Zavrieť

Porady

Zamestnanecká prémia za rok 2012

Chcem sa spytat, zamestnankyna mala pracovny pomer minuly rok do 9. oktobra, od 10. oktobra bola zamestnana na dohodu, ma narok na zamestnanecku premiu na celych 12 mesiacov alebo len na 10???

dakujem za odpoved
Usporiadat
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Tina855 Pozri príspevok
Zamestnanec pracoval 10 mesiacov na HPP a 1 mesiac na dohodu. to znamená: nárok na ZP má lebo splnil podmienku 6 mesiacov príjem z HPP
2 otázky:

nárok na ZP má za 11 mesiacov alebo iba 10? 11
a podmienka splnenia príjmu sa započítava aj dohoda alebo len príjem z HPP? aj dohoda.. dohoda sa nezarátava len do časového posúdenia
v texte
2 0
babyjane11 babyjane11

babyjane11 je offline (nepripojený) babyjane11

Prosím o info, kde si má moja známa uplatniť vyplatenie zamestnaneckej prémie za 7 mesiacov, pretože pracovala od 1-7/2012 a potom bola nezamestnaná.Daňové priznanie si robí sama. Má nárok na zam. prémiu vo výške 27,06 €.
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Ak si robí daňové priznanie, tak si zam.prémiu uplatní v tom priznaní. Sú tam na to kolonky, ktoré musí vyplniť.
0 0
babyjane11 babyjane11

babyjane11 je offline (nepripojený) babyjane11

To áno, v daňovom to zadala a v r. 44 jej systém vyrátal 27,06 €, ale v sumáre sa jej to nikde nezaratúva k preplatku dane. Ako preplatok tam figuruje iba vrátená daň ale nie aj zamestnanecká prémia.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

babyjane11 Pozri príspevok
To áno, v daňovom to zadala a v r. 44 jej systém vyrátal 27,06 €, ale v sumáre sa jej to nikde nezaratúva k preplatku dane. Ako preplatok tam figuruje iba vrátená daň ale nie aj zamestnanecká prémia.
dobre si pozri oddiel XII. v DP
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Zam.prémia sa nepripočítava k daň.preplatku. DÚ pošle zvlášť preplatok a zvlášť zam.prémiu.
Treba vyplniť časť XII:
treba zaškrtnúť oba krížiky - tam sa píše: z riadku 44
4 0
babyjane11 babyjane11

babyjane11 je offline (nepripojený) babyjane11

Ďakujem pekne
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Tina855 Pozri príspevok
Zamestnanec pracoval 10 mesiacov na HPP a 1 mesiac na dohodu. to znamená: nárok na ZP má lebo splnil podmienku 6 mesiacov príjem z HPP
2 otázky:

nárok na ZP má za 11 mesiacov alebo iba 10?
a podmienka splnenia príjmu sa započítava aj dohoda alebo len príjem z HPP?
Ewita, prosím Ťa, ak dohoda sa nezapočítava do časového pásma, tak potom by nemal byť nárok na zamestnaneckú prémiu len za 10 mesiacov?

Alebo to len v prípade, ak by nebola splnená podmienka minimálne 6 mesiacov HPP? Ďakujem.
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
mondes Pozri príspevok
Ewita, prosím Ťa, ak dohoda sa nezapočítava do časového pásma, tak potom by nemal byť nárok na zamestnaneckú prémiu len za 10 mesiacov?

Alebo to len v prípade, ak by nebola splnená podmienka minimálne 6 mesiacov HPP? Ďakujem.
Musí byť splnená podmienka 6 mesiacov HPP, potom je nárok na ZP aj z dohody.

Príklad:
Ak je niekto na dohodu celý rok, bez HPP, nemá nárok na celý rok ZP
Ak je niekto na HPP pol roka, potom pol roka len na dohodu, már nárok na celý rok ZP.

Takže v tvojom prípade bol na HPP 10 mes. 1 mes. dohoda - má nárok na 11 mes. ZP
3 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ahojte, prosím Vás o odpoveď. Zamestnankyňa v r. 2012 pracovala na HPP 7 mesiacov a na dohodu 2 mesiace. Podmienky príjmu spĺňa, avšak neviem, či tie 2 mesiace z dohody môžem zadať do výpočtu.

P.S. Čo sa pamätám z 1. roku kedy vznikla zamestnanecká prémia, tak vtedy sa príjem z dohody počítal do príjmu na výpočet ZP, ale mesiace sa nepočítali. A tu čítam, že môžu sa aj mesiace započítať. Samozrejme, ak splnil podmienku minimálne 6 mesiacov na HPP. Bola v tom zmena? Dakujem pekne.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

mondes Pozri príspevok
Ahojte, prosím Vás o odpoveď. Zamestnankyňa v r. 2012 pracovala na HPP 7 mesiacov a na dohodu 2 mesiace. Podmienky príjmu spĺňa, avšak neviem, či tie 2 mesiace z dohody môžem zadať do výpočtu.

P.S. Čo sa pamätám z 1. roku kedy vznikla zamestnanecká prémia, tak vtedy sa príjem z dohody počítal do príjmu na výpočet ZP, ale mesiace sa nepočítali. A tu čítam, že môžu sa aj mesiace započítať. Samozrejme, ak splnil podmienku minimálne 6 mesiacov na HPP. Bola v tom zmena? Dakujem pekne.
Od začiatku existencie ZP je to rovnaké s tými odpracovanými mesiacmi na dohody. Dohody sa do časového testu nepočítajú vtedy, ak nebolo 6 mesiacov odpracovaných v prac. pomere. Do počtu mesiacov nároku na ZP sa berú, ak je podmienka 6 mesiacov príjmu v PP splnená.
4 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Áno, ďakujem už som to zistila. Ale poprosím o pomoc:

V DP v r. 44 je výpočet zamest. prémie, avšak mi vychádza veľmi vysoká. Moje údaje z DP:
r. 37 3644,74
r. 42 2184,31 (údaj z r. 34)
r. 43 8


Podľa vzorca z DP na r. 44 mi vychádza nejaká somarina. Pomôžete mi? Ďakujem.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Áno, ďakujem už som to zistila. Ale poprosím o pomoc:

V DP v r. 44 je výpočet zamest. prémie, avšak mi vychádza veľmi vysoká. Moje údaje z DP:
r. 37 3644,74
r. 42 2184,31 (údaj z r. 34)
r. 43 8


Podľa vzorca z DP na r. 44 mi vychádza nejaká somarina. Pomôžete mi? Ďakujem.
Už to viem. Do r. 42 mám dať sumu 3400,56 však?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

mondes Pozri príspevok
Už to viem. Do r. 42 mám dať sumu 3400,56 však?
áno, veď to máš aj vysvetlené v tom riadku...
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

tiež tápam...
r.37 3644,74
r.42 2879,82
r.43 12
r.44 ??? poraďte mi prosím, ďakujem
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

great.zv Pozri príspevok
tiež tápam...
r.37 3644,74
r.42 2879,82
r.43 12
r.44 ??? poraďte mi prosím, ďakujem
na riadok 42 musíš dať sumu 3400,56..
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

ďakujem pekne
0 0
Dašena O. Dašena O.

Dašena O. je offline (nepripojený) Dašena O.

živnostníčka-účtov.
A čo ak je 1 mesiac PN, inak spĺňa všetky podmienky, dáva sa 12 mesiacov alebo 11?
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

podľa toho či mal zdaniteľný príjem aj za ten 1 mesiac. Bol celý mesiac PN, alebo len časť mesiaca, robíš mu RZ, alebo to čítaš z potvrdenia, lebo ak z potvrdenia tak rátaš dole krížiky ak RZ tak či tam bol aj príjem hoc len za 1 deň tak potom 12 mesiacov
0 0
Dašena O. Dašena O.

Dašena O. je offline (nepripojený) Dašena O.

živnostníčka-účtov.
Robím RZ, bol príjem za 10 dní, takže 12 mesiacov. Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať