Zavrieť

Porady

szčo alebo spol. s r.o. ?

Ahojte, chcela by som poradiť, či mám ostať podnikať ako szčo alebo spol. s r.o.? Môj príjem je 15000,00 eur ročne, náklady takmer žiadne. Zároveň sa chcem opýtať, čo je pravda na to, že ľudia hromadne rušia živnosti, ak majú jedného stáleho odberateľa a tým pádom szčo rušia a zakladajú spol. s r.o.?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Adriana7675 Pozri príspevok
    Ahojte, chcela by som poradiť, či mám ostať podnikať ako szčo alebo spol. s r.o.? Môj príjem je 15000,00 eur ročne, náklady takmer žiadne. Zároveň sa chcem opýtať, čo je pravda na to, že ľudia hromadne rušia živnosti, ak majú jedného stáleho odberateľa a tým pádom szčo rušia a zakladajú spol. s r.o.?
    spracuvávame účtovníctva, sú aj szčo, kt. majú iba jedného odberateľa a u nás sa hromadne nerušia živnosti z tohto dôvodu......

    aký je dôvod na zrušenie živnosti? ak iba ten, ja ho ako dôvod nevidím......

    Adriana7675 je offline (nepripojený) Adriana7675

    som :-) Adriana7675
    pracujem pre jednu spoločnosť ako szčo, a známy mi rozprával, že to už takto nemôžem robiť. Nemôžem robiť pre jednu spoločnosť, kde mám pravidelný príjem. Tak som sa preľakla :-( a neviem, čomu mám veriť..a ako konať

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Adriana7675 Pozri príspevok
    pracujem pre jednu spoločnosť ako szčo, a známy mi rozprával, že to už takto nemôžem robiť. Nemôžem robiť pre jednu spoločnosť, kde mám pravidelný príjem. Tak som sa preľakla :-( a neviem, čomu mám veriť..a ako konať
    týka sa toho, že tvoja činnosť je asi závislou činnosťou, resp. má znaky závislosti........

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Adriana7675 Pozri príspevok
    trochu áno,ale pracujem´tak dobrovoľne..môžém mať problém?
    áno, nezáleží na tebe či dobrovoľne,či "pod nátlakom".....
    pretože porušujete ZP, konkr. § 1

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Adriana7675 Pozri príspevok
    trochu áno,ale pracujem´tak dobrovoľne..môžém mať problém?
    bud má znaky alebo nemá znaky závislej práce, nedá sa povedať že trochu.
    Ak robíš závislú činnosť - môžeš mať problém aj ty aj tvoj "odberateľ".

    Adriana7675 je offline (nepripojený) Adriana7675

    som :-) Adriana7675
    pravdu máte, ale takto nás "podniká" straašne veľa..počula som o nejakých 20 bodoch , ak sa poruší čo i len jeden, je to zléé.´Nepoznáte ich?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    pripájam....ale nie zo zdrojom Agentúry JPP......

    § 1(1) Tento zákon upravuje individuálne pracovnoprávne vzťahy v súvislosti s výkonom závislej práce fyzických osôb pre právnické osoby alebo fyzické osoby a kolektívne pracovnoprávne vzťahy.
    (2) Závislá práca je práca vykonávaná vo vzťahu nadriadenosti zamestnávateľa a podriadenosti zamestnanca, osobne zamestnancom pre zamestnávateľa, podľa pokynov zamestnávateľa, v jeho mene, v pracovnom čase určenom zamestnávateľom, za mzdu alebo odmenu.
    (3) Závislá práca môže byť vykonávaná výlučne v pracovnom pomere, v obdobnom pracovnom vzťahu alebo výnimočne za podmienok ustanovených v tomto zákone aj v inom pracovnoprávnom vzťahu. Závislá práca nemôže byť vykonávaná v zmluvnom občianskoprávnom vzťahu alebo v zmluvnom obchodnoprávnom vzťahu podľa osobitných predpisov.
    (4) Ak tento zákon v prvej časti neustanovuje inak, vzťahujú sa na právne vzťahy podľa odseku 1 všeobecné ustanovenia Občianskeho zákonníka.
    (5) Pracovnoprávne vzťahy vznikajú najskôr od uzatvorenia pracovnej zmluvy alebo dohody o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru, ak tento zákon alebo osobitný predpis neustanovuje inak.
    (6) V pracovnoprávnych vzťahoch možno upraviť podmienky zamestnania a pracovné podmienky zamestnanca výhodnejšie ako to upravuje tento zákon alebo iný pracovnoprávny predpis, ak to tento zákon alebo iný pracovnoprávny predpis výslovne nezakazuje alebo ak z povahy ich ustanovení nevyplýva, že sa od nich nemožno odchýliť.

    szčo alebo spol. s r.o. ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.