Zavrieť

Porady

Daňové priznanie FO typ A - dobrovoľné poistenie

rada by som poprosila niekoho skúseného o radu pri vypĺňaní DP FO typ A :

FO si platila do 31/05/2012 dobrovoľné odvody do SP + odvody do ZP (nebola zamestnaná)
Od 01/06 - 31/12/2012 zamestnaná - má potvrdenie o zdaniteľných príjmoch od zamestnávateľa

pri vypĺňaní DP sa do r.33 úhrn povinného poistného spočíta poistné z potvrdenia o príjme spolu s poistením dobrovoľne zaplateným podľa výpisu z účtu o uhradených platbách do SP a ZP?

Ak áno, k DP sa prikladá aj oznámenie o dobrovoľnom poistení v SP alebo priložím len potvrdenie o príjmoch ?

ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Katarina-fa Pozri príspevok
    veľmi pekne ďakujem, a prosím ťa ešte čo sa týka potvrdenia o zaplatených odvodoch to si treba vyžiadať zo SP? mesačné platby sa platili z účtu
    Môžeš požiadať potvrdenie zo SP, alebo si vytlačiť z internet bankingu potvrdenie o výške zaplatených odvodov. Mne akceptovali na DU, i jedno i druhé ... pri DP čo som robila.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    r.41 0
    r.54 0
    r.62 16,72 (ak máš v potvrdení o zdanit.mzde uvedené, že Ti daň zrazili)
    r.64 -16,72
    VIII. oddiel – neuplatňujem postup , zaškrtneš políčko a podpis
    X.oddiel počet príloh: 1, ďalej dátum, podpis
    a XII.oddiel tak ako píšeš

    PS: ostatné máš dobre.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Dobrovolne zaplatené poistné do SP si môžeš uplatniť. Platby do ZP si uplatniť nemôžeš. K DP sa prikladá aj potvrdenie o zaplatených odvodoch do SP.

    Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

    Katarina-fa
    veľmi pekne ďakujem, a prosím ťa ešte čo sa týka potvrdenia o zaplatených odvodoch to si treba vyžiadať zo SP? mesačné platby sa platili z účtu

    Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

    Katarina-fa
    super, tak si vytlačím z IB platby do SP za tento rok a priložím k DP, veľmi pekne ti ďakujem za ochotu

    Thema je offline (nepripojený) Thema

    Thema
    Xanti Pozri príspevok
    Dobrovolne zaplatené poistné do SP si môžeš uplatniť. Platby do ZP si uplatniť nemôžeš. K DP sa prikladá aj potvrdenie o zaplatených odvodoch do SP.
    Môžem sa spýtať prečo si platby do ZP uplatniť nemôže? Napr. ak časť roka som bola dobrovoľne nezamestnaná a zaplatila som ako samoplatiteľ povinne ZP napr. 6x47,58 €, a v druhej časti roka som mala príjem zo záv.činnosti, prečo by som si o túto sumu nemohla znížiť daňový základ.

    mart. je offline (nepripojený) mart.

    mart.
    Dobrý deň,

    som študent a v lete som brigádoval (na dohodu). Nedávno mi z tej firmy prišlo potvrdenie o príjmoch. Bolo mi tu odporučené, že nech podám daňové priznanie typu A, ak chcem, aby mi daňový úrad vrátil daň, ktorú som zaplatil. Tak som si preštudoval priznanie a aj návod a chcem vás požiadať o kontrolu, či som správne vyplnil toto priznanie. Takže na str. 3 som vyplnil:
    riadok č. 32,č. 32a), č.34, v ktorým som uvádzal rovnakú sumu = 88€.
    Ďalej som v VI. oddiely, na tej istej strane vyplnil :
    riadok č. 36 = 88€,
    riadok č. 37 = 3644,74€,
    riadok č. 39 = 3644,74€,
    riadok č. 40 = 0€
    riadok č. 41 = -16,72€
    Sú toto všetky riadky, ktoré som mal vyplniť, ak žiadam o vrátenie tých 16,72€ ?
    Okrem tohto a prvej strane ešte vypĺňam XII. oddiel, kde zaškrtnem políčko "žiadam o vrátenie daňového preplatku" a vyplním č.ú., dátum a podpíšem ? Možte mi, prosím, poradiť ? Ďakujem

    mart. je offline (nepripojený) mart.

    mart.
    naozaj veľmi pekne ďakujem. ešte taká maličkosť - toto priznanie sa odosiela poštou alebo ho možem aj osobne zaniesť na daňový úrad ? Do koľkých dní možem čakať vrátenie preplatku ?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    mart. Pozri príspevok
    naozaj veľmi pekne ďakujem. ešte taká maličkosť - toto priznanie sa odosiela poštou alebo ho možem aj osobne zaniesť na daňový úrad ? Do koľkých dní možem čakať vrátenie preplatku ?
    dú má na to čas, niekedy po 10. máji 2013

    mart. je offline (nepripojený) mart.

    mart.
    prosím vás, ešte by som potreboval vedieť - I. oddiel riadok 10) vyplním Slovensko alebo iba SR ? a kód štátu je SK ? kód štátu vyplnam tiež ?
    a priznanie možem zaniesť aj osobne na daňový alebo treba poslať poštou ? Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.