Zavrieť

Porady

splatnosť poistného SP

Ahoj,
klientovi prišlo penále za neskoré úhrady od SP od roku 2007. Pozerala som to a celý problém je, že mal na sociálke nahlásený výplatný termín 15. dňa a v skutočno vyplácal 30. dňa. A z toho mu vyšli oneskorené úhrady vpodstate každý mesiac 15 dní.
Rozmýšľam, čo s tým. Myslíte, že stačí vydokladovať, že mzdy bola vyplácaná 30. alebo rovno zaplatiť a nezabíjať čas s odvolaním?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    IvetaH Pozri príspevok
    Veď už skoro dva roky nemá zamestnancov. Mne ide o to, či má šancu na odpustenie alebo zníženie, lebo je to prácne a mám dosť inej roboty. A ak je bez šance, zbytočne sa s tým budem zatoto. Ešte nikto nemal podobný problém?
    Isteže má šancu na odpustenie. Ak vie preukázať skutočný deň vyplácania miezd nevidím problém. Monika ti to pekne napísala - ak to stojí za to choď do toho, ak nie kašli na to.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    IvetaH Pozri príspevok
    Ahoj,
    klientovi prišlo penále za neskoré úhrady od SP od roku 2007. Pozerala som to a celý problém je, že mal na sociálke nahlásený výplatný termín 15. dňa a v skutočno vyplácal 30. dňa. A z toho mu vyšli oneskorené úhrady vpodstate každý mesiac 15 dní.
    Rozmýšľam, čo s tým. Myslíte, že stačí vydokladovať, že mzdy bola vyplácaná 30. alebo rovno zaplatiť a nezabíjať čas s odvolaním?
    Ďakujem
    Treba podať odvolanie s tým, že mzdy sa "skutočne" vyplácajú x-tý deň v mesiaci a dátum výplat, ktorý bol nahlásený je omyl. K odvolaniu prilož doklady, ktoré preukazujú skutočný deň výplaty. Ak nepredložíš tak ťa vyzvú. Musia to "riešiť".

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Mila123 Pozri príspevok
    zaplaťte penále a zmeňte si dátum výplaty......
    Veď už skoro dva roky nemá zamestnancov. Mne ide o to, či má šancu na odpustenie alebo zníženie, lebo je to prácne a mám dosť inej roboty. A ak je bez šance, zbytočne sa s tým budem zatoto. Ešte nikto nemal podobný problém?
    Monika Kováčová
    Ak máš veľa roboty a nechce sa ti to, rozmýšľaj cestou, čo ti z toho kápne... O akú suma sa jedná, aká bude tvoja odmena za spracovanie odvolania a následného odpustenia atď...

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Holky moje zlaté, díky za diskusiu. Nekápne mi za to ani koruna, poviem mu, čo má urobiť, ale ja mu to robiť nebudem. Ja ho robím iba tento rok, a fakt je ťažký termín na také veci.
    Prajem pekný večer

    splatnosť poistného SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.