Zavrieť

Porady

zamestnanec v ČR - DP na SR

prosim vas o radu...
zamestanec bol zamestnaný po cely rok 2012 v ČR.
RZD robí za neho zamestnavatel v ČR.
potrebuje spravit DP aj u nas?

ďakujem
Usporiadat
MarkaK MarkaK

MarkaK je offline (nepripojený) MarkaK

Ak je rezidentom SR, musí podať DP aj na Slovensku, asi bude výhodnejšie použiť v DP metódu vyňatia príjmov.
0 0
martinco8 martinco8

martinco8 je offline (nepripojený) martinco8

to znamena, ze prijmi zo zahranicia budu vynate, pretoze dan bola zaplatena v zahranici a nebudu mi ovplyvnovat zaklad dane.
zdanovat sa budu iba prijmy ziskane na uzemi SR a ked ziadne neboli, dan bude 0
rozumiem tomu spravne?
0 0
MarkaK MarkaK

MarkaK je offline (nepripojený) MarkaK

áno, mám ten istý prípad - konzultovala som to s daňovákmi
0 0
martinco8 martinco8

martinco8 je offline (nepripojený) martinco8

ďakujem pekne
0 0
martinco8 martinco8

martinco8 je offline (nepripojený) martinco8

ak to je teda konkretne CZ, na prepocet pouzijem priemerny kurz za rok 2012?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ak ideš príjmy vyňať, áno, pri započítaní dane je vhodné si vybrať najprijateľnejšiu zo 4 možností, viď ZDP § 31 os. 2.
5 0
martinco8 martinco8

martinco8 je offline (nepripojený) martinco8

ak ide o pracovnika, ktory bol sezonne zamestnany v spolocnosti z Cyprusu, jeho prijmy budú taktiez vyňaté?
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Tým, že sa jedná o príjmy zo závislej činnosti môže použiť metódu vyňatia príjmu v zmysle ! 45, odst. 3, Zákona o dani z príjmov.
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

ahojte. ovplyvňuje nejakým spôsobom, že zamestnávateľ urobil zamestnancovi RZD za rok 2012 v ČR a daň mu bude aj vrátená v tomto roku? (pracoval krátko)
doplnené - v inej téme som sa dočítala, že nie. takže ďakujem.
Naposledy upravil Mirkaska : 18.02.13 at 22:39 Dôvod: doplnenie
0 0
ingrid.stelarova ingrid.stelarova

ingrid.stelarova je offline (nepripojený) ingrid.stelarova

noo, jestli se nemýlím :-) s ČR je v zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia metóda zápočtu dane a nie vyňatia príjmov
0 0
ingrid.stelarova ingrid.stelarova

ingrid.stelarova je offline (nepripojený) ingrid.stelarova

závislá činnosť ...opravujem.... jasne v tom prípade má na výber
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ingrid.stelarova Pozri príspevok
noo, jestli se nemýlím :-) s ČR je v zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia metóda zápočtu dane a nie vyňatia príjmov
ano v zmluve je metoda zapoctu dane ale Zakon o dani z prijmov uvadza:

§ 45

(3) Metóda vyňatia príjmov podľa odseku 1 sa uplatní, ak daňovníkovi s neobmedzenou daňovou povinnosťou plynú príjmy zo závislej činnosti
a) za prácu vykonávanú pre Európsku úniu a jej orgány, ktoré boli preukázateľne zdanené v prospech všeobecného rozpočtu Európskej únie, alebo
b) zo zdrojov v zahraničí, zo štátu, s ktorým Slovenská republika nemá uzavretú zmluvu, a tieto príjmy boli v zahraničí preukázateľne zdanené,
c) zo zdrojov v zahraničí zo štátu, s ktorým Slovenská republika má uzavretú zmluvu a tieto príjmy boli v zahraničí preukázateľné zdanené, ak je tento postup pre daňovníka výhodnejší.



Z dovodovej spravy k novele ZoDP č. 60/2009:
K bodu 29 - § 45 ods. 3 písm. c):
Ak daňovníkovi s neobmedzenou daňovou povinnosťou plynú príjmy zo závislej činnosti zo zdrojov v zahraničí (vykonáva prácu mimo územia SR) a sú tam preukázateľne zdanené, na zamedzenie dvojitému zdaneniu sa daňovníkovi umožní uplatniť metódu, ktorá je pre neho výhodnejšia, bez ohľadu na metódu, ktorá je uvedená v zmluve o zamedzení dvojitému zdaneniu.
1 0
lusseta lusseta

lusseta je offline (nepripojený) lusseta

mam tento isty problem len ideme uplatnit danovy bonus do ktorej kolonky vpisem prijem podla potvrdenia o podani DP v CZ. davam to do 32 ci?
dakujem
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

lusseta Pozri príspevok
mam tento isty problem len ideme uplatnit danovy bonus do ktorej kolonky vpisem prijem podla potvrdenia o podani DP v CZ. davam to do 32 ci?
dakujem
Zrejme si myslela priznať príjem(daňový bonus z CR). Tlačivo typ B, str. 6, odd. VIII, tab. 3(príjmy podľa § 8), riadok 12(iné).
Uplatnenie si DB v SR uvedieš na na str. 8, r. 96 a následne sa odvijajúce + uviesť údaje na str. 2, IV. odd.
2 0
lusseta lusseta

lusseta je offline (nepripojený) lusseta

nie DB v CR nieje vyplacany ziada sa on iba na slovensku vlastne podavane danove hlavne koli tomu...len ja ani netusim kam vpisat sumu ktora vypliva z DP podaneho v CR
0 0
reni1 reni1

reni1 je offline (nepripojený) reni1

Môžete mi prosím poradiť? Muž bol v mesiacoch 6-11 zamestnaný v čechách a robím mu DP na slovensku a chcem vedieť akým kurzom mám tieto príjmy prepočítať? viem, že ide o referenčný kurz NBS ale neviem ktorý? Mám dať celoročný alebo ktorý z tej tabuľky??? ďakujem
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

môžeš dať kľudne priemerný ročný 25,149
3 0
MarkaK MarkaK

MarkaK je offline (nepripojený) MarkaK

Môžte mi prosím poradiť: do riadku 32 DP typ A píšem z potvrdenia od českého zamestnávateľa sumu z kolonky 1 - úhrn zúčtovaných príjmov ze závislé činnosti alebo sumu z riadku 8 potvrdenia - Základ dane.(Riadok 8 je súčet riadku 1 a úhrnu povinného poistného).
0 0
1janka 1janka

1janka je offline (nepripojený) 1janka

ano píšeš tam sumu z kolonky 1, nie z riadku 8... v riadku 8 v čechách píšu super hrubú mzdu...a aj to poistné čo je na riadku 6 nie je poistné za zamestnanca, ale za zamestnávatela...poistné za zamestnanca si treba vypočítať z tej sumy z riadku 1
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

1janka Pozri príspevok
ano píšeš tam sumu z kolonky 1, nie z riadku 8... v riadku 8 v čechách píšu super hrubú mzdu...a aj to poistné čo je na riadku 6 nie je poistné za zamestnanca, ale za zamestnávatela...poistné za zamestnanca si treba vypočítať z tej sumy z riadku 1
Poistné zamestnanca je povinný zamestnávateľ podľa Zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, § 38j pre nerezidentov(§3/2) uviesť v potvrdení o príjme na r. 18.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať