Zavrieť

Porady

Nastavenie plastového okna/dverí

Ahojte,

potrebujem doma trochu dvihnúť plastové dvere, lebo časom trochu spadli a to robí problém pri ich otváraní/zatváraní.

Kovanie je na fotkách.

Ako na to? Kľúč nemám a maticu som skúšal skrutkovačom a kladivkom otáčať v smere hodinových ručičiek. No dvere sa otvárajú/zatvárajú ešte horšie.

Ďakujem
CIMG2222.jpg  
CIMG2223.jpg  
CIMG2224.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    robo197 je offline (nepripojený) robo197

    robo197
    Ak dobre vidim, je to kovanie AUBI, podla toho kde to zadrhava,tak treba stelovat.Na spodnej casti zvýhas cele kridlo.
    Skus so 4mm imbus klucom hore v rohu pri pante stelovat.Okno otvoris do koran,a ked pretacas imbus kluc, medzera v rohu medzi pantom a plastom bude mensia.

    Ak ti to neide, napis, a este poradim.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Kovania majú tri body na doladenie okna.na fotkách ja spodný pánt.Tam je jedna skrutka na 4mm imbus a tá matica.Otáčaním imbusom v smere hodinových ručičiek posúvate spodný profil krídla okna vodorovne smerom od pántu.Otáčaním matice dvíhate celé krídlo.Na hornom pánte je ešte jedena imbusová skrutka(tá je najdôležitejšia) je vidieť len veľmi ťažko a len pri otvorenom okne.Jej zaskrutkovávaním dvíhate krídlo okna diagonálne.
    Pokiaľ vám nejde otáčať maticou tak je možno na doraz.Nič nerobte na silu.

    jezo421 je offline (nepripojený) jezo421

    jezo421
    Ked uz hovorite o nastavovani - da sa niekde kupit ten 2x zahnuty imbus ako pouzivaju oknari?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    jezo421 Pozri príspevok
    Ked uz hovorite o nastavovani - da sa niekde kupit ten 2x zahnuty imbus ako pouzivaju oknari?
    Ten kľúč je zahnutý do písmena U jednu stranu má kratšiu to preto aby sa ním dalo dostať pri spodný pánt.Alebo stačí z klasického imbusáku odrezať.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Letko Pozri príspevok
    Nakoniec som zavolal servisáka a urobil to za € 15,-.
    A aj si vyšpehoval,co a ako šrobkoval....?

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Bol som v robote, doma bola manželka ale dcérenka plakala, tak sa jej práve v tom čase venovala. Ja som to skúšal len s kladivom a skrutkovačom, tak som si potom povedal: "Tudy cesta nevede pánove, tudy né.", a zavolal som toho servisáka.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Letko Pozri príspevok
    Bol som v robote, doma bola manželka ale dcérenka plakala, tak sa jej práve v tom čase venovala. Ja som to skúšal len s kladivom a skrutkovačom, tak som si potom povedal: "Tudy cesta nevede pánove, tudy né.", a zavolal som toho servisáka.
    Skoda tiez mi visí okno....bojim sa do toho pustit...a firma co okno robila....bola podvodnicka....takze jedine si zavolat inej....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.