Zavrieť

Porady

Ako účtovať materiál pre podservis

Dobrý deň,

prosím o radu, ako účtovať materiál, ktorý nám je fakturovaný s tým, že dodacia adresa je iná ako naša, čiže tento materiál my fyzicky nevidíme, len ide priamo do našho podservisu, ktorý je podservisom len z hľadiska garanta, ináč je to úplne odlišná PO. Tento materiál mu spätne fakturujeme, ostatný materiá účtujem sp. A.
Tento účtujem takto:

Došlá Fa za materiál od dodavatela 501xx/321xx
343xx
Vyšlá fa za materiál pre podservis 311xx/ 642xx
343xx

Bola som na školení, kde mi pani z DU povedala že to musím prehnať cez 132, ibaže sa mi to nezdá správne, lebo ja to na sklade nemám a neviem to ani inventarizovat a nemam ani prijemky a vydajky, tak čo mam 504 a 604 uctovat na zaklde čoho?

Ak mi viete poradiť, budem vďačná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pani asi nepozná možnosť stanoviť smernicou materiál, ktorý sa rozhodneš účtovať priamo do nákladov - bez skladu.
    Predpokladám, že tieto náklady nie sú rozhodujúce- kedže ide o nejaký servis.
    ale nesúhlasím s účtovaním 501 a 642
    podľa mňa by mali byť zrkadlovo 542,642
    alebo - to závisí od toho ako ten servis funguje, či ten materiál je súčasťou servisných služieb, teda 501 áno, ale potom AU 602, hm

    prípadne 504,604, ak ide o predaj materiálu - ale vo vzťahu vy a druhá PO, je to predaj bez zmeny, teda sa dá považovať za tovar. Osobotné AU 504,604, kvôli preukaznosti.

    Ako účtovať materiál pre podservis

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.