Zavrieť

Porady

nastavenie plastoveho okna

Ahojte , aku mate skusenost s plastovym oknom a jeho sadanim? Mám okno zo Slovaktualu druhy rok a v zime som ho nastavoval lebo trochu kleslo a cuchalo a teraz zas zacalo cuchat o kolik. Je to normalne ze stale pracuje alebo ho treba reklamovat?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Pokiaľ naprasklo ,tak nieje dôvod na reklamáciu.Tie "štelovacie " skrutky sú tam práve preto aby sa to dalo "štelovať".Je to ako s ručnou brzdou na aute ,sem tam ju treba o pár závitov pritiahnuť.

    Peter11111 je offline (nepripojený) Peter11111

    Peter11111
    No to mi je jasne ze tam ta skrutka na to je ale ked budem kazdy rok zdvihat okno tak raz dotiahnem skrutku a dalej nepojde co potom? Alebo sa to casom ustali?

    ascari je offline (nepripojený) ascari

    ascari
    Plast ako aj iné materiály ako kov atd. sa vplyvom tepla rozťahujú a v zime zmenšujú, s tým nič nenarobíš. Pokiaľ okno netreba štelovať každý týždeň tak by som s toho kovbojku nerobil.
    Opýtaj sa ktorým šróbom sa čo šteluje a sám si to podľa potreby nastav.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Bola by som veľmi vďačná, keby niekto vedel poradiť ako doštelovať plast. okná ( kovanie Maco)

    Firmu, ktorá ich montovala nechcem ani vidieť, obvolala som zopár firiem v okolí, ale nik to nechce robiť, sú to pre nich nezaujímavé zákazky Asi sa budem musieť do toho pustiť sama

    Peter11111 je offline (nepripojený) Peter11111

    Peter11111
    Dajte si do google nastavenie plastoveho okna a tam to je.
    nejde mi dat odkaz lebo nemam este 15 prispevkov tak musite sama najst akle ak date do giooglu co som pisal tak je to 3 prispevok

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Na nastavenie okien je potrebny specialne ohnuty kluc, imbus 4 mm. Nastavovaci pant na kridle je vzdy ten spodny. Odoberie sa plastova krytka a su tam tri nastavovacie prvky.Zhora je pristup k prvku, ktorym sa nastavuje okno vyskovo, teda hore a dole. V smere hodinovych ruciciek sa okno dviha, opacne klesa. Z praveho boku je nastavovaci prvok, ktorym sa kridlo posuva dolava a doprava. V smere hodinovych ruciciek ide doprava, opacne dolava. Dole na pante zpredu, je viditelny prvok, ale je to uz 3 mm, bud imbus, alebo specialny kluc, ktorym sa nastavuje pritlak kridla na tesnenie. V smere hodinovych ruciciek sa kridlo posuva k tesneniu - dovnutra, opacne smerom od tesnenia, smerom od ramu. To je vsetko.

    nastavenie plastoveho okna

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.