Zavrieť

Porady

Platba dodávateľovi stravnými lístkami

Od zákazníkov inkasujeme platby stravnými lístkami. Na druhej strane nakupujeme od dodávateľa materiál a za tento by sme radi platili stravnými lístkami. Je to možné? Existuje nejaký zákon, predpis, ktorý toto vylučuje?

Viem, že sa to už preberalo, ale v tej téme som nevidel jednoznačnú odpoveď, navyše tam ľudia primiešavali iné problémy. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    podlesnick Pozri príspevok
    bez urážky, ale nenapíšem... mám záujem len o konštruktívne odpovede na moju otázku a nie dohadovať sa o tom, či to už bolo vysvetlené alebo nie... mám tu jednoznačnú otázku, tak prosím jednoznačnú odpoveď... ďakujem za pochopenie
    takisto bez urážky: ja mám tiež záujem, aby sa v rámci serioznej diskusie prebrali akékoľvek otázky týkajúce sa účtovníctva, daní, atď .... nemám však záujem non-stop a dookola odpovedať na tú istú otázku každému, kto si o to požiada len preto, že on má zájem a chce jednoznančú odpoveď - nie som totiž za to platený; ale veľmi rád sa zapojím do riešenia problému, ktorého sa aktívne zúčastní zadávajúci... ďakujem za pochopenie...

    podlesnick Pozri príspevok
    ... úhradu fa dodávateľovi ste teda účtovali ako 321/213?
    ... ako som predpokladal, tak tá tvoja jednozančná otázka má (bude mať) veľmi veľa nejednoznačných podotázok ... ale napr. táto už na Porade riešená bola.

    P.S. ... žiadny zákon opakovanú platbu vyslovene nezakazuje (ak si odmyslím, že postup nie je v súlade so ZP, kde je vymedzení účel stravných lískov); iná vec je tá, k čomu som sa zaviazal ako obchodný partner vo svojich D-O zmluvách... okrem toho z dôvodu, že za stravný lístok dostávam od jeho vydavateľa menej ako je jeho nominálna hodnota, nepokladám za kóšer prenášanie tejto straty na ďalšieho obchodného partnera...

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    podlesnick Pozri príspevok
    ...Viem, že sa to už preberalo, ale v tej téme som nevidel jednoznačnú odpoveď, navyše tam ľudia primiešavali iné problémy. Ďakujem
    ... však mám napíš, aké boli tie primiešané problémy, aby sme sa náhodou zbytočne neopakovali.
    Stefan2005 Pozri príspevok
    ... však mám napíš, aké boli tie primiešané problémy, aby sme sa náhodou zbytočne neopakovali.
    bez urážky, ale nenapíšem... mám záujem len o konštruktívne odpovede na moju otázku a nie dohadovať sa o tom, či to už bolo vysvetlené alebo nie... mám tu jednoznačnú otázku, tak prosím jednoznačnú odpoveď... ďakujem za pochopenie

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Mala som daňovú kontrolu vo firme, ktorá tiež prijíma od zákazníkov platbu stravnými lístkami a následne za ne nakupuje materiál (tovar) pre svoje podnikanie. Konkrétne som sa na to pýtala kontrolórov, či je to v poriadku. Odpoveď bola - áno, môžu tak nakupovať, žiadny zákon to nezakazuje. Jedine keď oni prijímajú platbu stravnými lístkami, musí to byť cez kasu rozlíšené.
    abel: ďakujem veľmi pekne za príspevok k veci... len sa spýtam ... úhradu fa dodávateľovi ste teda účtovali ako 321/213?

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    a nie je v podmienkach zmluvy s tým, kto stravné lístky vydáva, že sa majú hneď po prijatí ako platidlo opečiatkovať pečiatkou toho, kto ich prijíma?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    podlesnick Pozri príspevok
    abel: ďakujem veľmi pekne za príspevok k veci... len sa spýtam ... úhradu fa dodávateľovi ste teda účtovali ako 321/213?
    myslím, že je rozdiel kupovať za stravné lístky materiál a tovar v maloobchodnej predajní, ako platiť ním úhradu faktúry v hotovosti.
    Stefan2005 Pozri príspevok
    takisto bez urážky: ja mám tiež záujem, aby sa v rámci serioznej diskusie prebrali akékoľvek otázky týkajúce sa účtovníctva, daní, atď .... nemám však záujem non-stop a dookola odpovedať na tú istú otázku každému, kto si o to požiada len preto, že on má zájem a chce jednoznančú odpoveď - nie som totiž za to platený; ale veľmi rád sa zapojím do riešenia problému, ktorého sa aktívne zúčastní zadávajúci... ďakujem za pochopenie...
    rozumiem a rešpektujem, ale v tom prípade možno robím chybu vo vyhľadávaní, pretože ja som to hľadal a odpoveď na tú otázku som nenašiel...




    ... ako som predpokladal, tak tá tvoja jednozančná otázka má (bude mať) veľmi veľa nejednoznačných podotázok ... ale napr. táto už na Porade riešená bola.

    P.S. ... žiadny zákon opakovanú platbu vyslovene nezakazuje (ak si odmyslím, že postup nie je v súlade so ZP, kde je vymedzení účel stravných lískov); iná vec je tá, k čomu som sa zaviazal ako obchodný partner vo svojich D-O zmluvách... okrem toho z dôvodu, že za stravný lístok dostávam od jeho vydavateľa menej ako je jeho nominálna hodnota, nepokladám za kóšer prenášanie tejto straty na ďalšieho obchodného partnera...[/QUOTE]

    s tou poslednou myšlienkou si dovolím nesúhlasiť... v tom prípade nie je ani košér zjednávať s dodávateľmi akékoľvek zľavy, pretože im to znižuje zisk no a hlavne - ten dodávateľ mi to ponúkol sám
    To najdôležitejšie - ďakujem za odpoveď, tiež som nenašiel zákon, ktorý by zakazoval platbu lístkami...

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    podlesnick Pozri príspevok
    abel: ďakujem veľmi pekne za príspevok k veci... len sa spýtam ... úhradu fa dodávateľovi ste teda účtovali ako 321/213?
    firma vedie jednoduché účtovníctvo

    irma1 je offline (nepripojený) irma1

    irma1
    podlesnick Pozri príspevok
    abel: ďakujem veľmi pekne za príspevok k veci... len sa spýtam ... úhradu fa dodávateľovi ste teda účtovali ako 321/213?
    Áno 321/213.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.