Zavrieť

Porady

Zamestnanecká prémia za rok 2012

Chcem sa spytat, zamestnankyna mala pracovny pomer minuly rok do 9. oktobra, od 10. oktobra bola zamestnana na dohodu, ma narok na zamestnanecku premiu na celych 12 mesiacov alebo len na 10???

dakujem za odpoved
Usporiadat
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
len na 10

Opravujem: má nárok na 12 mesiacov.

Ospravedlňujem sa, rýchlo som si prečítala otázku a nevnímala, že potom bola na dohodu.
Ak mala počas všetkých mesiacov nejaký prac.pomer alebo dohodu má nárok na všetky mesiace.
Naposledy upravil kn-alka : 10.02.13 at 15:12
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

má nárok na celých 12 mesiacov
3 0
marekpm marekpm

marekpm je offline (nepripojený) marekpm

Dakujem, myslel som si, ale radsej potreboval potvrdit svoju domienku
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

má nárok na ZP za 12 mesiacov, ak v každom mesiaci mala zdaniteľný príjem
4 0
zuzka3110 zuzka3110

zuzka3110 je offline (nepripojený) zuzka3110

Dobrý deň, prosím o radu, V roku 2012 som pracovala 7 mesiacov. HM 3703,86€, poistené a príspevky 496,11€, ČZD 3207,75€ vychádza mi vrátenie dane. Mám nárok aj na zamestnaneckú prémiu??
Ďakujem
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
áno, vzniká nárok aj na zam.prémiu.
2 0
zuzka3110 zuzka3110

zuzka3110 je offline (nepripojený) zuzka3110

ďakujem
0 0
mpap mpap

mpap je offline (nepripojený) mpap

Má nárok na zamestnaneckú prémiu daňovník, ktorý pracoval na základe pracovnej zmluvy od 19.7.2012 do 31.12.2012. Príjmy poberal 6 neúplných mesiacov. Má takýto zamestnanec nárok na ZP, alebo musí mať odpracovaných plných 6 kalendárnych mesiacov, aby mu bola ZP uznaná.
Ďakujem za odpovede, želám úspešný deň.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ak mal v každom z týchto mesiacov nejaký zdaniteľný príjem, časová podmienka je splnená.
2 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Zamestnanec 3-11 mesiac mal príjem 2827,48 €. Za 1.-4.mal aj živnosť. Zo živnosti nemal žiadne príjmy, ale platil zdravotné poistenie. Je povinný podať DP B, keďže mu vyjde strata zo živnosti? Alebo môže podať DP A a uplatniť zamestnaneckú prémiu?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

martina2006 Pozri príspevok
Zamestnanec 3-11 mesiac mal príjem 2827,48 €. Za 1.-4.mal aj živnosť. Zo živnosti nemal žiadne príjmy, ale platil zdravotné poistenie. Je povinný podať DP B, keďže mu vyjde strata zo živnosti? Alebo môže podať DP A a uplatniť zamestnaneckú prémiu?
Áno, kedže má stratu, musí podať DP.
0 0
ingak ingak

ingak je offline (nepripojený) ingak

Ak mala zamestnankyna co len 0,01 urok na ucte v banke, pripadne ma stavebne sporenie - nema narok na zamestnanecku premiu?
Uroky su zdanovane zrazkovou danou, teda su vysporiadane. Je to prijem z kapital. majetku, tak asi nema narok.
0 0
ingak ingak

ingak je offline (nepripojený) ingak

Ma, alebo nema narok?

ingak Pozri príspevok
Ak mala zamestnankyna co len 0,01 urok na ucte v banke, pripadne ma stavebne sporenie - nema narok na zamestnanecku premiu?
Uroky su zdanovane zrazkovou danou, teda su vysporiadane. Je to prijem z kapital. majetku, tak asi nema narok.
0 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

Dobry den, mozem sa opytat, na zamestn.premiu ma narok aj ten ktory pracoval na dohodu? Napr. ja som RD a popri tom som mala od 2.-12. mesiaca dohodu ale len uhrn mam len 330 Eur... Dakujem za odpoved...
0 0
ingak ingak

ingak je offline (nepripojený) ingak

Je narok za vsetky mesiace v ktorych bol prijem, cize aj prijem z dohody.

nejde mi to zmazat, aby niekoho moja zla rada nemylila. Narok nie je, vdaka za opravu.
Naposledy upravil ingak : 25.02.13 at 08:19 Dôvod: zla rada
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

zabka83 Pozri príspevok
Dobry den, mozem sa opytat, na zamestn.premiu ma narok aj ten ktory pracoval na dohodu? Napr. ja som RD a popri tom som mala od 2.-12. mesiaca dohodu ale len uhrn mam len 330 Eur... Dakujem za odpoved...
Podľa môjho názoru na ZP nárok nie je. Ak si nemala príjem aspoň za 6 mesiacov z pracovného pomeru, dohody sa nezarátavajú.

§ 32a
Zamestnanecká prémia
[jump=hore]Na začiatok[/jump]

(1) Nárok na zamestnaneckú prémiu za príslušné zdaňovacie obdobie daňovníkovi
a) vzniká, ak
1. dosiahol zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti uvedené v § 5 ods. 1 písm. a) a f), vykonávanej len na území Slovenskej republiky (ďalej len "posudzované príjmy"), v úhrnnej výške aspoň 6-násobku minimálnej mzdy, 123)
2. poberal posudzované príjmy aspoň šesť kalendárnych mesiacov,
3. neuplatnil postup podľa § 43 ods. 7 pri príjmoch, z ktorých sa daň vyberá zrážkou podľa § 43,
4. nepoberal príjmy uvedené v § 3 ods. 2 písm. c) a d), § 5 ods. 1 písm. b) až e), g) a h), § 5 ods. 3 a § 5 ods. 7 písm. i),
5. nepoberal iné zdaniteľné príjmy (§ 6 až 8) okrem príjmov uvedených v treťom bode,
6. nie je na začiatku príslušného zdaňovacieho obdobia poberateľom dôchodku (§ 11 ods. 6) alebo dôchodok nebol tomuto daňovníkovi priznaný spätne k začiatku príslušného zdaňovacieho obdobia a
7. suma vypočítaná podľa odseku 3 je kladné číslo,
b) nevzniká, ak sú splnené všetky podmienky uvedené v písmene a), ale ide o zamestnanca, na ktorého podporu udržania v zamestnaní sa v príslušnom zdaňovacom období poskytol príspevok podľa osobitného predpisu.122b)

(2) Ak zamestnanec dosiahol posudzované príjmy za kalendárny mesiac len na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, 122c) tento mesiac sa do obdobia uvedeného v odseku 1 písm. a) druhom bode nezapočíta.
1 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

dakujem velmi pekne, a mozem sa este opytat ak zamestnanec odrobil 10 mesiacov normalne a uhrn je 3943,- eur ma narok za tych 10 mesiacov? ak hej ako sa to vyplnuje v tom tlacive? dakujem
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

ingak Pozri príspevok
Je narok za vsetky mesiace v ktorych bol prijem, cize aj prijem z dohody.
na to, aby mal zamestnanec nárok na ZP aj v mesiacoch, kde bola len dohoda, musí mať najskôr v 6 mesiacoch príjem z TPP.. čiže tvoje tvrdenie nie je správne
1 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

zabka83 Pozri príspevok
dakujem velmi pekne, a mozem sa este opytat ak zamestnanec odrobil 10 mesiacov normalne a uhrn je 3943,- eur ma narok za tych 10 mesiacov? ak hej ako sa to vyplnuje v tom tlacive? dakujem
áno, ak mal v každom mesiaci zdanitelný príjem..
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
zabka83 Pozri príspevok
dakujem velmi pekne, a mozem sa este opytat ak zamestnanec odrobil 10 mesiacov normalne a uhrn je 3943,- eur ma narok za tych 10 mesiacov? ak hej ako sa to vyplnuje v tom tlacive? dakujem
Nemá nárok, prečítaj si na spodnej časti strany 2
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať