Zavrieť

Porady

splatnost poistneho do SP

Dobry dne, potrebovala by som sa opytat:
som SZCO a platim si doborvolne nemocenske poistenie od konca marca. Otehotnela som a preto je pre mna velmi dolezite, ci budem mat splenene podmienky pre dosiahnutie materskej.
Positne je splatne v 8 den v mesiaci - ja som ho zaplatila dnes cez internet banking teraz 9teho, lebo 8.ho bola nedela, bude sa to povazovat za zaplatene vcas? Aby mi otom nepovedali, ze nemam narok na matzerske, ze to nebolo uhradene vcas. Prosim poradte. Velmi Vam dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kolka7 Pozri príspevok
    Dobry dne, potrebovala by som sa opytat:
    som SZCO a platim si doborvolne nemocenske poistenie od konca marca. Otehotnela som a preto je pre mna velmi dolezite, ci budem mat splenene podmienky pre dosiahnutie materskej.
    Positne je splatne v 8 den v mesiaci - ja som ho zaplatila dnes cez internet banking teraz 9teho, lebo 8.ho bola nedela, bude sa to povazovat za zaplatene vcas? Aby mi otom nepovedali, ze nemam narok na matzerske, ze to nebolo uhradene vcas. Prosim poradte. Velmi Vam dakujem
    ano, bolo uhradené včas. Dodržanie splatnosti je však dôležitejšie pri dobrovolnom poistení v nezamestnanosti. Tam ak PvN nezaplatíš do lehoty splatnosti, ten mesiac sa do doby poistenia vôbec nezapočítava.

    Pri dobrovolnom nem. poistení nesmieš mať nedoplatok ku dňu vzniku nároku na dávku

    kolka7 je offline (nepripojený) kolka7

    kolka7
    velmi pekne dakujem, ste mi pomohli, hrozne som sa bala, aby mi to potom akceptovali, lebo to dobrovolne poistenie stiham len tak tak. Este raz dakujem

    ingak je offline (nepripojený) ingak

    ingak
    Ak 8. vyjde na voľný deň (sobota, nedeľa, štátny sviatok), tak je splatné najbližší pracovný deň.

    splatnost poistneho do SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.