Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    erpanet je offline (nepripojený) erpanet

    erpanet
    ospravedlňujem sa, nejak sa mi podarilo odoslať prázdnu tému. :-)
    chcela som sa spýtať, ak firma nakupuje okná, ktoré potom chodí montovať zákazníkom mal by byť tento nákup zrejme účtovaný na účte 504... ale ak kupuje k tomu aj parapetné dosky, sieťky a podobné veci, stále to účtovať ako tovar alebo radšej materiál?
    a ako potom účtovať výnosové faktúry? ako výnosy za služby alebo za tovar? dodanie a montáž okien je podľa mňa služba. ak však naúčtujem nákup okien ako tovar a montáž týchto okien ako výnosy za službu, nedá sa potom sledovať marža, či?
    poraďte prosím,
    ďakujem.

    misolga je offline (nepripojený) misolga

    misolga
    erpanet Pozri príspevok
    ospravedlňujem sa, nejak sa mi podarilo odoslať prázdnu tému. :-)
    chcela som sa spýtať, ak firma nakupuje okná, ktoré potom chodí montovať zákazníkom mal by byť tento nákup zrejme účtovaný na účte 504... ale ak kupuje k tomu aj parapetné dosky, sieťky a podobné veci, stále to účtovať ako tovar alebo radšej materiál?
    a ako potom účtovať výnosové faktúry? ako výnosy za služby alebo za tovar? dodanie a montáž okien je podľa mňa služba. ak však naúčtujem nákup okien ako tovar a montáž týchto okien ako výnosy za službu, nedá sa potom sledovať marža, či?
    poraďte prosím,
    ďakujem.
    -okná dosky , sieťky, parapetné dosky a ostatné veci účtuješ na 501-materiál(spôsob B..), vedieš skladovú evidenciu kde účtuješ materiál v obstarávacích cenách.Montáž okien účtuješ ako služby cez -602, pričom zo skladu si vystavíš výdajku okien, dosiek....v predajných cenách. Cez účet 504 a 604 účtuješ jedine vtedy ak predávaš tovar ďalej v nezmenenom stave, tým že ho namontuješ už vykonávaš službu pri ktorom spotrebuješ materiál...

    materiál, či tovar - ako účtovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.