Zavrieť

Porady

krúžková činnosť

Dobrý deň, som ekonémka v škole a potrebujem zistiť či môžem viesť tanečný krúžok.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    martina0203 Pozri príspevok
    myslím že na krúžok netreba nejaké papiere...ak ide o to.... teda aspoň u nás to tak nieje....
    V prípade, že by bol krúžok financovaný zo vzdelávacích poukazov, tak je potrebné tam viesť pedagogickú dokumentáciu.

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Preto som uviedla tento spôsob financovania, lebo podlieha kontrole a v prípade kontroly teraz už z obvodného úradu, odboru školstva (predtým KŠÚ) sa kontroluje aj pedagogická dokumentácia. Môže ju kontrolovať aj inšpekcia.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    martina0203 dakujem, dobre vedieť....
    Sabadka a musí byť splnená aj podmienka 60 hodín na žiaka, ináč sa krátia financie v nasledujúcom roku
    GabiZ Dobrá poznámka, áno, toto musí byť splnené.
      zbaliť

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Katy a R Pozri príspevok
    Ako to funguje pri krúžkoch - že "na vlastnú päsť"? Je to tiež takto kontrolované - alebo to vôbec nie je možné robiť?
    Nie, nie je to takto kontrolované, pretože tieto krúžky zabezpečuje škola a spravidla (podľa skúseností učiteľov) túto činnosť vykonávajú veľmi často "zadarmo" po vyučovaní. Naviac ide o dobrovoľné navštevovanie týchto krúžkov zo strany žiakov a tu sa nesleduje tých 60 hodín záujmového vzdelávania ako pri tých krúžkoch, kde idú financie zo vzdelávacích poukazov. Napríklad aj pri kontrole takýchto krúžkov sa kontrola nezameriava na žiakov a ich dochádzku, pokiaľ neodovzdali vzdelávací poukaz. Sleduje sa len dodržanie podmienky 60 hodín u tých žiakov, ktorí VP odovzdali a tým pádom aj či bol krúžok vedený tak, ako je zapísané v dokumentácii, či tam prebiehala činnosť, ktorá bola v pláne, či je vedená dokumentácia, ktorú som uviedla a pod. Samozrejme že aj u žiakov, ktorí boli PN je absencia v tomto prípade ospravedlnená a berie sa to potom tak, akoby na krúžku bol, čiže splnil podmienku 60 hodín. U ostatných krúžkov sa to nesleduje, tam hlavne ale treba dbať na dodržanie BOZP, lebo deti sú zverené v tom čase osobe, ktorá krúžok vedie a je vtom čase za ne zodpovedná.

    martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

    martina0203
    myslím že na krúžok netreba nejaké papiere...ak ide o to.... teda aspoň u nás to tak nieje....

    denda1 je offline (nepripojený) denda1

    denda1
    Ak by som to mala ako neped.pracovník platené zo vzdelávacích pouk. musím vypracovať plán práce a viesť dochádzku alebo ešte niečo?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    GabiZ Pozri príspevok
    Preto som uviedla tento spôsob financovania, lebo podlieha kontrole a v prípade kontroly teraz už z obvodného úradu, odboru školstva (predtým KŠÚ) sa kontroluje aj pedagogická dokumentácia. Môže ju kontrolovať aj inšpekcia.
    Ako to funguje pri krúžkoch - že "na vlastnú päsť"? Je to tiež takto kontrolované - alebo to vôbec nie je možné robiť?

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    denda1 Pozri príspevok
    Ak by som to mala ako neped.pracovník platené zo vzdelávacích pouk. musím vypracovať plán práce a viesť dochádzku alebo ešte niečo?
    Áno, treba viesť záznam o práci v záujmovom útvare, kde sa uvádza dochádzka žiakov a tiež činnosť, ktorá sa vykonáva. Viac Vám to priblíži vzor, ktorý prikladám v prílohe.

    krúžková činnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.