Zavrieť

Porady

Čo s ryžou ?

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Ostalo mi pomerne veľa udusenej ryže.

Nepoznáte nejaký dobrý recept, čo so zbytkovou ryžou?

Mám na mysli nejaké placky,ale niečo podobné.

dakujem za každú radu
Usporiadat
Gabriela Horváthová Gabriela Horváthová
Čo tak spraviť rizotto?
gigi
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ajacik
Ostalo mi pomerne veľa udusenej ryže.

Nepoznáte nejaký dobrý recept, čo so zbytkovou ryžou?

Mám na mysli nejaké placky,ale niečo podobné.

dakujem za každú radu
Alebo šups s ňou do paradajkovej polievky. Ak nie,tak ryža sa dá jesť aj sama bez prílohy.
ALebo urob plnenú kapustu.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Gabriela Horváthová
Čo tak spraviť rizotto?
gigi
no, práveže na rizoto som urobila veľa ryže.

inak moja ryža sa veru dá jesť aj sama, taká je super.

ja mám na mysli nejaké placky, možno s kyslou kapustou, klobáskou, ja nieviem........možno niekto robí
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
a čo tak poprekladať ju s klobáskou a kyslou kapustou a zapiecť v rúre? Nie som si istá ale volá sa to asi koložvárska kapusta.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

ajacik
no, práveže na rizoto som urobila veľa ryže.

inak moja ryža sa veru dá jesť aj sama, taká je super.

ja mám na mysli nejaké placky, možno s kyslou kapustou, klobáskou, ja nieviem........možno niekto robí

ryža, osmažená cibuľa s klobásou, kyslá kapusta, jednotlivo navrstviť a dať zapiecť do rúry
0 0
dom dom

dom je offline (nepripojený) dom

[QUOTE=ajacik]no, práveže na rizoto som urobila veľa ryže.

inak moja ryža sa veru dá jesť aj sama, taká je super.

Ajačik, zverejni recept, moja je vždy rozvarená, taká, kde sa oddeľuje každé zrniečko sa mi nepodarí
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ajacik
no, práveže na rizoto som urobila veľa ryže.

inak moja ryža sa veru dá jesť aj sama, taká je super.

ja mám na mysli nejaké placky, možno s kyslou kapustou, klobáskou, ja nieviem........možno niekto robí
Teraz ma napadla koložvárska kapusta.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
dakujem, že mňa to nenapadlo , koložvárska kapusta.

ešte vyskúšam aj novú zapekaciu keramickú misu
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

[QUOTE=dom]
ajacik
no, práveže na rizoto som urobila veľa ryže.

inak moja ryža sa veru dá jesť aj sama, taká je super.

Ajačik, zverejni recept, moja je vždy rozvarená, taká, kde sa oddeľuje každé zrniečko sa mi nepodarí
Robím ju v sklenenej miske.
Ryžu podusím na cibuľke, stále miešam,ak sa už voda z nej vyparila, zalejem ju prevarenou vodou, musí trochu prečnievať nad ryžou a prikryjem vrchnákom.Po pár minútkach pozierm ako na tom je, ak ešte nie je uvarená, dolejem zas trochu vody, tesne pred dovarením vypnem plyn a nechám dôjsť.Potom vrchnák odoberiem a nechám odpariť. Je super, nelepí sa.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Alenkina dusená ryža: :p

Na horúcom oleji opražiť 1 diel ryže. Ked je ryža opražená, chytí peknú bielu farbu, zalejeme ju 2 dielmi vody a varíme podľa toho, akú máme ryžu. tak cca 15 minút. Dusíme pod pokrievkou. Pár minút pred dokončením dáme pokrievku preč, aby sa nám vydusila všetka zbytočná voda. Nezabudnemepočas dusenia podľa chuti osoliť, trošku okoreniť, na farbu pridať ml. červenú papriku.


Tip: pre lepšiu chuť pridáme kúsom bujúnu (ja používam zeleninový, aby ryža nechytila mäsovú chuť).
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

vanilkovy jogurt a mame sladku ryzu, vyborna sladkost
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Alebo ryža v mlieku. Pokiaľ nie je ryža moc uvarená, dalo by sa. Mlieko prevariť s ryžou, pridať trošku cukru, vanilinového cukru, (ryžu už máš asi slanú, tak soli už bude asi dosť), a vznikne z toho hustá kaša. Dať do misky a navrch posypať škoricou, alebo grankom.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lenkak
Alebo ryža v mlieku. Pokiaľ nie je ryža moc uvarená, dalo by sa. Mlieko prevariť s ryžou, pridať trošku cukru, vanilinového cukru, (ryžu už máš asi slanú, tak soli už bude asi dosť), a vznikne z toho hustá kaša. Dať do misky a navrch posypať škoricou, alebo grankom.
Toto je jediné jedlo z ryže, ktoré som v živote neochutnala a nemusím. Ale proti gustu žiaden dišputát.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Tweety
Toto je jediné jedlo z ryže, ktoré som v živote neochutnala a nemusím. Ale proti gustu žiaden dišputát.
Myslim, ze mas najvyssi cas. :p:p:p So skoricou, vanilkovym cukrom, praskovym cukrom a oztopenym masielkom navrchu je to fakt dobre. :p:p:p
Krupicova kasa z ryze......
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Mne keď zostane ryža dám na ňu maslo,škoricu,cukor,prehrejem,premiešam a bola to pre deti vždy pochúťka.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

janasv
Myslim, ze mas najvyssi cas. :p:p:p So skoricou, vanilkovym cukrom, praskovym cukrom a oztopenym masielkom navrchu je to fakt dobre. :p:p:p
Krupicova kasa z ryze......
Ja si oveľa radšej pripomeniem detské časy krupičkou.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Kto má zepter hrnce nech skúsi postup varenia:
1. popražiť ryžu na cibulke
2. na jeden diel ryže 1a3/4 dielu vody - zaliať ňou ryžu
3. prikryť pokrievkou.
4. počkať, kým nezačne intenzívne prefukovať para spod pokrievky, teda nie po prvý náznak.
5. Odstaviť, nechať stáť 20 min. a hotovo. Pozor, nepoložiť na nič chladivé, najlepšie na drevenú dosku. Po 20 min. môžme odkryť a skontrolovať výsledný produkt, ešte nikdy sa nikto nesťažoval. Ryža sa nelepila, bola uvarená akurát.
A ešte - používam zepter - "panvicu". V hlbokom hrnci som to neskúšal.

Na farebné úpravy používam mletú červenú papriku, alebo kurkumu, tá je lepšia ako kari. Pridávam pred zaliatim vodou.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

ilona
Mne keď zostane ryža dám na ňu maslo,škoricu,cukor,prehrejem,premiešam a bola to pre deti vždy pochúťka.
Moja mama ju prehreje s vajíčkom a potom tiež nasladko podáva s cukrom...
0 0
HUPKA64 HUPKA64

HUPKA64 je offline (nepripojený) HUPKA64

Ľubka Hupka
Aj ryžový nákyp nie je zlá vec. Ryža nasladko z hocijakým ovocím najlepšie s jahôdkami, hrozienkami. Vymiešať žĺtka s cukrom. Urobiť sneh z bielkov. Všetko zmiešať: ryža + žĺtka + sneh. Prekladať ryžová zmes, ovocie, hrozienka, ryžová zmes. Dať zapiecť do rúry. Hmota môže byť aj riedka, voda sa odparí. Podávať so šťavou z kompóta.
0 0
HUPKA64 HUPKA64

HUPKA64 je offline (nepripojený) HUPKA64

Ľubka Hupka
mysimis
a čo tak poprekladať ju s klobáskou a kyslou kapustou a zapiecť v rúre? Nie som si istá ale volá sa to asi koložvárska kapusta.
Ja k tomu pridávam podusené hríbiky. V lete manžel nazbiera hríby, ja ich len tak na masle podusím vo vlastnej šťave. Dám do krabičky a šup do mrazničky.
Keď robím tu koložvársku kapustu tak dám vrstvu ryže, vrstvu nejakého mäska, klobásky, hríbiky a ryžu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať