve vystavuje pokladničné doklady - príjmové = tržba z registračnej pokladne a výdavkové = nákup tovaru, réžia a podobne. Musí byť na pokladničnom doklade rozpis - základ, dph, celkom? alebo stačí len celkom suma vydaná, prijatá?
    Ďakujem
    Ak napríklad na príjmovom PD - tržby z reg. pokladne nerozpíšeš základ, sadzbu DPH, DPH a sumu celkom, tak ako to dostaneš do peňažného denníka a do zoznamu pre DPH. Detto výdavkové položky!
    Treba rozpísať.

    Gabca je offline (nepripojený) Gabca

    som zena :-) Gabca
    ked to učtujem, tak to rozpisujem na zaklad a DPH, len software mi to netlaci v takej forme s rozpisom, ale len celkom sumu. Inak to budem musiet urobit rucne a to ma asi trafi slak!

    pokladničné doklady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.