Zavrieť

Porady

Zaciatok podnikania - zivnost alebo sro

Zdravim vsetkych. Uvazujeme zacat s podnikanim v oblasti IT (servis vypoctovej techniky, e-shop PC,ntb ...). Malo by to byt na zaciatku popri doterajsom zamestnani. Otazky:
- bude za mna platit doterajsi zamesnavatel odvody, budem to musiet platit aj ja(SP,ZP)?
- co by bolo lepsie sro alebo zivnost?
- budem potrebovat registr.pokladnu, ak neuvazujem o kamennom obchode?
- aky druh uctovnictva sa bude musiet viest pri zivn. a aky pri sro?
- s akymi financnymi nakladmi je potrebne ratat na zaciatku(zivnost - sro)?
- a ake legislativne nastrahy mozeme ocakavat ?
- ak vas napadne este nieco specialne na co si dat pozor - budem rad ak ma na to upozornite.

Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DRack je offline (nepripojený) DRack

    DRack
    ahoj.. toto iste riesim aj ja.. zivnost som uz zalozil .. 3 polozky.. 1 remeslena za 15 eur, 2 x volna zivnost kupa predaj a pocitace = 2 x 5 eur... zapis stoji 59 eur a to je zatial vsetko co som platil... ak to mas popri praci tak ak sa nemylim (opravte ma ) nemusis platit odvody do socialnej pokial neprekrocis mesacne viac ako 339eur co je nejaky zaklad presne neviem.. a do zdravotnej budes musiet tak ci tak a pocita sa to z tohoto cisla a myslim ze to vyhadza rocne ak nebudes tocit viac penazi ako tych 339 co je minimum cca 130eur na rok.. tolko zatial viem a dalsie zistujem.. ak zistim dam vediet sem .. ak ty tak sem ; )dikes aj ja

    Zaciatok podnikania - zivnost alebo sro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.